Jump to content

Domker_

Użytkownicy
 • Posts

  16
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by Domker_

 1. @AmyS U mnie synchronizacja działa (DNS Cloudflare -> 1.1.1.1 / 1.0.0.1 / 1dot1dot1dot1.cloudflare-dns.com) z blokadą opartą o plik hosts), ale mam MIUI 11 (miui polska). Sprawdź jak się zachowa jak wyłączysz dwa ostatnie adresy url list tzn. w pliku "urllist.txt" w liniach 10 i 11 zastąp adres URL słowami: blank Wygeneruj ponownie plik hosts i potem plik zip. Wgraj przez TWRP i zobacz, czy pomogło. (zawierają one m. in. blokowanie trackerów/ad-serwerów Xiaomi) W przypadku Adguard być może DoH/DNSsec Ci coś psuje przy rozwiązywaniu nazw.
 2. @[email protected] Zip generowany przez skrypt w zasadzie nie różni się od tego od @fredek po za tym, że nie jest podpisywany cyfrowo. Myślę, że tak właśnie jest. Część nowszych urządzeń może właśnie takowy system partycji posiadać. Tym bardziej, że to wstęp do Androida 11 - z tego co mi wiadomo będzie mieć możliwość aktualizacji bez konieczności restartowania urządzenia w celu flashowania. Tzn. po restarcie dopiero będzie ładowany nowy obraz systemu przy pomocy właśnie mechanizmu partycji dynamicznych. Jeżeli urządzenia posiadają standardowy system partycji, który umożliwia podmontowanie `/system` z możliwością zapisu (rw) to podmiana hosts przez TWRP zadziała. W starszych urządzeniach rozpakowywany jest do `/system/etc/`, w nowszych o ze statycznymi partycjami `/system_root/system/etc` z tym, że od wersji TWRP 3.4 już lokalizacja jest bindowana dla zachowania kompatybilności w skryptach. Pozostawiłem rozgraniczenie na wersję v1 i v2 tylko dlatego, że nie wszyscy aktualizują TWRP do najnowszej wersji. Zainteresowałem się tematem i z tego, co się dowiedziałem to: https://9to5google.com/2020/06/26/twrp-3-4/ Dużo mówi też sama notka od jednego z autorów TWRP: https://twrp.me/site/update/2019/10/23/twrp-and-android-10.html Wychodzi na to, że w urządzeniach, które od razu miały Androida 10 jest nowy system partycji dynamicznych i takowe są read-only "by design". Inaczej sprawa wygląda z urządzeniami, które dostały upgrade do Android 10, w większości przypadków mają jeszcze starszy system partycji. Na nowych urządzeniach z partycjami dynamicznymi pozostaje tylko wygenerowanie hosts skryptem i podmiana przez jakiś moduł Magiska jak wspomniał Orjon. (do czasu wsparcia dla partycji dynamicznych przez nowszą wersję TWRP)
 3. @hjirik You re-added alias godl to "bash.bashrc" file, then You now have a double entry there. (by repeating all the steps again from the beginning) Remove the last line from this file with this command to fix it: sed -i '$ d' /data/data/com.termux/files/usr/etc/bash.bashrc && echo "Done!"
 4. @hjirik Try check this file exist in "adbgen-master" subdirectory (there the script with the content is unpacked by default and all new files are created there - to avoid creating a mess in Download directory)
 5. @hjirik Give "Storage" permission for Termux app and try again. (Long press on the Termux app icon, then "About application"> "Application permissions"> check ON "Storage")
 6. @AmyS Chyba wiem, o co chodzi. Nie dałeś aplikacji "Termux" praw do zapisu. Naciśnij dłużej na ikonę Termuxa lub na liście uruchomionych aplikacji > "O aplikacji" (ostatnia opcja) > "Uprawnienia aplikacji" > "Pamięć" - aktywuj. Jeżeli będziesz mieć jakieś pytania, to z chęcią odpowiem. W sumie dzięki, ze informację, bo dodam w README.md informację o konieczności nadania takich uprawnień dla aplikacji Termux @AndrzejKu Listy nie wytną Ci 100% reklam, np. w aplikacji YouTube (na mobilnej stronie YT już tak), która jest specyficzna i szyfruje ruch związany z reklamami tak samo jak oficjalna aplikacja Facebook. Wgrałeś wersję V2 pliku ZIP? Reklamy znikają głównie na wielu stronach przeglądarce i w wielu aplikacjach z Google Play. Czy lista działa możesz sprawdzić wpisując do przeglądarki dowolny adres, który jest w pliku "hosts" np. abz.com Jeżeli wyświetli się "Ta witryna jest nieosiągalna" tzn., że wgrany plik jak najbardziej działa. Linki do list wziąłem bezpośrednio od autora wcześniej dostarczanych paczek ZIP (link w pierwszym poście), usunąłem tylko te, które już nie istniały i dodałem 2 listy GoodbyeAds, które moim zdaniem są całkiem skuteczne szczególnie jeżeli chodzi o blokadę trackerów zaszytych w aplikacjach.
 7. Autor wątku: https://miuipolska.pl/forum/topic/31318-blokada-reklam-dla-xiaomieu-nie-wymaga-root/ zaprzestał aktualizacji pliku hosts. (do końca czerwca 2020 r. ) Napisałem, więc skrypt bash (Android - uruchamiany w Termux i pod Linux, ewentualnie Windows 10 używając WSL), który na podstawie adresów list sam pobiera, generuje i konsoliduje nowe listy do formatu hosts. Wyrzuciłem stare, nieaktywne adresy URL list i dodałem GoodbyeAds/GoodbyeAds YouTube. Skrypt usuwa również duplikaty i niepotrzebne komentarze, a także ujednolica IP do formatu zero-host. Teraz każdy sam we własnym zakresie może generować nowy plik zip dla TWRP z aktualnymi listami blokowania reklam zarówno w wersji na stare (v1) jak i nowe (v2) urządzenia. Skrypt jest dostępny na moim GitHub wraz z opisem użycia: >>> https://github.com/domker/adbgen [Lista zmian]
 8. Po aktualizacji MIUI Polska v9.1.4.0 do v9.2.1.0 (stabilny) na Mi5 Pro próba dodania bądź użycia pilota w Mi Pilot kończy się cofką do poprzedniej aktywności (listy producentów lub w przypadku istniejącego pilota cofką do listy pilotów). Mi Pilot jest tam aktualnie w wersji v5.4.7, czyszczenie danych tej aplikacji nie pomogło. W końcu sobie poradziłem instalując tą samą wersję Mi Pilota z pliku APK ze sklepu Google Play (wyłuskany APK). Aplikacja wgrała się jako aktualizacja systemowej i działa. Nie zmienia to faktu, że coś jest z nią nie tak w ROMie v9.2.1.0 (stable)
 9. MIUI 9 / v9.1.4.0 (NAACNEI) stabilna (MI5 Pro) Ubytek w tłumaczeniu "Plików śmieci: %s" @zyggi odnośnie kompasu to u mnie z kolei jest błąd w stopniach jak sprawdzam poziom pionowo - pokazuje wartość "-0", a dopiero potem "-1" więc jest przekłamanie o 1 stopień na liczbach ujemnych, a wygląda to jak na ss.
 10. drwxrwxr-x jak już, czyli numerycznie 0775 (others ma read i execute) Jednym słowem wejść do katalogu można, ale pliki mają już niższe uprawnienia. ( -rw------ => 600), co nie oznacza, że przy odblokowanym BL jest to jakaś przeszkoda. Jak napisał Acid 9/10 ma fabryczny z zablokowanym BL. Powiedzmy, że ich w mniejszym stopniu to dotyczy. Nie oznacza to, że ktoś nie może wykorzystać luki w aplikacji systemowej pracującej z wyższymi uprawnieniami do przejęcia plików. Bez przeszkód może zrobić listing w katalogu otrzymując listę plików do pozyskania. Być może jestem za bardzo przewrażliwiony, ale często zdarza mi się testować exploity w praktyce i twórcom na pewno nie można odmówić pomysłowości. Nie ma oprogramowania idealnego. Nie ma co drążyć tematu dalej. Po prostu niech przy aktualizacji ROMu usunie zawartość katalogu i będzie git. W każdym razie MIUI 9 rozwiązuje problem inaczej buforując miniatury.
 11. Wykorzysta nie wykorzysta to bug jest i tyle. Z resztą już jest odzew na zgłoszenie buga:
 12. @szymam zgłosiłem, ale nie w formie buga, tylko Q&A w dziale General. http://en.miui.com/thread-800798-1-1.html @galakty usunąć katalog można, ale tylko w MIUI 9, bo tam zmieniony jest mechanizm tworzenia miniaturek i katalog dłużej już nie jest używany (co nie zmienia faktu, że przy update przyrostowym - OTA folder pozostaje wraz ze zgromadzoną zawartością) W przypadku MIUI 8 w ten sposób pozbędziesz się w ogóle podglądu aplikacji. (szara miniaturka w switcherze). W kropce są tak naprawdę osoby z fabrycznym ROMem, bo aktualizacji do MIUI 9 tak prędko nie będzie, a nie mogą nic zrobić ze względu na zablokowany bootloader. Złośliwe aplikacje nie mniej jednak będą mogły uzyskać dostęp ze względu na prawa drwxrwxr-x zarówno katalogu system jaki i app_screenshot. Puki, co zmieniłem chociaż prawa na 0770 przez TWRP i wyczyściłem obecne miniatury przez teminal w TWRP ( cd /data/system/app_screenshot && rm * )
 13. Zauważyłem, że system zbiera mnóstwo screenshotów z aktywności użytkownika w katalogu: /data/system/app_screenshot Po zgraniu na komputer wygląda to tak (w zaledwie kilka dni korzystania z MIUI.eu (stable) 8.5 na Mi5): Na dodatek katalog ma ustawione prawa 0775, co oznacza, że nie tylko użytkownik system, grupa system ma dostęp do tych plików, ale i "others" Po zablokowaniu dostępu do katalogu (prawa dostępu 0000) miniaturki aplikacji w w MIUI.eu wyglądają tak: Ja na razie nie zauważyłem, żeby katalog był czyszczony przez MIUI, a miniatur ciągle przybywa w dużym tempie. Widoczne są na nich nie tylko screeny z przeglądarki, ale i z aplikacji bankowych (niektórych), nawigacji, notatek, kontaktów i wszelkich uruchamianych aplikacji jak tylko activity traci fokus. (np. podczas wysuwania menu, przełączania między aplikacjami, pojawienia się powiadomienia itd.) Przykład: Pytanie tylko, czy takie pozostałości nie stwarzają ryzyka? Przed dostępem np. z poziomu menadżera plików na nie zrootowanym smartfonie broni tylko mechanizm SElinux. (tak na prawdę nie jest to duża przeszkoda przy odblokowanym bootloaderze) Katalog prawidłowo moim zdaniem powinien być czyszczony okresowo przez system. Mam nadzieję, że chociaż MIUI Polska zrobi jakiegoś fix'a na tą potencjalną lukę bezpieczeństwa.
 14. W menu głównym widnieje pozycja "System updater app", nie jest to ani przetłumaczone, ani nie uruchamia się. (świeżo wgrany rom MIUI Polska (stable))
 15. @tricor323: Miałem tak samo. Raz, że 24 godziny trzeba odczekać, dwa udało mi się wysyłając przez chiński serwer proxy. Zgodę otrzymałem po 2 dniach, ale SMS mi nie przyszedł od Xiaomi. (oszczędność?) Aplikacja MiUnlock po zalogowaniu na konto wyświetli stosowny komunikat, jeżeli nie masz uprawnień do odblokowania booloadera.
 16. Mam takie małe pytanko. Czy wersja TWRP jaką powinienem wgrać jest zależna od wersji Androida? Mam Xiaomi Mi5 Pro na stronie TWRP (https://dl.twrp.me/gemini/) są obrazy TWRP przeznaczone do mojego smartfona. Jest tam następująca informacja: Czy jeżeli mam MIUI Global Stable 8.1.2.0 (MAAMIDI) z Androidem 6.0.1 to właściwa będzie wersja twrp-3.1.1-0-gemini.img ? (mam zamiar zainstalować MIUI Polska Stable: xiaomi.eu_multi_MI5_V8.5.3.0.NAACNED_v8-7.0.zip)
×
×
 • Create New...