Jump to content

przemek89k

Użytkownicy
 • Posts

  48
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

przemek89k's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Cześć, mam telefon pocophone f1 - miałem zainstalowaną wersję Global MIUI 12 - było w niej sporo śmieci, dlatego postanowiłem, że zainstaluję wersję "by xiaomi.eu". Wszystko niby przebiegło poprawnie, ale po zrestartowaniu telefonu od kilkunastu minut wyświetla się logo MIUI - dlaczego, nie pokazuje się ekran startowy.... coś chyba jednak poszło nie tak. Co zrobiłem: 1. Odblokowałem bootloader - widać było otwartą kłódkę podczas uruchamiania telefonu 2. Wgrałem TWRP twrp-3.5.2_10-0-beryllium 3. Zainstalowałem xiaomi.eu_multi_POCOF1_V12.0.3.0.QEJMIXM_v12-10 Zrestartowałem telefon i teraz mam samo logo (jakieś 30 minut - bez żadnych kropeczek, czy kółka sugerującego ładowanie danych) - nic więcej się nie dzieje.. Czy potrzebny był jeszcze Magisk - jeżeli tak to jaka wersja dla tego telefonu (skąd pobrać)? Instalację robiłem według instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/ Jedyne co to podczas odblokowania bootloader-a były niewielkie różnice
 2. Tylko czy jak wyłączę blokadę ekranu, to co spowoduje naciśnięcie przycisku zasilania - wyłączenie wyświetlacza? Czy wtedy dotyk nie będzie aktywny... jeżeli będzie aktywny no to jest problem, bo po włożeniu telefonu do kieszeni może pouruchamiać dziwne rzeczy....
 3. Standardowo odblokowanie telefonu wygląda w ten sposób, że trzeba nacisnąć przycisk zasilania, a następnie przesunąć palcem z dołu ekranu do góry. Czy można w jakiś sposób skrócić tą procedurę - aby nie trzeba było odblokowywać telefonu "ślizgiem palca w górę", tylko np. przyciskiem zasilania (kliknięcie blokuje ekran, kolejne kliknięcie go odblokowuje)?
 4. Tak, tylko musiałem pobrać starszą wersję MiFlash-a bo w tej nowej chciał jeszcze jakieś dodatkowe pliki wsadowe *bat. Wgrałem chiński ROM na telefon i pomału się uruchamia, ale moje pytanie brzmi jak zainstaluję chiński ROM, to chciałbym później jakąś bezpieczniejszą wersję xiaomi.eu wgrać - jak pozbyć się później tego chińskiego romu i wgrać nowy ROM - po prostu za pomocą twrp? Czy mam coś wcześniej wyczyścić, czy wystarczy zrobić install? Czy jak zrobię install to on usunie wszystkie pliki tego "chińczyka" i zainstaluje nową wersję? Jaką wersję xiaomi będę mógł wgrać, tak żeby nie skończyło się to kolejnym zapętleniem? Aporop tej struktury to dla mojego obrazu była ona mniejsza - taka jak pokazana na zrzucie, ale zadziałało. Ok nie wiem czy to wystarczy ale zrobiłem format data, następnie Advanced Wipe z zaznaczonym "Dalivk/Art Cache" i "System". Następnie wgrałem: xiaomi.eu_multi_MI4c_V9.5.2.0.NXKCNFA_v9-7.0 i Magisk-v16.4. Czy taka kolejność jest poprawna - nie zostanie jakiś syf? Przy okazji dla potomnych kilka linków: https://www.download.net.pl/mi4c-mi4s-minotepro-aktualizacja-miui-polska-do-androida-70/n/9656/ https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/ https://www.download.net.pl/jak-naprawic-bootloop-w-xiaomi-mi4c-i-wgrac-miui-9-od-zera/n/11630/ https://www.getdroidtips.com/install-twrp-recovery-via-fastboot-android/ Dziękuje za pomoc
 5. Pobrałem tą librę image (ROM FASTBOOT) - rozpakowałem i próbuję wgrać do telefonu, ale mam teraz błąd can not found file flash_all_lock.bat Plik, który pobrałem to libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz Ok pobrałem starszą wersję MiFlash i ruszyło - zapomniałem też że telefon musiałem wprowadzić w tryb edl poleceniem fastboot oem edl (platform-tools_r31.0.1-windows). W takim razie moje pytanie teraz brzmi - jak zainstaluję chiński ROM, to chciałbym później jakąś bezpieczniejszą wersję xiaomi.eu wgrać - jak pozbyć się później tego chińskiego romu i wgrać nowy - po prostu za pomocą twrp? Czy mam coś wcześniej wyczyścić, czy wystarczy zrobić install? Czy jak zrobię install to on usunie wszystkie pliki tego "chińczyka" i zainstaluje nową wersję?
 6. Nie znajduje mi telefonu w ten sposób - przed aktualizacją było ok, pozostaje chyba tylko MiFlash tam odczytuje urządzenie Jak robię polecenie adb devices, to nie widać urządzenia.
 7. Sugeruje się tym poradnikiem: https://www.download.net.pl/jak-naprawic-bootloop-w-xiaomi-mi4c-i-wgrac-miui-9-od-zera/n/11630/ Problem w tym, że w tych romach, które pobrałem i które ty podałeś nie ma folderów edl i images i mam błąd, w MiFlash, który opisałem.
 8. Pobrałem jakiś ROM, ale chyba zły ponieważ przy próbie wgrania MiFlash mam komunikat could not found file flash_all.bat - pomocy !! Problem jest taki, że muszę to wgrać przez MiFlash, ponieważ po poprzedniej aktualizacji nie włącza mi TWRP - gdy naciskam przycisk głośności i zasilania to pojawia się logo MI. Mogę tylko uruchomić tryb fastboot.
 9. Cześć, próbowałem zaktualizować mi4c z wersją androida 5.1 do wersji 7, niestety skończyło się to błędami instalacji i teraz pojawia się w kółko logo "MI". Instalowałem to oprogramowanie https://miuipolska.pl/pobierz-miui-10/ (dla mojego modelu kod libra). Co teraz powinienem zrobić, jaką wersję wgrać, żeby telefon zaczął działać? Prawdopodobnie muszę zainstalować Xiaomi.eu z 6.12.22 tylko nie wiem skąd je pobrać - pomoże ktoś?
 10. Witam czas najwyższy na zmianę Xiaomi Mi4c na coś innego - zastanawiam się nad dwoma modelami z łącznością 5G, a mianowicie Xiaomi Mi10T Lite, lub Realme 7 5G. Za pierwszym przemawia głośnik stereo (chociaż jakiejś dużej różnicy w dźwięku nie ma, ale gra głośniej), natomiast Realme jest tańsze o jakieś 400 złotych. W dodatku Realme jest trochę zgrabniejszy i lżejszy (minimalnie, ale zawsze coś). Z oprogramowaniem Xiaomi miałem do czynienia i do mnie przemawia, ale czy 400 zł różnicy to powód dla którego warto wybrać Xiaomi? Jaki telefon z 5G do 1500 polecacie, który z tych 2 modeli, a może coś całkiem innego?
 11. Nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie:
 12. Masz na myśli 7.3.2.0 - czytałem, że tam występują problemy z tłumaczeniami, czy to już zostało poprawione, czy nadal są braki? Czyli w TWRP klikam Install i wybieram Zip'a z dodatkami?
 13. Czy MIUI 6.5.26 to jest to samo co libre stąd (xiaomi.eu 6.5.26 -> https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=61877) ? Czy nie lepsza jest stabilna wersja 7.3.2.0 ? Czytałem coś o problemach z tłumaczeniami, rozumiem, że nie będzie już poprawki? Wiem, że jutro ma wyjść wersja rozwojowa 8 - co oznacza "rozwojowa" tzn. niestabilna/niesprawdzona? Czy tam będzie pełny pakiet spolszczenia, czy również braki?
 14. To może ktoś jeszcze z posiadaczy się wypowie, którą wersję warto zainstalować ? I jeszcze jedno - w jaki sposób instaluje się te dodatki? Gdy zainstaluję room'a to co muszę zrobić, żeby je wgrać?
×
×
 • Create New...