Jump to content

przemek89k

Użytkownicy
 • Content Count

  48
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About przemek89k

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Cześć, mam telefon pocophone f1 - miałem zainstalowaną wersję Global MIUI 12 - było w niej sporo śmieci, dlatego postanowiłem, że zainstaluję wersję "by xiaomi.eu". Wszystko niby przebiegło poprawnie, ale po zrestartowaniu telefonu od kilkunastu minut wyświetla się logo MIUI - dlaczego, nie pokazuje się ekran startowy.... coś chyba jednak poszło nie tak. Co zrobiłem: 1. Odblokowałem bootloader - widać było otwartą kłódkę podczas uruchamiania telefonu 2. Wgrałem TWRP twrp-3.5.2_10-0-beryllium 3. Zainstalowałem xiaomi.eu_multi_POCOF1_V12.0.3.0.QEJMIXM_v12-10 Zrestar
 2. Tylko czy jak wyłączę blokadę ekranu, to co spowoduje naciśnięcie przycisku zasilania - wyłączenie wyświetlacza? Czy wtedy dotyk nie będzie aktywny... jeżeli będzie aktywny no to jest problem, bo po włożeniu telefonu do kieszeni może pouruchamiać dziwne rzeczy....
 3. Standardowo odblokowanie telefonu wygląda w ten sposób, że trzeba nacisnąć przycisk zasilania, a następnie przesunąć palcem z dołu ekranu do góry. Czy można w jakiś sposób skrócić tą procedurę - aby nie trzeba było odblokowywać telefonu "ślizgiem palca w górę", tylko np. przyciskiem zasilania (kliknięcie blokuje ekran, kolejne kliknięcie go odblokowuje)?
 4. Tak, tylko musiałem pobrać starszą wersję MiFlash-a bo w tej nowej chciał jeszcze jakieś dodatkowe pliki wsadowe *bat. Wgrałem chiński ROM na telefon i pomału się uruchamia, ale moje pytanie brzmi jak zainstaluję chiński ROM, to chciałbym później jakąś bezpieczniejszą wersję xiaomi.eu wgrać - jak pozbyć się później tego chińskiego romu i wgrać nowy ROM - po prostu za pomocą twrp? Czy mam coś wcześniej wyczyścić, czy wystarczy zrobić install? Czy jak zrobię install to on usunie wszystkie pliki tego "chińczyka" i zainstaluje nową wersję? Jaką wersję xiaomi będę mógł wgrać, tak żeby nie
 5. Pobrałem tą librę image (ROM FASTBOOT) - rozpakowałem i próbuję wgrać do telefonu, ale mam teraz błąd can not found file flash_all_lock.bat Plik, który pobrałem to libra_images_6.1.7_20151221.0000.11_5.1_cn_b09dac70a0.tgz Ok pobrałem starszą wersję MiFlash i ruszyło - zapomniałem też że telefon musiałem wprowadzić w tryb edl poleceniem fastboot oem edl (platform-tools_r31.0.1-windows). W takim razie moje pytanie teraz brzmi - jak zainstaluję chiński ROM, to chciałbym później jakąś bezpieczniejszą wersję xiaomi.eu wgrać - jak pozbyć się później tego chińskiego romu i wgrać nowy - p
 6. Nie znajduje mi telefonu w ten sposób - przed aktualizacją było ok, pozostaje chyba tylko MiFlash tam odczytuje urządzenie Jak robię polecenie adb devices, to nie widać urządzenia.
 7. Ok, ale skąd taką wersję pobrać? Tak jak pisałem mam Mi4c
 8. Sugeruje się tym poradnikiem: https://www.download.net.pl/jak-naprawic-bootloop-w-xiaomi-mi4c-i-wgrac-miui-9-od-zera/n/11630/ Problem w tym, że w tych romach, które pobrałem i które ty podałeś nie ma folderów edl i images i mam błąd, w MiFlash, który opisałem.
 9. Pobrałem jakiś ROM, ale chyba zły ponieważ przy próbie wgrania MiFlash mam komunikat could not found file flash_all.bat - pomocy !! Problem jest taki, że muszę to wgrać przez MiFlash, ponieważ po poprzedniej aktualizacji nie włącza mi TWRP - gdy naciskam przycisk głośności i zasilania to pojawia się logo MI. Mogę tylko uruchomić tryb fastboot.
 10. Cześć, próbowałem zaktualizować mi4c z wersją androida 5.1 do wersji 7, niestety skończyło się to błędami instalacji i teraz pojawia się w kółko logo "MI". Instalowałem to oprogramowanie https://miuipolska.pl/pobierz-miui-10/ (dla mojego modelu kod libra). Co teraz powinienem zrobić, jaką wersję wgrać, żeby telefon zaczął działać? Prawdopodobnie muszę zainstalować Xiaomi.eu z 6.12.22 tylko nie wiem skąd je pobrać - pomoże ktoś?
 11. Witam czas najwyższy na zmianę Xiaomi Mi4c na coś innego - zastanawiam się nad dwoma modelami z łącznością 5G, a mianowicie Xiaomi Mi10T Lite, lub Realme 7 5G. Za pierwszym przemawia głośnik stereo (chociaż jakiejś dużej różnicy w dźwięku nie ma, ale gra głośniej), natomiast Realme jest tańsze o jakieś 400 złotych. W dodatku Realme jest trochę zgrabniejszy i lżejszy (minimalnie, ale zawsze coś). Z oprogramowaniem Xiaomi miałem do czynienia i do mnie przemawia, ale czy 400 zł różnicy to powód dla którego warto wybrać Xiaomi? Jaki telefon z 5G do 1500 polecacie, który z tyc
 12. Nikt mi jeszcze nie odpowiedział na pytanie:
 13. Masz na myśli 7.3.2.0 - czytałem, że tam występują problemy z tłumaczeniami, czy to już zostało poprawione, czy nadal są braki? Czyli w TWRP klikam Install i wybieram Zip'a z dodatkami?
 14. Czy MIUI 6.5.26 to jest to samo co libre stąd (xiaomi.eu 6.5.26 -> https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=61877) ? Czy nie lepsza jest stabilna wersja 7.3.2.0 ? Czytałem coś o problemach z tłumaczeniami, rozumiem, że nie będzie już poprawki? Wiem, że jutro ma wyjść wersja rozwojowa 8 - co oznacza "rozwojowa" tzn. niestabilna/niesprawdzona? Czy tam będzie pełny pakiet spolszczenia, czy również braki?
 15. To może ktoś jeszcze z posiadaczy się wypowie, którą wersję warto zainstalować ? I jeszcze jedno - w jaki sposób instaluje się te dodatki? Gdy zainstaluję room'a to co muszę zrobić, żeby je wgrać?
×
×
 • Create New...