Jump to content

bieniu79

Użytkownicy
 • Posts

  21
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by bieniu79

 1. Dziękuję za radę. Programik bardzo fajny i dużo potrafi, ale stworzenie za jego pomocą skrótu włączającego nawigację do założonego punktu na mapie mnie przerosło.
 2. Dzięki za info. Z tym dodawaniem z poziomu mapy jest tylko taki problem, że nie da się (ja przynajmniej nie potrafię) wtedy nadać takiemu skrótowi dowolnej nazwy. Tworzy się nazwa nadana przez Google i już.
 3. Minęło pół roku, pojawiło się MIUI9... Ma ktoś może wgraną najnowszą wersję softu i może sprawdzić, czy może widżety Google Maps jakimś cudem już działają?
 4. Czyli co? Ten sposób z linka działa tylko na czystym Androidzie i MIUI coś celowo robi, żeby ten widżet ukryć? Hmmm... W wolnej chwili sprawdzę na swoim starym Samsungu, jak to się zachowuje. W każdym razie dzięki za informację. Uchroniłeś mnie przed zmarnowaniem mnóstwa czasu. Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 5. Czy jest ktoś, kto korzysta z MIUI, kto widzi widżet "Trasa dojazdu" z Map Google i może go dodać do ekranu głównego? Poniższy link wyjaśnia, o co mi chodzi: https://support.google.com/maps/answer/6291823?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl Na trzech telefonach Xiaomi (dwa Redmi 3 i jeden Redmi 3S) z trzema różnymi wersjami xiaomi.eu w widżetach nie ma nic od Map Google. Widżety wielu aplikacji (nie tylko systemowych) widzę, ale nie Map Google. Reinstalacja aplikacji Mapy nie pomaga. Zanim się zabiorę za akcje typu "wipe" albo kombinowanie z wersjami ROM-u chciałbym wiedzieć, czy to komukolwiek działa. Gdyby komuś te widżety działały, serdecznie proszę o podanie modelu telefonu i wersji ROM-u. Będę bardzo wdzięczny. Wiem, że mogę trasę dodać do ekranu głównego wybierając odpowiednią opcję w Mapach, ale nie znalazłem sposobu, aby tym sposobem wpisać własną nazwę takiego skrótu, a bardzo mi na tym zależy i z opisu wynika, że dodając skrót przez widżet jest to możliwe. Z góry dzięki za pomoc.
 6. bieniu79

  MIUI 7.3.23

  Redmi 3S. Xiaomi.eu 6.10.20, wcześniej miałem jakąś wersję z bodajże września. Na pół roku użytkowania telefonu miałem może z 5 samoczynnych restartów, z czego jeden zakończył się zawiśnięciem na logo mi. Drugi przypadek zawiśnięcia na logo mi też miałem, ale było to po restarcie zrobionym ręcznie i nie było to wcale po aktualizacji softu. Natomiast w porównaniu do mojego poprzedniego telefonu (używałem Samsunga S4 Mini), to tam restarty też się zdarzały (choć rzadziej i bez zawieszania się podczas bootowania), a dodatkowo były od czasu do czasu inne "bonusy" ("jazdy" z gubieniem GPS, reagowanie na przyciski przy słuchawkach z opóźnieniem sięgającym nawet minutę itd.)
 7. Poszukałbym rozwiązania w opcji Ustawienia / Bateria i wydajność / Oszczędzanie baterii. Na dobry początek ustaw tryb oszczędzania na "Nie blokuj" i zobacz, czy będzie działało. A jaka aplikacja? Ja ze swojej strony polecam appkę Pace Control. Podaje wiarygodne tempo, potrafi poprowadzić na konkretny wynik i ma poprawne komunikaty głosowe w języku polskim. Trzeba tylko mieć poprawnie skonfigurowaną zamianę tekstu na mowę i pobrany offline polski głos, żeby te komunikaty działały niezawodnie "pod chmurką", gdzie niekoniecznie jest idealny dostęp do sieci.
 8. Na chwilę obecną do listy różnic dorzuciłbym jeszcze wersję Androida. ROM-y dla R3 i R3 Pro bazują na Androidzie 5.1, a dla R3S - na 6.0. Miałem nadzieję na wersję 6.0 dla R3 "przy okazji" MIUI8, ale nic z tego...
 9. I co? Kupujesz? Zamierzałem kupić sobie Redmi 3 (zwykłe lub Pro), ale ostatnie dni spowodowały, że myślę o 3S. Otóż bardzo zależy mi na Androidzie Marshmallow. Jestem developerem appki Pace Control dostępnej w Google Play i bardzo zależy mi na możliwości testowania jej zachowania na tej wersji systemu, bo na razie tej wersji nie mam na żadnym telefonie, do którego mam dostęp, a emulator to jednak nie to samo. Niestety, aktualizacja Redmi 3 do MIUI8 to wciąż 5.1. Natomiast po nazwach plików ROM-ów wystawionych przez Xiaomi widać, że Redmi 3S działa na 6.0. Niestety, na razie nie namierzyłem jeszcze TWRP pod 3S no i na miuipolska w dziale pobierania zamiast linków do plików dla 3S jest napisane "wkrótce". Także jeszcze poczekam. Natomiast, gdyby ktoś miał 3S w ręku i mógł się podzielić wrażeniami, niech koniecznie napisze!
 10. Ciekawostka związana z odblokowywaniem telefonu. Może się komuś przyda. Wczoraj z sukcesem odblokowałem BL w Redmi 3 kupionym dla kogoś z rodziny, choć od momentu odblokowania poprzedniego telefonu na tym samym koncie Xiaomi nie minęło 30 dni (dokładnie 21 dni jedno odblokowanie po drugim). I druga ciekawostka. Po odblokowaniu BL wgrałem TWRP i flashowałem xiaomi.eu. Gdzieś musiałem zrobić błąd, bo po tym flashu telefon nie wstał, recovery też nie chciało się uruchomić. Wgrałem zatem od nowa oryginalny chiński ROM dev przez download mode. Poszło, telefon wstał. W kolejnym kroku chciałem wgrać TWRP, ale ku mojemu zdziwieniu skrypt stwierdził, że telefon jest zablokowany! Ale spróbowałem ponownie Odblokować BL (udało się), wgrałem TWRP i potem xiaomi.eu. Tym razem wszystko poszło bez problemu. Co z tego wynika? 1. Można na tym samym koncie xiaomi odblokować BL częściej niż co 30 dni. 2. Jest coś (wgranie oryginalnego softu przez download mode?), co powoduje, że uprzednio odblokowany BL się blokuje...
 11. Nie pamiętam już, czy objawy były dokładnie takie same, ale na pewno bardzo podobne zachowanie zaobserwowałem na swoim Redmi 3 (nie Pro) w czasie prób odblokowania BL. U mnie pomogła przesiadka na inny komp. Na leciwym netbooku nie zdążyły się zainstalować sterowniki zanim telefon mi się nie wyłączył. Inny komp i odblokowanie BL poszło za pierwszym razem.
 12. Dzięki. Teraz też już doczytałem, że MTK... Szkoda. Pozostają inne metody.
 13. Poleciłem znajomemu Redmi 3. W "długi weekend" przyszła paczka i zdołałem zainstalować MIUI Polska (o zgodę na odblokowanie BL wystąpiłem wcześniej) i skonfigurować podstawowe rzeczy. Potem telefon oddałem znajomemu do normalnej eksploatacji. Jest bardzo zadowolony poza jedną rzeczą - mówi, że dźwięk dzwonka ustawiony na najniższą możliwą głośność to dla niego zdecydowanie za głośno (może budzić małe dziecko), a z kolei sama wibracja to za mało. Nie mam teraz telefonu, żeby to sprawdzić, ale czy ktoś z Was próbował może czy na Redmi 3 działa kalibracja głośności tak, jak opisano to tutaj? http://en.miui.com/thread-54215-1-1.html To by chyba załatwiło problem, ale boję się, że ten kod może nie działać i wolę to wiedzieć z góry zanim telefon znów wpadnie mi w ręce. Wiem, że zawsze są możliwe obejścia w postaci dedykowanych aplikacji (Fine Volume+ - czytałem tylko opis, ktoś używał z Redmi 3?) albo po prostu ustawienia cichszej muzyki jako dzwonek, ale szczerze mówiąc wolałbym chyba to rozwiązanie z kalibracją. Sprawdzi ktoś, czy to działa albo poleci jakiś inny sposób, o którym może dotąd nie pomyślałem? Z góry dzięki. A przy okazji - nieźle się nabiedziłem z Google Play. Na ROM 7.3.2.0 od xiaomi.eu wszystko działało pięknie do pierwszego reatartu telefonu. Potem zaczynałem dostawać komunikat, że muszę się zalogować na konto Google (choć oczywiście byłem zalogowany). Jak ktoś będzie miał podobny problem, niech zmieni ROM na inny. Po sflashowaniu 6.5.19 Google Play działa jak należy.
×
×
 • Create New...