Xiaomi rejestruje swoją drugą firmę samochodową

Xiaomi rejestruje swoją drugą firmę samochodową

W pierwszej połowie tego roku Xiaomi ogłosiło plany wejścia do branży inteligentnych pojazdów elektrycznych (EV). Aby podkreślić znaczenie dążenia do wprowadzenia własnych pojazdów elektrycznych, producent oficjalnie ogłosił powstanie firmy Xiaomi EV Company Limited. Między innymi to właśnie dzięki niej ma nadzieję spełnić marzenie o produkcji pojazdów elektrycznych.

Xiaomi nie spoczęło na laurach i zarejestrowało ostatnio w Pekinie swoją drugą firmę poświęconą samochodom, znaną jako Xiaomi Automobile Technology Co. Ltd. Jej kapitał zakładowy oscyluje w granicach 1 miliarda juanów, a zakres działalności obejmuje produkcję pojazdów i rozwój technologii.

Jaki będzie podział obowiązków między firmami? Tego jeszcze nie wiemy, ale być może ta nowa spółka zajmie się urządzeniami wewnątrz pojazdu oraz akcesoriami, podczas gdy pierwsza firma będzie odpowiedzialna za rzeczywistą produkcję pojazdów.

Założyciel Xiaomi, Lei Jun, niedawno ujawnił, iż jego firma rozpocznie masową produkcję własnych pojazdów elektrycznych w pierwszej połowie 2024 roku. Dodał również, że to sklepy Xiaomi Home będą w przyszłości odpowiadać za sprzedaż i obsługę po sprzedażową tych pojazdów.

Z pewnością niebawem pojawią się kolejne informacje związane z zawieraniem przez Xiaomi kontraktów z innymi firmami. Oczywiście wszystko owiane jest wielką tajemnicą, a sam prezes ujawnia tylko szczątkowe informacje, budując tym samym zainteresowanie również i u innych producentów, którzy bacznie patrzą mu na ręce.

Czytaj też:  Xiaomi MIX Fold 2 ma mieć ulepszony mechanizm składania

Źródło: GizmoChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.