Lei Jun ujawnia typ i przedział cenowy pojazdów elektrycznych Xiaomi

Adam Błażejewski
1 komentarz(y)

Po serii plotek na temat produkcji samochodu marki Xiaomi, założyciel firmy w końcu ogłosił rozpoczęcie działań, których kulminacją będzie wprowadzenie na rynek pierwszego inteligentnego pojazdu elektrycznego (EV) w Chinach.

Oświadczenie to było jedną z głównych atrakcji podczas transmisji, którą Lei Jun przeprowadził przedwczoraj. Odbyła się ona z okazji 11 rocznicy powstania marki.

Pierwszym typem samochodu będzie sedan lub SUV i sprzedawany ma być w przedziale cenowym od 100 000 juanów (około 59 000 zł) do 300 000 juanów (około 176 500 zł). Ceny świadczą o tym, iż producent tym modelem celuje w średni i wyższy segment. Oczywiście ceny w PLN są bezpośrednim przelicznikiem waluty w ramach ciekawostki, ponieważ ewentualna sprzedaż tych aut będzie odbywać się wyłącznie w Chinach.

Przeprowadzono również dyskusje na temat wykorzystania nowego logo Mi w samochodzie. Lei Jun uważa, że nowy projekt jest bardziej odpowiedni dla samochodu niż poprzednie, kwadratowe logo. Nie ma pewności co do jego ostatecznego kształtu, gdyż producent nie wyklucza modyfikacji w trakcie trwania projektu.

Przed transmisją założyciel marki przeprowadził ankietę za pośrednictwem Weibo, w której szukał opinii fanów na temat niektórych kluczowych aspektów. Jedno z pytań dotyczyło tego, czy fani wolą samochód marki Xiaomi, czy też powinien zostać on wyprodukowany we współpracy z renomowanym producentem samochodów.

Co Wy sądzicie o tym pomyśle Chińskiego giganta? Czy wejście na rynek producentów samochodów, to dobry ruch ze strony marki? Ciekawi jesteśmy Waszych opinii.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner