Xiaomi Thor i Loki – nowe nazwy kodowe serii MIX?

Adam Błażejewski
2 komentarze

Po kilku latach absencji serii Xiaomi MIX w sierpniu zaprezentowano smartfon Mi MIX 4. Kolejne smartfony z tej serii mogą pojawić się dość szybko. Zeszłotygodniowy raport donosi, iż dwa modele Xiaomi są rejestrowane pod numerami modeli 2202121C i 2202121AC. 

Według spekulacji, ich nazwy kodowe to odpowiednio Thor i Loki. Przypomnijmy, że kryptonim Xiaomi Mi MIX 4 to Odin. Thor i Loki są, według mitologii nordyckiej, synami Odyna. To też wskazuje na logiczny związek.

Co więcej, kod MIUI ujawnia, że ​​oba urządzenia oparte są na układzie SM8450. To nadchodzący flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen1. Modele te powinny zostać zaprezentowane w marcu bądź kwietniu przyszłego roku. Niestety urządzenia te przewidziane są wyłącznie na rynek chiński, o czym świadczy literka C na końcu nazw tych modeli i jak na razie nie ma doniesień, aby to miało się zmienić.

Miejmy nadzieję, że wraz z kolejną generacją MIX-a jakość aparatu przedniego umieszczonego pod ekranem zostanie ulepszona względem poprzedniej generacji. Być może spotkamy się z inną ciekawą funkcją, ale póki co informacje na ten temat są skąpe. Pozostaje więc czekać i śledzić rozwój sytuacji.

Źródlo: GizChina

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner