Xiaomi oficjalnie zarejestrowało swoją działalność związaną z pojazdami elektrycznymi

Xiaomi oficjalnie zarejestrowało swoją działalność związaną z pojazdami elektrycznymi

Xiaomi najbardziej znane jest ze swoich popularnych na całym świecie smartfonów. Producent wielkimi krokami wchodzi również na rynek motoryzacyjny i oficjalnie rejestruje firmę, która będzie produkować pojazdy elektryczne. 

Firma otrzymała nazwę Xiaomi Automobile Co. Ltd. Jej kapitał zakładowy wynosi 1,55 miliarda dolarów. W marcu spółka matka ogłosiła zamiar zainwestowania 10 miliardów dolarów w produkcję pojazdów elektrycznych w ciągu najbliższych dziesięciu lat. Według przedstawicieli Xiaomi oddział ten zatrudnia już 300 pracowników, a na jego czele stoi bezpośredni założyciel i szef Xiaomi – Lei Jun.

W ciągu ostatnich pięciu miesięcy nowy oddział przeprowadził już szeroko zakrojone badania i nawiązał kontakty z partnerami z tej branży. Na chwilę obecną zespół ten nie jest jeszcze gotowy do zaprezentowania pojazdu elektrycznego ani jego prototypu. Na początku tego miesiąca Xiaomi ogłosiło zawarcie umowy wartej 77,37 miliona dolarów za zakup Deepmotion, firmy zajmującej się autonomiczną jazdą.

Spółka będzie musiała ciężko pracować, aby zdobyć niszę na chińskim rynku pojazdów elektrycznych. Istnieją już na nim bowiem lokalne firmy, takie jak Nio i Xpeng, a także światowej sławy konkurenci, tacy jak Tesla czy chiński BYD, który posiada wsparcie finansowego potentata Warrena Buffetta. To, czy odniesie ona sukces, nie jest więc pewne.

Czytaj też:  Xiaomi chce produkować auta wraz z FAW?

Źródło: GizChina

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.