Xiaomi zaprezentuje flagowy model na MWC 2023

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Po premierze serii Xiaomi 13 w Chinach marka najwyraźniej przygotowuje się do debiutu kolejnego flagowego modelu podczas wydarzenia MWC 2023.

Xiaomi zaprezentuje flagowy model na MWC 2023

Jest bardzo prawdopodobne, iż modelem tym może być Xiaomi 13S Ultra. MWC 2023 odbędzie się w Barcelonie w dniach od 27 lutego do 2 marca. Jak donosi źródło, najważniejszą cechą tego urządzenia podobnie jak poprzedniego modelu z serii będzie optyka aparatu od firmy Leica. Prawdopodobnie możemy spodziewać się 1-calowego sensora, takiego jak w modelu Xiaomi 12S Ultra, ale z pewnymi ulepszeniami. Inne szczegóły specyfikacji tego smartfonu objęte są na razie tajemnicą.

Nadchodzący telefon Xiaomi może być wyposażony we flagowy układ Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 oraz wyświetlacz QHD+.

Co ciekawe Xiaomi pracuje także nad nową generacją tabletów Xiaomi Pad 6 i Xiaomi Pad 6 Pro. Nadchodzące tablety będą nosiły nazwy kodowe pipa oraz liuqin, a zauważone zostały one w kodach źródłowych MIUI. Jest duże prawdopodobieństwo, iż Xiaomi Pad 6, który zasilany ma być procesorem Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 zadebiutuje również na rynku globalnym.

Natomiast wersja Pro posiadać ma wyświetlacz AMOLED 120 Hz z rozdzielczością 1880 × 2880 pikseli. Dla porównania, Xiaomi Pad 5 Pro był wyposażony w ekran IPS LCD. Oprócz procesora, Xiaomi Pad 6 Pro cechować ma się czterema głośnikami stereo oraz modułem aparatu głównego składającego się z dwóch obiektywów oraz czujnika głębi. Niestety model ten przeznaczony jest wyłącznie na rynek chiński.

Źródło: 91mobiles

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner