Xiaomi 13 Ultra z imponującym obiektywem peryskopowym

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Dwa tygodnie temu odbyła się chińska premiera smartfonów z serii Xiaomi 13, lecz na horyzoncie widać jeszcze jedną premierę. Dziś pojawiły się informacje na temat aparatu peryskopowego w modelu Xiaomi 13 Ultra.

Pierwsze plotki dotyczące tego modelu opublikowaliśmy na tydzień przed premierą Xiaomi 13 oraz MIUI 14. Dodajmy, iż ROMy xiaomi.eu/miuipolska oparte na tej wersji nakładki są już dostępne do pobrania. Pięć dni temu informowaliśmy Was o zastosowanych kościach pamięci RAM, jak i ich pojemnościach. Natomiast dziś przyszedł czas na aparat peryskopowy, który okazać ma się wielką rewolucją.

Xiaomi 13 Ultra z innowacyjnym obiektywem peryskopowym

Według blogera Kartikeya Singha nowy model z dopiskiem Ultra wyposażony będzie w całkowicie nowy aparat peryskopowy umieszczony w module aparatu głównego. Według blogera nowa matryca, oraz jej możliwości „zaszokują wszystkich”. Modele smartfonów Ultra tej marki plasują się w segmencie premium. Posiadają one również najlepsze możliwości fotograficzne. Xiaomi wyraźnie stara się wprowadzić rewolucyjne zmiany w nadchodzącym modelu. Plotki głoszą, iż będzie to matryca zmiennoogniskowa.

Przypomnijmy, że zeszłoroczny model Xiaomi 12S Ultra został wprowadzony na rynek z matrycą Sony IMX989, który wykorzystywał jednocalowy obiektyw. Bloger dodał również:

Od ostatnich 2 lat nikt nie był w stanie rzucić wyzwania Samsungowi w dziedzinie możliwości funkcji Zoom, co sprawiło, że Samsung osiadł na laurach, lecz w przyszłym roku sytuacja zacznie się odwracać i nadejdzie koniec na monopol Samsunga w tym segmencie.

Bloger Kartikeya Singha

Oznacza to, że nowy moduł zoomu optycznego będzie oferował wyższą jakość oraz ostrzejsze obrazy przy jednoczesnym dodatkowym powiększeniu. Samsung wciąż jest liderem na rynku w tej materii, ale wszystko wskazuje na to, że wkrótce może mieć godnego konkurenta. Niestety to wszystko, co obecnie wiemy na temat tego aparatu i jego możliwościach.

Przypomnijmy, że prezes i założyciel Xiaomi – Lei Jun powiedział wcześniej, iż następna generacja serii Ultra trafi do sprzedaży na całym świecie.

Źródło: GizmoChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner