Xiaomi Mi 11 Ultra wytrzyma 14 dni na jednym ładowaniu dzięki nowej funkcji?

Xiaomi Mi 11 Ultra wytrzyma 14 dni na jednym ładowaniu dzięki nowej funkcji?

Dzięki niedawno wydanej chińskiej aktualizacji nakładki MIUI oznaczonej symbolem V12.5.10.0.RKACNXM dla Mi 11 Ultra drugi wyświetlacz został wzbogacony o nową funkcję, która od pewnego czasu była już dostępna w ramach wersji rozwojowych.

Funkcja, o której mowa, to Superoszczędzanie baterii. Jak sama nazwa wskazuje, ta opcja pomaga użytkownikom efektywnie korzystać z baterii telefonu, gdy nie mogą w danym momencie naładować swojego urządzenia.

Zgodnie z oficjalnym opisem tryb wyłącza główny ekran. Za pomocą tylnego wyświetlacza możliwe będzie tylko sprawdzanie godziny, odbieranie połączeń i dzwonienie pod ustawione uprzednio numery alarmowe. Testy Xiaomi wykazały, że gdy ta funkcja jest włączona, urządzenie będzie mogło działać do 14 dni na jednym ładowaniu. Wspomniany okres może się różnić w zależności od różnych czynników.

Funkcja ta może być naprawdę przydatna podczas przerw w dostawie prądu czy też w przypadku życiowych sytuacji, w których nie mamy możliwości naładowania telefonu w danym momencie.

Czytaj też:  Oficjalne grafiki przedstawiające smartwatch Amazfit T-Rex Pro 2 oraz Amazfit Vienna

Niestety nie wiadomo, kiedy ta funkcja zostanie udostępniona w międzynarodowych wariantach Mi 11 Ultra. Kod MIUI wskazuje, że Xiaomi nie ograniczy dostępności tego trybu do chińskiej wersji smartfona. Na chwilę obecną, tryb ten dostępny jest w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska w wersji stabilnej i w wersji beta.

Recenzję tego modelu wykonaną przez Kacpra Skrzypka znajdziecie na łamach naszego portalu pod tym odnośnikiem, natomiast o specyfikacji technicznej tego modelu oraz o różnicach dzielących urządzenia z serii Mi 11, pisałem w tym artykule.

Źródło: MIUI Beta Info

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Wieloletni pasjonat świata GSM. Posiadam doświadczenie z różnymi systemami operacyjnymi wykorzystywanymi w smartfonach oraz smartwatchach. Interesuje się nowinkami ze świata elektroniki, inteligentnymi rozwiązaniami oraz modyfikacjami systemów.