Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2. Zwiększona wydajność bez przegrzewania się

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W dniach 15-17 listopada na Hawajach w USA Qualcomm zorganizuje coroczny szczyt technologii Snapdragon. Podczas tego wydarzenia, jak co roku oficjalnie zadebiutuje flagowa seria procesorów. W tym roku będzie to Snapdragon 8 Gen 2.

Ostatnio flagowe procesory pomimo zwiększonej wydajności borykały się z problemami przegrzewania się. Tegoroczna seria ma wyeliminować ten problem. Według blogera Digital Insider Ice Universe, w porównaniu z Snapdragon 8+ Gen 1, Snapdragon 8 Gen. 2 może poprawić wydajność procesora o 10%, efektywność energetyczną o 15%, wydajność GPU o 20% i wydajność sztucznej inteligencji nawet o 10%. Ponadto wydajność usług internetowych również znacznie się poprawi. Co ważniejsze, Snapdragon 8 Gen. 2 całkowicie rozwiąże problem nagrzewania się. Bloger ujawnił również, iż kilku głównych producentów smartfonów rozpoczęło już testowanie nowego układu Snapdragona 8 Gen 2, a wyniki są zadowalające, poprawiając ogólną wydajność energetyczną o co najmniej 15%.

Snapdragon 8 Gen 1 wykonany był w technologi 5 nm, natomiast Snapdragona 8+ Gen 1 wykonano w technologi 4 nm TSMC, co znacznie poprawiło jego wydajność i energooszczędność. Snapdragon 8 Gen 2 będzie również wykonany w technologi 4 nm.

Pierwszy smartfon z procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2

Pierwszym modelem telefonu działającym na nowej platformie będzie Xiaomi 13.

Oficjalna premiera pierwszego flagowego telefonu z tym właśnie układem odbędzie się w listopadzie. Prawie wszyscy chińscy producenci otrzymali już nowy procesor, który jest wyposażony w zupełnie nową, ośmiordzeniową architekturę 1+2+2+3. Cortex X3, cechujący się wzrostem wydajności o 22% w porównaniu do Cortex X2. Dodatkowo modem X70 5G będzie obsługiwał prędkości pobierania do 10 Gb/s. A GPU tego układu otrzyma nowe Adreno 740. Dodajmy, iż wynik tego procesora w AnTuTu przekroczył 1,2 miliona punktów.

Źródło: GizChina

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner