Rekordowe przychody Xiaomi w Q3. Jest “ale”…

Rekordowe przychody Xiaomi w Q3. Jest “ale”…

Od kilku lat Xiaomi systematycznie zwiększa swój dochód, bijąc kolejne rekordy jego wysokości. Nie inaczej jest i tym razem.

Dochody potentata w trzecim kwartale 2019 były wyższe niż kiedykolwiek, sięgając kwoty 7,63 miliarda dolarów. Nie to jest jednak najciekawsze. Za sukcesem finansowym stoją działy IoT (Internet of Things) i Smart Home. Paradoksalnie, niezbyt dobrze wypada w tym kwartale dział smartfonów.

Sprzedaż telefonów to wciąż znaczący kawałek “tortu” dochodów firmy, liczący 4,59 miliarda dolarów, jednak jest niższy o 7,8%, w porównaniu do 3. kwartału roku ubiegłego. W bieżącym okresie Xiaomi sprzedało 32,1 miliona smartfonów. To zapewnia jej według Canalys 9,2% pokrycia rynku globalnego i czwartą pozycję wśród producentów smartfonów.

Czytaj też:  Jak zainstalować Xiaomi.eu na POCO F3 / Redmi K40?

Urządzenia IoT i inna elektronka konsumencka stanowią część dochodu Xiaomi w wysokości 2,22 miliarda. To ponad 44-procentowy wzrost w porównaniu do tego samego kwartału 2018. Smart TV i laptopy zarobiły dla firmy 824 miliony dolarów (to 36,5% więcej niż w roku ubiegłym).

Owoce zaczyna również przynosić Xiaomi globalna ekspansja. Zagraniczna sprzedaż producenta w Q3 to aż 17,2%. Warto tu wspomnieć, że przychód Xiaomi spoza rynku chińskiego za pierwsze dziewięć miesięcy 2019 roku sięgnął 1,3 miliarda, co stanowi ponad 37-procentowy wzrost w stosunku do identycznego okresu roku ubiegłego.

Źródło: DigiTimes

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.