Mijia ALPD3.0 – laserowy projektor 4K od Xiaomi

Maciej Rosiński
1 komentarz(y)

Xiaomi zaprezentowało najnowszą odsłonę swojego projektora kina domowego Mijia. Wśród najważniejszych nowości wspomnieć należy o MIUI TV HDR10, jasności 2400 lumenów ANSI oraz rozdzielczości 4K.

Projektor Xiaomi Mijia ALPD 4K, zgodnie z zapewnieniami producenta, niesie ze sobą szereg usprawnień i poprawek: poszerzona gama odwzorowywanych kolorów, horyzontalna i wertykalna, trapezoidalna korekcja wyświetlanego obrazu, system inteligentnego chłodzenia urządzenia, dźwięk w standardzie Dolby.

Projektor Xiaomi Mijia jest “zasilany” procesorem Amlogic T972. Na pokładzie znalazło się 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci masowej. W zestawie znalazł się pilot zdalnego sterowania głosem (z systemem AI). Nie mogło zabraknąć modułów łączności bezprzewodowej Bluetooth i Wi-Fi oraz fizycznych portów HDMI i USB.

Obudowę Xiaomi Mijia 4K wykonano z białego tworzywa ABS. Na froncie zamontowano główny układ optyczny projektora. Na bocznych ściankach ulokowano głośniku oraz otwory wentylacyjne ultracichego systemu chłodzenia wentylatorowego.

Xiaomi Mijia ALPD3.0 4K umożliwia wyświetlanie obrazu o przekątnej do 150 cali. Jakość wyświetlanego obrazu jest efektem połączenia technologii HDR 10, 4K i ALPD 3.0. Obraz wyświetlany jest z maksymalną jasnością 2400 lumenów ANSI , ma współczynnik proporcji 1.2:1 , zaś za jego głębię ostrości odpowiada autofokus układu optycznego.

Jeśli nie dysponujecie zestawem kina domowego w postaci wzmacniacza i głośników, projektor jest w tym zakresie w zasadzie samowystarczalny. To za sprawą dwóch 10-watowych głośników o średnicy 1,75 cala każdy.

Projektor jest już w sprzedaży. Jego cena to w przeliczeniu niespełna 4 700 PLN (1189,99 USD).

Źródło: Xiaomi Today

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner