Premiera MIUI 12 potwierdzona – 27 kwietnia

Premiera MIUI 12 potwierdzona – 27 kwietnia

Domysły i przecieki odnośnie daty premiery nowej wersji nakładki od Xiaomi zostały dzisiaj przez firmę rozwiane. Na swoim profilu na Weibo zespół MIUI poinformował, że premiera MIUI 12 odbędzie się podczas konferencji zaplanowanej na przyszły poniedziałek, 27 kwietnia, na godzinę 14:00 czasu chińskiego (8:00 czasu polskiego). Podczas tejże konferencji zostanie również zaprezentowany w Chinach model Mi 10 Lite – będzie posiadać on obsługę sieci 5G, a także aparat z 50-krotnym zoomem.

Czego można się spodziewać w MIUI 12? Z przecieków, które pojawiły się w okresie pomiędzy 26 marca a dzisiaj można wywnioskować, że Xiaomi postanowiło postawić tym razem na wygląd zbliżony do nakładki OneUI od Samsunga, o czym pisaliśmy tutaj. Niemal na pewno w tej wersji nakładki możemy również spodziewać się możliwości wyboru motywu w trybie Always on Display (tutaj dobra wiadomość – ta opcja prawdopodobnie pojawi się w xiaomi.eu). Inne aktualizacje aplikacji systemowych, które ukazały się w przerwie pomiędzy wydaniami, to np. aktualizacja aplikacji Zdrowie, która ma teraz zupełnie inny wygląd, a także Skanera, który pozwala na wygenerowanie własnego kodu QR na podstawie swojego tekstu (funkcjonalność została co prawda usunięta w ramach najnowszej wersji Skanera, lecz będzie ona dostępna w xiaomi.eu).

Zobacz też:  MIUI 20.10.15

Opisania innych szczególnych zmian zapewne należy się spodziewać podczas poniedziałkowej konferencji, którą oczywiście będę śledzić – niezwłocznie po jej zakończeniu przekażę Wam wszystkie niezbędne informacje. Zapewne niedługo zostaną również wznowione wersje beta – wtedy pokażemy Wam zrzuty nowej wersji nakładki po polsku.

źródło: weibo


Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Tłumacz MIUI na język polski. Lubi odkrywać różne nowości w oprogramowaniu - wiele wiadomości na temat nowych funkcjonalności wychodzi właśnie od niego. Pomaga (a przynajmniej się stara) ludziom w różnych kwestiach związanych z Xiaomi. Kontakt: Telegram bądź forum miuipolska.pl bądź e-maila.