Redmi Pad 5G – wkrótce premiera?

Redmi Pad 5G – wkrótce premiera?

Redmi, submarka Xiaomi, coraz śmielej poczyna sobie na rynku urządzeń moblinych. Po Redmi Band, które wkrótce zadebiutuje w Europie (prawdopodobnie) Xiaomi Mi Band 4C, przyszedł czas na tablet.

Jak wynika z informacji opublikowanych w serwisie Weibo, urządzeniem tym będzie Redmi Pad 5G. Na tę chwilę nie ma zbyt wielu szczegółów technicznych, nie mniej wiemy, że tablet będzie posiadał ekran o wielkości około 8 cali, z wąskimi ramkami na bokach i nieco szerszymi na górze i dole panelu frontowego. Kamerkę rozmów wideo umieszczono w górnym pasku, zaś na pleckach ulokowano aparat z matrycą 48 Mpix i systemem AI, a także głośniki linearne. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych: czarnej i białej.

Z informacji wynika również, że sercem Redmi Pad 5G będzie procesor Qualcomm Snapdragon 765G, dzięki czemu tablet będzie umożliwiał połączenie w ramach dwuzakresowej sieci 5G. Co więcej, ekran zastosowany w urządzeniu ma oferować odświeżanie na poziomie 90 Hz.

Czytaj też:  POCO potwierdza wprowadzenie na rynek następcy POCO M3 Pro

Redmi Pad 5G dostępny będzie z systemem MIUI dedykowanym tabletom. Nie znamy na ten moment pojemności baterii zasilającej urządzenie, jednak wiemy, że będzie ona oferować technologię szybkiego, 30-watowego ładowania. No i najważniejsze: Redmi Pad 5G ma kosztować 1999 juanów, co w przeliczeniu stanowi kwotę niespełna 1200 złotych.

Warto wspomnieć, że na 27 kwietnia br. planowana jest konferencja online Xiaomi, w trakcie której zaprezentowana ma zostać m.in. 12. odsłona systemu MIUI, a także smartfon Xiaomi Mi 10 Lite 5G. I choć nie zostało to jeszcze oficjalnie potwierdzone, najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie również tablet Redmi Pad 5G. Czekamy z niecierpliwością…

Źródło: Playfuldroid

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Z Xiaomi i MIUI od września 2013 roku. Pasjonat wszelkie rodzaju urządzeń elektroniki użytkowej, sztuk walki, muzyki chóralnej i poprawnej polszczyzny. Kilkanaście lat poświęcił pracy redaktorskiej i recenzenckiej na portalach FrazPC.pl oraz Tablety.pl.