Motywy otrzymują nową aktualizację – można zmieniać tryb Always on Display!

Kacper Skrzypek
10 komentarzy

Wczoraj pojawiła się aktualizacja Motywów w wersji chińskiej MIUI, opatrzona numerkiem 1.7.6.0. Oprócz optymalizacji aplikacji wprowadza ona nową funkcjonalność, na którą z pewnością wiele osób czekało z utęsknieniem. Dzięki tej aktualizacji pojawiła się bowiem możliwość dostosowania tła i stylu zegara w trybie Ekran zawsze włączony (Always on Display) poprzez pobranie dodatkowych motywów online!

Jak widać na poniższych zrzutach ekranu, wybór tarcz czy styli jest bardzo szeroki, co pozwala na odnalezienie akurat takiego motywu, który nam odpowiada. Do tej pory wybór ograniczał się bowiem tylko do wbudowanych tarcz w ramach aplikacji – teraz jest on znacznie większy dzięki wprowadzonej możliwości pobrania tychże tarcz z sieci.

Niestety, trudno stwierdzić, kiedy możliwość zmiany motywu w trybie Ekran zawsze włączony pojawi się w ROM-ach Global oraz miuipolska. W przypadku miuipolska/xiaomi.eu moglibyśmy teoretycznie zaktualizować po prostu Motywy do najnowszej wersji (polskie tłumaczenie jest już gotowe), lecz problem polega na tym, że nowe wersje Motywów nie obsługują API, z którego korzystamy przy ładowaniu motywów (wykorzystujemy indyjskie API, aby mieć treści globalne, a nie chińskie – niestety jest ono niedostosowane przez Xiaomi do nowych wersji), skutkiem czego treści globalne w nowych wersjach wyświetlają się nieprawidłowo. Dopóki API nie zostanie przez Xiaomi zaktualizowane, będziemy zmuszeni korzystać ze starej wersji Motywów.

Niemniej – cieszy fakt, że Xiaomi wciąż rozwija aplikację Motywy o nowe funkcjonalności. Zapewne możliwość wyboru tarczy trafi więc także do MIUI 12. Czekamy z niecierpliwością na więcej wiadomości!

źródło: coolapk

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner