Wygląd MIUI 12 częściowo ujawniony? Być może… [aktualizacja]

Kacper Skrzypek
10 komentarzy

Aktualizacja 14.04.2020, godz. 11:35: Xiaomi niestety cofnęło zmiany w zakresie nowych menu Częstotliwości odświeżania oraz Ograniczenia migotania. Niemal na pewno są to zmiany z myślą o MIUI 12, po prostu Xiaomi puściło pewne zmiany zbyt szybko.

Dziś pojawiła się aktualizacja aplikacji Ustawienia od Xiaomi, która wprowadza pewne zmiany wizualne w zakresie wyglądu funkcji Czas przed ekranem oraz kilka innych, bardziej ukrytych rzeczy, które w tym artykule ujawnię.

Funkcja Czas przed ekranem doczekała się redesignu – zamiast kołowego menu z statystykami użytkowania telefonu według kategorii aplikacji mamy teraz słupkowe wykresy umożliwiające podgląd czasu spędzonego przed telefonem w konkretnym dniu bądź tygodniu oraz inne parametry, takie jak pierwsze odblokowanie czy ilość odblokowań w ogóle – to, co prawda, było już wcześniej, lecz było bardziej ukryte. Przełączanie się pomiędzy funkcją Czas przed ekranem a Trybem skupienia zostało przeniesione na górną belkę aplikacji. Brakujące tłumaczenie wynika z tego, że jest to aplikacja prosto od Xiaomi, jeszcze bez zmian z naszego tłumaczenia.

Poza tymi zmianami Xiaomi przeniosło do tej wersji Ustawień kilka elementów znanych z klasycznych Ustawień (istnieją dwie aplikacje Ustawienia – jedna to MiSettings.apk, druga to Settings.apk. mówię o tej pierwszej), tj. wybór częstotliwości odświeżania oraz funkcję Ograniczenie migotania (DC dimming). Szczególnie zainteresował mnie widok tej drugiej opcji, gdyż na zrzucie można zauważyć menu, które najwyraźniej jest designem nowej wersji nakładki od Xiaomi, MIUI 12. Nie zauważycie bowiem takowego układu w MIUI 11. Ze zrzutu można wywnioskować, że tym razem Xiaomi zdecydowało się na zbliżenie do układu znanego z nakładki OneUI Samsunga. Czy to dobry wybór? Nie mnie oceniać…

Co sądzicie o tych zmianach? Jak, Waszym zdaniem, będzie wyglądać MIUI 12? Czekamy na Wasze opinie w komentarzach!

źródło: własne

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

10 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner