Oficjalnie: Xiaomi 13 Ultra za mniej niż tydzień!

Kacper Skrzypek
1 komentarz(y)

Xiaomi oficjalnie potwierdziło plotki, o których mówiono od momentu ogłoszenia, iż najnowszy flagowiec marki, Xiaomi 13 Ultra, zostanie pokazany jeszcze w kwietniu. Konferencja odbędzie się już w przyszłym tygodniu.

Data premiery

Xiaomi oficjalnie ogłosiło zarówno na swoich chińskich, jak i globalnych profilach w serwisach społecznościowych, że pokaz, podczas którego oficjalną premierę będzie mieć ten telefon, odbędzie się 18 marca o godzinie 13:00 czasu polskiego. Jak informowaliśmy wcześniej, nie będzie to jednak powiązane z wydaniem globalnej wersji tego urządzenia; pojawi się ona w późniejszym terminie.

https://twitter.com/Xiaomi/status/1645956437661843456

Czego możemy się spodziewać?

Pewne informacje na temat nadchodzącego urządzenia zostały ujawnione już wcześniej. Jak pisał wczoraj Adam, i co zresztą widać na oficjalnych grafikach przekazywanych dziś przez firmę, Xiaomi 13 Ultra będzie mieć okrągłą wyspę z czterema otworami na aparaty. Bloger Digital Chat Station ujawnił dzisiaj, że główna, jednocalowa matryca (prawdopodobnie o rozdzielczości 50 Mpx) ma mieć możliwość zmiany przysłony w wartościach od f/1.8 do f/3.0. Taką funkcję oferowały w przeszłości np. modele Huawei, lecz dla Xiaomi jest to nowość; czy zostanie ona dobrze wykorzystana, przekonamy się zapewne przy okazji testów tego smartfona. Ponadto będziemy mieć do dyspozycji moduł do wykonywania zdjęć w szerokim kącie, teleobiektyw oraz obiektyw peryskopowy — na razie nie znamy jednak szczegółów na ich temat.

Ekran tego modelu to z kolei zakrzywiony panel AMOLED, najprawdopodobniej o przekątnej 6,7″, z rozdzielczością 2K oraz częstotliwością odświeżania 120 Hz. Telefon ten działać będzie pod kontrolą najnowszego flagowego procesora od Qualcomma, czyli Snapdragona 8 Gen 2. Plotki, niepotwierdzone jeszcze przez firmę, dotyczą także baterii: ponoć Xiaomi 13 Ultra ma mieć ogniwo o pojemności 4900 mAh z obsługą szybkiego ładowania przewodowego o mocy 90 W i bezprzewodowego 50 W.

Słowa Lei Juna

W wydanym dzisiaj oświadczeniu szef Xiaomi, Lei Jun, stwierdził, iż nadchodząca premiera nie jest tylko zwykłą premierą, lecz stanowi drugi rozdział aktualizacji strategii firmy w dziedzinie obrazu.

“Światło, źródło obrazów” – wszystkie kolory i odcienie leżą w świetle. Fotografia mobilna jest ograniczona wielkością, technologią, technikami i doświadczeniem. W ostatniej dekadzie podjęto wysiłki w kierunku znalezienia rozwiązań w zakresie liczby pikseli, wielkości sensora i fotografii obliczeniowej. Przy ogromnym postępie w dziedzinie sensorów fotograficznych, sposób wykorzystania fotografii obliczeniowej stał się ważną propozycją na drodze rozwoju fotografii mobilnej.

Problemy optyczne, w końcu, muszą być rozwiązywane za pomocą optyki. Nie chodzi o to, że fotografia obliczeniowa jest zła, chodzi o to, że jest niewystarczająca. Bez wystarczającego wsparcia jakości optycznej, poleganie na obrazowaniu obliczeniowym jest dalekie od prawdziwej percepcji wizualnej ludzi, co prowadzi do tego, że ludzie stają się coraz bardziej zmęczeni “plastikowym smakiem” telefonów komórkowych. Po długim okresie ciężkiej pracy, inżynierom Xiaomi i Leica udało się w sposób systematyczny wprowadzić profesjonalne możliwości optyczne Leica do dziedziny obrazowania mobilnego, dzięki najdoskonalszemu jak dotąd obiektywowi Leica Summicron.

Lei Jun, szef Xiaomi

Czy rzeczywiście nacisk na optykę pozwoli modelowi Ultra odnieść sukces? Wszystko będzie zależeć od ceny tego urządzenia. Zważywszy na wycenę Xiaomi 13 i 13 Pro w Polsce, tanio na pewno już nie będzie.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner