Xiaomi patentuje nowy składany smartfon

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

W minionych dniach niektórzy chińscy blogerzy ujawnili informacje o nadchodzącym Xiaomi MIX Fold 3, które wywołały gorące dyskusje wśród użytkowników. Natomiast teraz w internecie krążą zdjęcia opatentowanego składanego smartfonu Xiaomi. Czy tak właśnie wyglądać będzie Xiaomi MIX Fold 3?

Xiaomi patentuje nowy składany smartfon

Grafika patentowa przedstawia telefon ze składanym ekranem oraz aparatem głównym, który może być używany również jako przednia kamera po ówczesnym jego odchyleniu.

Ale czy ten składany patent złożony przez Xiaomi znajdzie odzwierciedlenie w finalnym produkcie jakim będzie Xiaomi MIX Fold 3? Cóż, zgodnie z tym co zostało wcześniej ujawnione, wewnętrzny ekran Xiaomi MIX Fold 3 będzie wyposażony w kamerę znajdującą się pod nim, aby uzyskać prawdziwy projekt pełnoekranowy bez zbędnych otworów i wycięć na przedni aparat.

Jak widać po trzech kropkach na wyświetlaczu powinniśmy mieć w sumie do czynienia z ruchomym modułem aparatu z trzema obiektywami. Grubość urządzenia wydaje się być jednak większa niż w poprzedniej generacji MIX Fold 2.

W każdym bądź razie, biorąc pod uwagę, iż kilka przecieków sugeruje obecność przedniej kamery ukrytej pod wyświetlaczem, jest bardzo prawdopodobne, że mamy tu do czynienia z nadchodzącym Foldem 3. Czy takie rozwiązanie znalazłoby użytkowników?

Przypomnijmy, iż Xiaomi MIX Fold 2 wyposażono w mikroskopijną konstrukcję zawiasu w kształcie kropli wody opracowaną przez Xiaomi. Jej promień wynosi 2,1 mm, a grubość zawiasu to tylko 3,0 mm. Ponadto całkowita waga zawiasu została pomniejszona o 35% względem poprzedniej generacji. Dzięki temu grubość smartfona po otwarciu wynosi około 5,4 mm, a po jego zamknięciu około 11,2 mm.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner