MIUI 21.3.31/4.1

MIUI 21.3.31/4.1
 • ROM Xiaomi.eu dla Mi 10S (thyme)
 • Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia 2021 r. [większość urządzeń]
 • Można teraz usunąć wzory wytworzone przez interferencję na zdjęciu dokumentu (efekt moiré) i poprawić zniekształcenia dokumentów [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 11, POCO F2 Pro]
 • Wsparcie dla większej ilości urządzeń przez MIUI+ [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10 Lite Zoom, Mi 10T Lite, Redmi K40/Pro/+/Poco F3/Mi 11i]
 • Poprawki pewnych błędów i problemów, przede wszystkim z restartami i wyłączeniami telefonów ze Snapdragonem 730 (Mi 9T, Redmi K30, Mi Note 10/Pro)
 • Brak aktualizacji dla Mi 9, Mi 9 Pro, Mi 9T Pro (problemy z dyktafonem), Redmi K40 (problemy z przyciskiem zasilania)
 • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.

Brak OTA

We wtorek, 23 marca, występowały olbrzymie problemy z dostępem zarówno do strony, jak i do forum miuipolska.pl. Miało to związek z przeciążeniem systemu OTA xiaomi.eu znajdującego się na naszym serwerze. Awarię udało się naprawić, niemniej konieczne było wykonanie pewnych zmian w mechanizmie aktualizacji, stąd aplikacja znajdująca się w ROM-ach do 21.3.24 włącznie nie uwzględnia tych zmian i nie pozwoli na pobranie aktualizacji w dotychczasowy sposób (tj. przez OTA) w przyszłości.

W tym tygodniu aktualizacja ze starych wersji (np. z 21.3.24) będzie jeszcze działać przez OTA, w następnych może już nie działać. Dodatkowo pełne listy zmian będą dostępne wyłącznie z poziomu aplikacji (nie zaś z przeglądarki).

Aktualizacje OTA z ROM-u 21.3.31/21.4.1 będą już działać normalnie niezależnie od przeprowadzanych przez nas zmian.

Czytaj też:  Specyfikacja techniczna i rendery POCO M4 Pro 5G

Aktualizacja TWRP – Mi 10

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Jest działające TWRP na Mi 10 – link w tym miejscu. Instalacja standardowa (w trybie fastboot jak niżej, bądź przez istniejące TWRP > Install > Install Image > Recovery). Działa deszyfrowanie partycji /data, a co za tym idzie, można instalować ROM-y bezpośrednio z pamięci wewnętrznej bez konieczności wgrywania ich za pośrednictwem kabla USB-OTG.

TWRP będzie również podmienione podczas instalacji tej wersji ROM-u.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  1
  fastboot flash recovery twrp.img

  1
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą 
  1
  fastboot flash recovery twrp.img
   trzeba wpisać 
  1
  fastboot reboot
  , po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz 
  1
  wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu 
  1
  Pobierz MIUI
  , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP
Czytaj też:  Monitor LCD Xiaomi 24,5" z odświeżaniem 240 Hz

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (

1
volume+ i power
) i w sekcji 
1
Wipe
 przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Czytaj też:  MIUI 21.11.3

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.


Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy trzeba wpisać frazę 奇妙). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Grafika chwilowo z starej wersji.

Podziel się:
Subskrybuj
Powiadom o
guest
51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie
Posiadacz telefonów Xiaomi od grudnia 2016 roku. Główny tłumacz Xiaomi.eu na język polski. Człowiek, od którego pochodzi wiele wycieków związanych z Xiaomi, publikowanych na takich portalach jak XDA-Developers czy Android Authority. Informatyk z pasji i zawodu. Kontakt: https://t.me/kacskrz, https://twitter.com/kacskrz. Mail: [email protected]