- ROM Xiaomi.eu dla Mi 10S (thyme)
- Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia 2021 r. [większość urządzeń]
- Można teraz usunąć wzory wytworzone przez interferencję na zdjęciu dokumentu (efekt moiré) i poprawić zniekształcenia dokumentów [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 11, POCO F2 Pro]
- Wsparcie dla większej ilości urządzeń przez MIUI+ [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10 Lite Zoom, Mi 10T Lite, Redmi K40/Pro/+/Poco F3/Mi 11i]
- Poprawki pewnych błędów i problemów, przede wszystkim z restartami i wyłączeniami telefonów ze Snapdragonem 730 (Mi 9T, Redmi K30, Mi Note 10/Pro)
- Brak aktualizacji dla Mi 9, Mi 9 Pro, Mi 9T Pro (problemy z dyktafonem), Redmi K40 (problemy z przyciskiem zasilania)
- INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.
Brak OTA
We wtorek, 23 marca, występowały olbrzymie problemy z dostępem zarówno do strony, jak i do forum miuipolska.pl. Miało to związek z przeciążeniem systemu OTA xiaomi.eu znajdującego się na naszym serwerze. Awarię udało się naprawić, niemniej konieczne było wykonanie pewnych zmian w mechanizmie aktualizacji, stąd aplikacja znajdująca się w ROM-ach do 21.3.24 włącznie nie uwzględnia tych zmian i nie pozwoli na pobranie aktualizacji w dotychczasowy sposób (tj. przez OTA) w przyszłości.
W tym tygodniu aktualizacja ze starych wersji (np. z 21.3.24) będzie jeszcze działać przez OTA, w następnych może już nie działać. Dodatkowo pełne listy zmian będą dostępne wyłącznie z poziomu aplikacji (nie zaś z przeglądarki).
Aktualizacje OTA z ROM-u 21.3.31/21.4.1 będą już działać normalnie niezależnie od przeprowadzanych przez nas zmian.
Aktualizacja TWRP – Mi 10
Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Jest działające TWRP na Mi 10 – link w tym miejscu. Instalacja standardowa (w trybie fastboot jak niżej, bądź przez istniejące TWRP > Install > Install Image > Recovery). Działa deszyfrowanie partycji /data, a co za tym idzie, można instalować ROM-y bezpośrednio z pamięci wewnętrznej bez konieczności wgrywania ich za pośrednictwem kabla USB-OTG.
TWRP będzie również podmienione podczas instalacji tej wersji ROM-u.
Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?
Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.
- Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
- Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
1fastboot flash recovery twrp.img
1fastboot boot twrp.img - Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą trzeba wpisać1fastboot flash recovery twrp.img, po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.1fastboot reboot
- W TWRP wybierz 1wipe > format data
- Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).1Pobierz MIUI
- Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP
Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.
Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?
W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (
1 | volume+ i power |
1 | Wipe |
ROOT
ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.
Blokada reklam w MIUIPolska
Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredek. Uwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).
- blokada reklam do instalacji w TWRP (nieaktualna)
- skrypt generujący paczkę do instalacji w TWRP
- można również dodać DNS AdGuard blokujący reklamy w Ustawieniach > Więcej opcji sieci > Prywatny DNS (w polu Nazwa hosta dostawcy prywatnego DNS wprowadzamy dns.adguard.com i akceptujemy)
- bądź skorzystać z aplikacji takich jak Blokada, AdGuard czy Block This
Polecane aplikacje MIUI
Jak zgłosić błąd systemu?
Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!
Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.
Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy trzeba wpisać frazę 奇妙). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Grafika chwilowo z starej wersji.