MIUI 21.3.31/4.1

Kacper Skrzypek
51 komentarzy
 • ROM Xiaomi.eu dla Mi 10S (thyme)
 • Poprawki bezpieczeństwa z kwietnia 2021 r. [większość urządzeń]
 • Można teraz usunąć wzory wytworzone przez interferencję na zdjęciu dokumentu (efekt moiré) i poprawić zniekształcenia dokumentów [Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra, Mi 11, POCO F2 Pro]
 • Wsparcie dla większej ilości urządzeń przez MIUI+ [Redmi K30 5G, Redmi K30i 5G, Redmi K30, Mi 10 Lite Zoom, Mi 10T Lite, Redmi K40/Pro/+/Poco F3/Mi 11i]
 • Poprawki pewnych błędów i problemów, przede wszystkim z restartami i wyłączeniami telefonów ze Snapdragonem 730 (Mi 9T, Redmi K30, Mi Note 10/Pro)
 • Brak aktualizacji dla Mi 9, Mi 9 Pro, Mi 9T Pro (problemy z dyktafonem), Redmi K40 (problemy z przyciskiem zasilania)
 • INFORMACJA DLA MI 9 SE: TWRP, które deszyfruje dane na Androidzie 11 i nie znika po aktualizacji, znajduje się w tym miejscu.

Brak OTA

We wtorek, 23 marca, występowały olbrzymie problemy z dostępem zarówno do strony, jak i do forum miuipolska.pl. Miało to związek z przeciążeniem systemu OTA xiaomi.eu znajdującego się na naszym serwerze. Awarię udało się naprawić, niemniej konieczne było wykonanie pewnych zmian w mechanizmie aktualizacji, stąd aplikacja znajdująca się w ROM-ach do 21.3.24 włącznie nie uwzględnia tych zmian i nie pozwoli na pobranie aktualizacji w dotychczasowy sposób (tj. przez OTA) w przyszłości.

W tym tygodniu aktualizacja ze starych wersji (np. z 21.3.24) będzie jeszcze działać przez OTA, w następnych może już nie działać. Dodatkowo pełne listy zmian będą dostępne wyłącznie z poziomu aplikacji (nie zaś z przeglądarki).

Przeczytaj także:

Aktualizacje OTA z ROM-u 21.3.31/21.4.1 będą już działać normalnie niezależnie od przeprowadzanych przez nas zmian.

Aktualizacja TWRP – Mi 10

Chciałoby się powiedzieć: nareszcie. Jest działające TWRP na Mi 10 – link w tym miejscu. Instalacja standardowa (w trybie fastboot jak niżej, bądź przez istniejące TWRP > Install > Install Image > Recovery). Działa deszyfrowanie partycji /data, a co za tym idzie, można instalować ROM-y bezpośrednio z pamięci wewnętrznej bez konieczności wgrywania ich za pośrednictwem kabla USB-OTG.

TWRP będzie również podmienione podczas instalacji tej wersji ROM-u.

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

 • Wybierz odpowiednie TWRP recovery lub z TWRP.me lub z naszej strony pod swój model wg tej tabelki
 • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
  1
  fastboot flash recovery twrp.img

  1
  fastboot boot twrp.img
 • Na telefonach z wgranym domyślnie Androidem Pie i wyżej (nie dotyczy modeli, które aktualizację dostały po pewnym czasie) po wgraniu recovery komendą 
  1
  fastboot flash recovery twrp.img
   trzeba wpisać 
  1
  fastboot reboot
  , po czym należy przytrzymać kombinację przycisków Głośność+ i Zasilanie, gdy telefon się uruchamia. Komenda fastboot boot tu nie działa.
 • W TWRP wybierz 
  1
  wipe > format data
 • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu 
  1
  Pobierz MIUI
  , przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install).
 • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Niektóre urządzenia, takie jak Mi 11, nie mają TWRP – w ich przypadku konieczna jest instalacja ROM-u w trybie Fastboot, o której napisaliśmy oddzielny artykuł.

Jak wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe)?

W przypadku niepowodzenia w aktualizacji warto wykonać reset do ustawień fabrycznych (wipe) z recovery, aby telefon mógł się uruchomić. W tym celu należy powrócić do TWRP (

1
volume+ i power
) i w sekcji 
1
Wipe
 przesunąć suwak factory reset (tylko i WYŁĄCZNIE to). Czyszczenie innych partycji systemowych w (Advanced wipe) jest niepolecane i niepotrzebne.

ROOT

ROOT dla MIUI z Magisk 22 do instalacji z TWRP (plik apk jest jednocześnie instalatorem – w celu instalacji w TWRP należy zmienić rozszerzenie z apk na zip. Najnowsze wersje TWRP wspierają instalację Magiska bez zmiany nazwy). Po instalacji, jeśli występują lagi, wykonać dodatkowy restart telefonu.

Blokada reklam w MIUIPolska

Aby zablokować reklamy (lub ich większość) w aplikacjach Google Play i podczas przeglądania internetu sugerujemy instalację poniższej paczki przygotowanej przez @fredekUwaga: paczka nie jest już obecnie aktualizowana – zaleca się korzystanie z alternatyw dostępnych poniżej. Ponadto nie jest możliwe wgranie jej na urządzeniach z dynamicznymi partycjami (Mi 10, Mi 10 Pro, POCO F2 Pro i inne) ze względu na to, iż partycja systemowa w tych modelach jest tylko do odczytu i można ją zmodyfikować wyłącznie poprzez wgranie ROM-u w TWRP (takiego jak np. xiaomi.eu).

Polecane aplikacje MIUI

Jak zgłosić błąd systemu?

Prosimy o zgłaszanie błędów systemowych w oprogramowaniu xiaomi.eu/miuipolska według tego poradnika. Nie akceptujemy jakichkolwiek zgłoszeń związanych z ROM-em Global – nie mamy na niego żadnego wpływu!

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska, możecie nas wesprzeć, klikając w przycisk poniżej.


Motyw: tutaj (jeśli się nie uruchamia, w wyszukiwarce w aplikacji Motywy trzeba wpisać frazę 奇妙). Aby włączyć tę stronę, należy użyć domyślnej aplikacji Internet, kliknąć powyższy link i wybrać uruchomienie go w aplikacji Motywy. Wtedy powinien się on załadować. Grafika chwilowo z starej wersji.

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

51 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner