Million Dollar Technology Award 2022 dla zespołu Xiaomi Leica Imaging

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Wczorajszego popołudnia Xiaomi ogłosiło zwycięzcę nagrody Xiaomi Million Dollar Technology Award za rok 2022, jest to zespół odpowiedzialny za projekt Xiaomi Leica Imaging. Lei Jun, założyciel i dyrektor generalny Xiaomi Group powiedział, że projekt „Xiaomi Leica Imaging”, który tym razem zdobył pierwszą nagrodę, pokazał bardzo wysoki poziom innowacji technologicznych.

Po przyznaniu nagrody Zeng Xuezhong starszy wiceprezes Grupy Xiaomi i przewodniczący działu telefonii komórkowej, dodał w wywiadzie dla mediów, iż inżynierowie są „eksploratorami technologii”, prawdziwymi „implementorami”, a ich znaczenie w Xiaomi jest szczególne. Sukces ten zawdzięczają oni miłości oraz entuzjazmowi do innowacji. Xiaomi Leica Image wniosło szczególny wkład w segment premium tej marki.

Zdjęcie pochodzi z portalu XiaomiToday

Million Dollar Technology Award przyznano projektowi Xiaomi Leica Imaging?

W sumie 80 projektów kandydowało do nagrody Xiaomi Million Dollar Technology Award, lecz tylko 25 z nich wyróżniło się i przeszło do finałowego konkursu. W porównaniu z poprzednimi latami była to edycja z największą liczbą projektów oraz najwyższym poziomem.

Ta nagroda w wysokości miliona dolarów dowodzi, że chińska technologia może uzyskać efekty na całym świecie, a chińska kultura i estetyka mogą również uzyskać estetykę światową.

Zeng Xuezhong

Według Xie Junqi wielokrotnie nagradzanego przedstawiciela Million Dollar Technology Award oraz inżyniera działu aparatów telefonicznych Grupy Xiaomi, aby otrzymać oryginalne poczucie technologii Leiki w telefonie, inżynierowie Xiaomi przeszli drogę od projektu do ekspertów systemu obrazowania aparatu.

Dodajmy, iż pierwszym smartfonem wyprodukowanym przy współpracy z Leicą jest Xiaomi 12S, a następnie seria Xiaomi 13. Według chińskich danych, po premierze linii Xiaomi 13, zdobyła ona prawie 19% udziału w rynku w przedziale cenowym 4000-6000 juanów (około 2600 – 3900 zł), zajmując przy tym pierwsze miejsce wśród produktów z najwyższej półki w tym przedziale cenowym.

Zeng Xuezhong poinformował, iż firma dokłada obecnie wszelkich starań, aby zwiększyć produkcję Xiaomi 13. Zdolność tego modelu do zdobycia uznania na rynku w jego ocenie jest nierozerwalnie związana z ciągłymi poszukiwaniami i postępem technologicznym Xiaomi.

Należy pamiętać, że jest to czwarta nagroda Million Dollar Technology Award, która trafiła przede wszystkim do zespołu inżynierów liczącego mniej niż 10 osób. Wcześniej nagroda Xiaomi Million Dollar Technology Award została przyznana zespołowi MIX Alpha Surround Screen Technology, Mi Charge Technology Team, jak i Cyberdog.

Źródło: XiaomiToday

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner