Masz jeszcze Redmi Note 8T? Zainstaluj Androida 13

Acid
1 komentarz(y)

Xiaomi zakończyło wsparcie Redmi Note 8 i 8T na MIUI 12.5 z Androidem 11. Nie musimy jednak z tego powodu pozbywać się telefonu, który nie dostanie więcej aktualizacji od producenta. Możemy przedłużyć jego życie dzięki społeczności skupionej wokół alternatywnych custom ROM. Tutaj jak zwykle najlepiej rozbudowanym projektem jest Pixel Experience.

Pixel Experience na Xiaomi

Jest to custom ROM na telefony przeniesiony z urządzeń Google Pixel. Posiada wbudowane aplikacje Google i jest w całości po polsku. Za rozwój tego systemu na dany telefon odpowiada jedna osoba póki sama jeszcze z niego korzysta. Najczęściej jeszcze długo po oficjalnym zakończeniu wsparcia oprogramowania przez producenta.

Przejście na ten ROM z systemu MIUI wymaga formatu telefonu, toteż warto wcześniej wykonać kopię zapasową aplikacji, kontaktów czy zdjęć z kontem Google. Konto Xiaomi niestety nie będzie na Pixel Experience użyteczne, ponieważ nie będzie tam żadnych usług Xiaomi.

Uwaga: wszystkie poniższe czynności wykonujesz na własną odpowiedzialność. Upewnij się też, że telefon naładowany jest przynajmniej w 60%.

1. Przygotowania

Do zainstalowania Pixel Experience potrzebujemy:

Ważne: Ta metoda wymaga odblokowanego bootloadera, aby móc zainstalować oprogramowanie inne niż fabryczne. Bootloader należy odblokować wg. instrukcji tutaj. W dalszej części poradnika przyjmujemy, że bootloader jest już odblokowany.

1. Pobieranie ROMU

Pobieramy potrzebne nam pliki

Aby poradnik był aktualny nie podaję bezpośrednich linków do ROMów i Recovery. Zawsze należy pobrać aktualny rom z nowszą datą wydania. Może być bez Plus w nazwie. W tym przypadku willow i gingko dzielą ten sam ROM. Pobrane pliki zapisujemy do jednego katalogu na komputerze. Plik z pobranym romem PE zmieniamy dla wygody na “rom.zip”.

2. Instalacja

 1. Uruchamiamy urządzenie w trybie fastboot FAQ > Instalacje MIUIPolska > Jak zainstalować fastboot/ADB?.
 2. Przechodzimy do katalogu z pobranym romem i recovery
 3. Rozpakowujemy archiwum z recovery i przechodzimy do katalogu z recovery.img
 4. Instalujemy recovery:
  1
  fastboot flash recovery recovery.img
 5. Przechodzimy do recovery wydając komendę:
  1
  fastboot reboot
  , i zaraz po wydaniu komendy trzymamy przyciski górny głośności i power jednocześnie aż pojawi się logo MI, a potem recovery.
 6. Wybieramy ikonkę kosza i z zakładki “Format data” potwierdzamy wpisując “Yes”
 7. Przyciskiem u dołu ekranu wychodzimy do głównego menu

3. Instalacja ROMU

 1. Podłączamy telefon po USB do komputera i przenosimy plik rom.zip z do pamięci telefonu. Jeśli się to nie uda to za pomocą komendy
  1
  adb push rom.zip data/
  przeniesiemy plik rom do katalogu data
 2. W recovery wybieramy opcję “Install” i wskazujemy plik z głównego katalogu (lub z “data”)
 3. Po zakończeniu instalacji wybieramy “Reboot System”

Aktualizacje Android 13 Pixel Experience

 • Aktualizacje Pixel Experience mogą wykonywać się przez OTA w odpowiedniej opcji w systemie lub ręcznie wg metody pokazanej powyżej od pkt 3 czyli zainstalowanie pliku rom z nową wersją (już bez formatu danych).

Kup telefon Xiaomi

z funkcją nagrywania rozmów!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner