Koniec bet MIUI dla POCO F4 i serii Mi 11. Komunikat Xiaomi

Kacper Skrzypek
4 komentarze

Zaledwie 3 tygodnie temu informowaliśmy Was o planowanym zakończeniu publikowania bet MIUI m.in. dla Xiaomi MIX 4 i Xiaomi 12X. Dziś zespół odpowiedzialny za rozwój nakładki przekazał kolejne informacje w tej sprawie.

22 września — koniec bet dla kolejnych telefonów

Od 22 września 2023 roku Xiaomi zaprzestaje wydawania wersji beta MIUI dla następujących urządzeń:

  • Mi 11,
  • Mi 11 Pro,
  • Mi 11 Ultra,
  • Redmi K40S/POCO F4,
  • Redmi Note 11T Pro/POCO X4 GT/Redmi K50i,
  • Redmi Note 11T Pro+.

Tym samym firma żegna się z betami dla urządzeń ze Snapdragonem 888; wraz z telefonami, które utracą wersje rozwojowe w sierpniu, bety przestaną być wydawane dla 15 urządzeń. Rekordzistą pod tym względem jest Redmi Note 11T Pro/+, który nie ma nawet roku (zadebiutował 24 maja 2022 r.).

Jak to wpłynie na publikację wersji stabilnych? Na razie nie wiadomo – POCO F4 ma nieco ponad rok, więc mimo wszystko jeszcze powinien otrzymać przynajmniej kilka aktualizacji w wersji stabilnej (zwłaszcza że do końca wsparcia bet pozostały 4 miesiące). Widać jednak wyraźnie, że Xiaomi coraz szybciej “odpuszcza” sobie publikację wydań cotygodniowych. Chciałbym wierzyć, że przełoży się to na większe prace nad ulepszaniem wersji stabilnych, czyli tych, z których korzysta większość użytkowników czy to w Chinach, czy globalnie. Nie jestem jednak przekonany, czy rzeczywiście tak się stanie…

źródło: Xiaomi Community

Kup telefon Xiaomi

z funkcją nagrywania rozmów!
Subskrybuj
Powiadom o
guest

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarsze Naj. głosów
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner