Koniec Android One: Mi A3 bez aktualizacji

Kacper Skrzypek
0 komentarz(y)

Wczoraj wieczorem Xiaomi zaktualizowało swoje strony zawierające listę urządzeń, dla których nie przewidziano już żadnych aktualizacji oprogramowania. Do wykazu smartfonów bez oficjalnego wsparcia Xiaomi trafił ostatni telefon z programu Android One, Mi A3.

Oznacza to, że firma porzuciła ten telefon po niewiele ponad 3 latach od jego premiery, co jak na Xiaomi nie jest złym wynikiem (bo zdarzały się przypadki, że wsparcie kończyło się wcześniej; Mi 9 na przykład do 3 lat nie dotrwało). Jako że był to telefon z programu Android One, był dość regularnie aktualizowany (ostatnia aktualizacja miała miejsce 25 sierpnia; były to co prawda tylko poprawki zabezpieczeń, ale zawsze coś).

Informacja z oficjalnego kanału Xiaomi na Telegramie

Nie można jednak zapominać o różnych perypetiach, które podczas tych aktualizacji się zdarzały (przypomnę np. aktualizację do Androida 11, która zamieniała telefony w cegły na potęgę, czy wypuszczenie na cały świat aktualizacji przeznaczonej tylko dla urządzeń jednego z telekomów). Niewątpliwie nadszarpnęły one wizerunek całego programu i mogły wpłynąć na to, że nowych urządzeń z “czystym” Androidem od Xiaomi jest jak na lekarstwo (w zasadzie nie potrafię wymienić niczego poza ultrabudżetowym Redmi A1).

Poza Mi A3 na liście znalazł się również jego klon z nakładką MIUI, Mi CC9e (który uśmiercono jeszcze na Androidzie 10 i nie otrzymuje żadnych aktualizacji już od listopada zeszłego roku, zatem informacja o końcu wsparcia dla tego urządzenia to w zasadzie tylko formalność).

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner