Xiaomi Mijia Sweeping and Mopping Robot 1S: nowy odkurzacz Xiaomi

Adam Błażejewski
0 komentarz(y)

Dziś na oficjalnym koncie Xiaomi na portalu Weibo ogłoszono, iż do sprzedaży na chińskim rynku trafi robot sprzątający Mijia Sweeping and Mopping Robot 1S. Jest to wielofunkcyjne urządzenie poszerzające ekosystem Xiaomi.

Opis funkcji i specyfikacji technicznej

Jak wskazuje nazwa, robot ten posiada funkcję zamiatania oraz mopowania. Wyposażono go w bazę, która posiada możliwość bezpośredniego podłączenia do domowej hydrauliki, dzięki czemu nie będzie już konieczności napełniania zbiornika na wodę ręcznie przez użytkownika. Ponadto w bazie tej można przechowywać większą ilość detergentu, który będzie dawkowany automatycznie według potrzeb przed każdym mopowaniem.

Urządzenie posiada dużą moc ssania wynoszącą 4000 Pa. Moc ta dostosowywana jest automatycznie i działa w czterech zakresach. Co więcej, robot posiada wbudowaną kamerę oraz algorytm graficzny sztucznej inteligencji, ułatwiający poruszanie się oraz umożliwiający użytkownikom ustawienie planu sprzątania dla każdego pomieszczenia. Dodatkowo w trybie zamiatania robot automatycznie podniesie mopa, aby uniknąć zanieczyszczenia go kurzem. Stacja dokująca posiada funkcję suszenia mopa do dwóch godzin gorącym powietrzem po każdym użyciu i może pomieścić do 2,5 litra kurzu, co ma wystarczyć na około miesiąc użytkowania bez konieczności opróżniania zbiornika.

Oczywiście, jak większość urządzeń Mijia, tak i ten produkt można podłączyć do ekosystemu za pomocą dedykowanej aplikacji Xiaomi Home. Pozwala ona na programowanie, monitoring pracy, uruchamianie, czy też wyłączanie urządzenia.

Xiaomi Mijia 1S dostępny będzie w przedsprzedaży w Chinach od poniedziałku, 26 września, w cenie 3699 juanów (około 2530 zł), podczas gdy jego cena katalogowa wyniesie 3999 juanów (około 2735 zł). Na chwilę obecną producent nie poinformował o dostępności tego produktu na rynku globalnym.

Źródło: XiaomiToday, ITHome

Kup flagowca Xiaomi

z zainstalowanym naszym softem!

Przeczytaj najpopularniejsze:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
Pokaż wszystkie

Copyright @2022 – Wszelkie prawa zastrzeżone. Hosting: Hetzner