Skocz do zawartości
  • 0

Redmi Note 2- kilka pytań odnośnie zakupu


maniek55

Pytanie

Witam, planuję zmianę telefonu. Ostatecznie wybór padł na Redmi Note 2.

Prawdopodobnie kupować będę na xiaomiforsale, ze względu na gwarancję, szybką dostawę i brak jakichkolwiek dodatkowych opłat.

Z tego co wyczytałem telefon przychodzi z wgranym MIUI multilanguage. Żeby zaktualizować system do MIUI Polska będę musiał postępować wg. 1 metody z https://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/ Mam rację? Ogólne co dodatkowego oferuje MIUI Polska, skoro w MIUI multilanguage także można przestawić język na polski?

Nigdy nie instalowałem customowych romów i chciałbym, żeby tak zostało. Telefon ma po prostu działać. Więc jedyne co jestem w stanie zrobić to zainstalować MIUI Polska, instrukcja jest dosyć jasna i czytelna, więc nie powinienem mieć z tym większych problemów. Czy to wystarczy, żebym mógł się w pełni posługiwać telefonem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

pod RN2 jest ta instrukcja: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Jeżeli chcesz, aby telefon po prostu działał to: https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=46986 tutaj masz ostatni ROM stable z pełnym spolszczeniem bez root (wersje dev. mają root).

Różnica między MIUIPL/Xioami.eu, a multilang ze sklepów? Hmmm... spolszczenie (multi ma "połowiczne"), widgety Zegara z pogodą, poprawki, dodatki w np aparacie etc...

XFS chyba wgrywa Xiaomi.eu o ile pamiętam.. przynajmniej taki dostałem z Mi4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Także, aby zainstalować MIUI Polska muszę to zrobić przez aplikację Flashify?

A co się tyczy odnośnie tego zapisu:

"Instrukcja instalacji ma zastosowanie dla tych modeli Xiaomi w przypadku gdy posiadamy telefon pochodzący prosto od Xiaomi z fabrycznym systemem MIUI w wersji chińsko-angielskiej lub Global. Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1)."?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 minutę temu, maniek55 napisał:

Także, aby zainstalować MIUI Polska muszę to zrobić przez aplikację Flashify?

A co się tyczy odnośnie tego zapisu:

"Instrukcja instalacji ma zastosowanie dla tych modeli Xiaomi w przypadku gdy posiadamy telefon pochodzący prosto od Xiaomi z fabrycznym systemem MIUI w wersji chińsko-angielskiej lub Global. Jeśli w naszym telefonie zakupionym od pośredników (np. ibuygou) mamy już system multilanguage (xiaomi.eu) lub miuipolska to nie musimy nic robić, prócz aktualizacji systemu opisanej tu (Metoda 1)."?

Bo to zależy, czy aktualizacja która jest na tym telefonie była wgrana przed blokada recovery, czy po niej, przynajmniej takie cuś pamiętam, dawno temu to było :P. Jak dostaniesz tel to się przekonasz czy potrzebujesz TWRP czy też nie :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Także podsumowując, dostanę telefon i się okaże jakim sposobem muszę go zaktualizować do MIUI Polska. Mam nadzieję, że w trakcie niczego nie popsuję i jak wszyscy piszą aktualizacja okaże się dziecinnie prosta :) W razie czego będę szukał tutaj pomocy na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...