Skocz do zawartości

Nie łączy się a ma dobry zasięg


milan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

już o od paru dni walczę z tym telefonem Mi3.

Wszystko działa oprócz że jak wybieram numer telefonu to nie łączy.  Jak próbuje dzwonić na tę telefon to też nic. Sms-y też nie idą. Zasięg czasami dobry a czasem pokazuje krzyżyk. Kartę mam z NJU mobile i dział na innym telefonie.

Wifi ok. Skype, WhatsApp dziala ok.

Czy to to jest usterka mechaniczna czy po update do nowej wersji. Teraz mam mini 7 6.2.4 ale na 5..... też był problem.

Sprawdziłem kontakty do karty i nic nie złamało. Antena podłączona.

Robiłem Factory reset, Cache wipe i Wipe & Reset.

Na Youtube zobaczyłem że ktoś miał taki problem ale mi to nie pomogło

(Xiaomi mi3 network problem )

Może przez MiFlash trzeba dokładnie wszystko wykasować i wgrać odnowa?

Pozdrawiam

 

 

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za odpowiedź.

Po 3 dniach dotarłem rozwiązania tego problemu.

Telefon kupiłem używany. Nie dział przycisk vol -, brakowało czujnika zbliżeniowego i brakowało szrub w środku.

Wszystko naprawiłem ale tylko na 3 dzień do mnie dotarło że jak płyta jest przykręcona to nie można wykonać połączenia a jak nie przekręcić to działa.

Okazało się że ramka LCD była nie od WCDMA.

Zajęło mi 30 min żeby odkleić LCD z dotykiem od ramki. Trochę stresu że dotyk lub LCD pęknie i narzekanie żony że zepsuje suszarkę do włosów. Ale naprawiłem. Odpowiednią ramkę już miałem bo kiedyś wymieniłem LCD w Mi3.

IMG_20160212_013026.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechodziłem przez to samo, nocami nie spałem rozmyślając dlaczego nie ma zasięgu jak płyta jest przykręcona...

Miałem podobna listę uszkodzeń nawet. Czujnik zbliżeniowy miał zgniecione złącze wIęc nie działał, uszczelki pogubione, śrubki nie wszystkie i skrzywiona płyta główna. To ostanie było najgorsze bo przez to czasem nie działa żyroskop.

Czasem mnie przeraża, że tacy ludzie telefony rozkręcają...

Dużo nerwów mnie kosztowało ogarnąć go w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...