Jump to content

MI4C vs Nexus 6

sisco
 Share

Recommended Posts

Witam!

Dzielnie czytałem forum, porównywałem dane i zdecydowałem się w końcu na Xiaomi MI4C. Już miałem go zamawiać ale jedna z osób, której wykonywałem zlecenie średnio stoi z kasą, żeby zapłacić za fakturkę w chwili obecnej i mam możliwość albo czekać na kasę do kwietnia albo w ramach zapłaty wziąć tygodniowego Nexusa 6 z pełną gwarancją itp. Jako, że i tak miałem kupować telefon to stwierdziłem, że rozważę te propozycję. Gość wszystko płaci na czas ale wiadomo czasem zdarzy się jakaś obsuwa.  Szczerze powiedziawszy nie miałem wielkiej styczności z tym telefonem oprócz zdjęć w Internecie a będę mógł go zobaczyć i się zdecydować koło środy. Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów miał go kiedyś w ręce? Czy jest to straszna cegła? Szczerze powiedziawszy trochę boję się telefonów powyżej 5 cali. Czytałem, że te Nexusy pod względem szybkości działania są bardzo fajne - ja nie gram w ogóle, korzystam z telefonu jako nawigacji google maps + yanosik, obsługa pdf sporych, jakieś zdjęcia poglądowe z budów itp. Mój leciwy LG ma już demencję - czym starszy tym gorzej chodzi ^^ Ogólnie to czy jest to telefon wart polecenia? Ogólnie to kusi mnie poczekać na Xiaomi MI5 ale nie wiem czy zmieszczę się w budżecie i kiedy będzie dostępny ^^

Edited by sisco

Nexus 6 niekoniecznie musi być szybszy od mi4c, bo ma słabszego 805, szyfrowanie pamięci fabrycznie, no i Qhd. Zresztą rozważ, czy amoled, którego ma n6 to coś dla ciebie i czy nie lepszy by był ips z mi4c.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Postaram się przejechać jutro do jakiegoś salonu żeby na spokojnie pobawić się i spojrzeć. Podejrzewam, że największym problemem będzie wielkość ekranu bo to prawie 6 cali - prawie 2cm dłuższy i 1cm szerszy od MI4C. Na pewno ips byłby lepszy niż amoled. Na plus na pewno gwarancja realizowana w Polsce a z drugiej strony miałem trochę telefonów w życiu i żaden nigdy mi się nie zepsuł :-) Jutro podjadę i obejrzę w salonie ale jakoś to Xiaomi mnie ciągnie :)

Kolega ma ten telefon i chwilę miałem okazję się nim pobawić. Według mnie bardzo fajny, nawet swego czasu sam nad nim myślałem ale w porównaniu do mi4c to...każdy z nich jest według mnie zupełnie inny...

Stanęło na MI4C - akurat był Nexus do zobaczenia w Euro Rtv Agd. Wszystko chodzi super, bardzo płynnie. Ale tak jak myślałem, zdecydował rozmiar. Telefon jest za duży. Utwierdzam się w przekonaniu, że 5,5 cala z małą ramką to maksimum. Powyżej zaczyna to wyglądać już jak tablet. 

Tak więc poszukam MI4C bo pewnie MI5 będzie za drogi i nie wiadomo kiedy będzie tak na prawdę dostępny. 

Temat można zamknąć. Pozdrawiam:)

• 2 weeks later...

Panowie jeszcze jedno pytanie. Jestem już szczęśliwym posiadaczem MI4C - telefon sprawuje się bez zarzutu, jestem zadowolony i miejmy nadzieję, że wszystko dalej będzie ok:) 

Pokazałem koledze, który też szukał czegoś nowego i bardzo mu się spodobał zastanawia się jeszcze nad Meizu MX5. Czy to ta sama liga co MI4C? Na pewno jest droższy więc nie wiem czy warto dopłacać bo w cenie MI4C raczej nie dostaniemy nic lepszego. Ogólnie specyfikacja nie za wiele mi mówi tutaj jest snapdragon tam jest mediatek - oba mają po 3gb ram w benchmarkach wypadają dobrze. Miui jest super - miał ktoś w ogóle jakiś kontakt z nakładką na tych urządzeniach meizu jak to się sprawuje na dłuższą metę? 

Wydaje mi się że jednak nie warto przez tego mediateka, choć co prawda na żywo fajnie się prezentuje, ale 1,4k za 16gb i mediatek (dystrybucja pl) wydaje mi się przegięciem...

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...