• 0
Robaczek91

Redmi note 2 prime vs mi4c prime - Warto dopłacić ?

Question

Cześć, stanąłem przed dylematem wyboru telefonu i o ile co do wyboru marki nie miałem problemu, zacząłem się zastanawiać nad modelem. Poszukałem na forum informacji i jedynymi opiniami na które natrafiłem przemawiającymi za mi4c były rozmiar, ram i jakość wykonania. Co do rozmiaru to nie jest dla mnie problemem posiadanie 5,5 calowego telefonu(długie paluchy ^^ i przyzwyczajenie do pisania sms przy użyciu 2 rąk), natomiast jakość wykonania wcale nie jest z tego co czytałem idealna w mi4c jako że telefon też jest plastikowy, a za sam ram chyba nie ma sensu dopłacać 50% ceny. Co o tym sądzicie i jakie inne różnice które pomogą mi w wyborze znacie :)
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

EDIT 

co do mi4c odstraszyła mnie trochę opinia że telefon ten jest stworzony by zapchać dziurę pomiędzy mi4, a mi5 oczywiście dopatrzyłem się tam kilku ulepszeń typu nowszy bluetooth, ale są to dość nieznaczne różnice, natomiast różnica 800zł a 1200zł to już coś. Dodatkowo procesor chyba lepszy jest w rn2, można wymienić baterie, tylną klapkę bez problemu, a muzykę i zdjęcia trzymać na karcie SD. Więc zastanawiam się czy słowa "Wyższa półka" których tak wiele osób użyło są tak naprawdę uzasadnione.  

9 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Ja też się zastanawiałem i ostatecznie kupię mi4c 16gb, ale u mnie kluczową kwestią była wielkość telefonu, rn2 jest jednak dla mnie za duży, telefon musi być bardziej mobilny :-) Oprócz tego seria "mi" to wyższa półka niż "redmi" - jakość plastików czy podzespołów powinna być lepsza.

Edited by Winiu89

• 0

co do mi4c odstraszyła mnie trochę opinia że telefon ten jest stworzony by zapchać dziurę pomiędzy mi4, a mi5 oczywiście dopatrzyłem się tam kilku ulepszeń typu nowszy bluetooth, ale są to dość nieznaczne różnice, natomiast różnica 800zł a 1200zł to już coś. Dodatkowo procesor chyba lepszy jest w rn2, można wymienić baterie, tylną klapkę bez problemu, a muzykę i zdjęcia trzymać na karcie SD. Więc zastanawiam się czy słowa "Wyższa półka" są tak naprawdę uzasadnione.  

Edited by Robaczek91

• 0

Proponuję Ci założyć ten sam temat w dziale mi4c bo tutaj większość będzie za rn2 a tam za mi4c, będziesz miał porównanie :-P

Nie no, w tym podforum to pewnie za dużo się nie dowiesz, mało ludzi tu zagląda :) 

Edited by Winiu89

• 0

Kto Ci powiedział że mtk z redmi note 2 jest lepszy od snapa 808?

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

• 0

Jak szkoda ci dopłacać te 400 zł a nie wymagasz bóg wie czego to bym brał RN2. Bardzo fajny telefon. Jak dla mnie tylko nfc brakuje. I aparat nie jest super, ale daje radę. Imo skoro na RN2 wszystko śmiga to po co dopłacać :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

• 0
4 godziny temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Kto Ci powiedział że mtk z redmi note 2 jest lepszy od snapa 808?

Widziałem testy na YT i mtk wygrał, już specyfikacja 8x2.2 vs 6x1,8 podpowaida że jednak mtk jest mocniejszy, a co do NFC to jak dotąd jest zbyt mało żeby okazji  go używać by przejmować się jego brakiem. Co do aparatu to w mi4c nie ma większej poprawy.

Edited by Robaczek91

• 0
4 godziny temu, maaaciekmaaaniek napisał: Kto Ci powiedział że mtk z redmi note 2 jest lepszy od snapa 808?

Widziałem testy na YT i mtk wygrał, już specyfikacja 8x2.2 vs 6x1,8 podpowaida że jednak mtk jest mocniejszy, a co do NFC to jak dotąd jest zbyt mało żeby okazji  go używać by przejmować się jego brakiem. Co do aparatu to w mi4c nie ma większej poprawy.

Specyfikacja mówi że jest lepszy na papierze. Mtk w rn2 to poziom snapa 800/801

• 0
18 minut temu, Robaczek91 napisał:

Czyli AMD 8 rdzeniowy 3.5GHz, jest lepszy od Intel i5 4 rdzeniowy 3.5Ghz? Nie sama ilością rdzeni żyją urządzenia :), ważne jest też jak producent je ogarnął. W tym wypadku, snap 808 wypada spoooro lepiej od tego MTK, jak napisał @maaaciekmaaaniek to jest raczej poziom 4rdzeniowego Snapa 801. Rada na przyszłość, nie patrz na ilość rdzeni i ich moc, a na ich wykorzystanie w aplikacjach i ich "optymalizacje". W podanym przeze mnie przykładzie Intel niszczy w np. grach AMD, potwierdzają to rózne testy i benchmarki i na nie radzę patrzeć przy zakupie nawet telefonu... No byle nie AnTuTu.

Musisz sobie zadać pytanie, czy potrzebujesz mocy procka 808 i bajerów z Mi4c, czy Redmi Note 2 Ci wystarczy? Jeżeli telefonu używasz do SMS/rozmowy/aplikacje typu FB/aparat, a nie grasz na nim to brałbym RN2.

• Like 1

• 0

Nawet jeśli mi4c wypada w grach gorzej od rn2 (w co szczerze wątpię) to jest to jedynie kwestia software i w przyszłych aktualizacjach będzie lepiej

Guest
This topic is now closed to further replies.