Skocz do zawartości

Redmi Note 2 22.10.2015 - problem z dźwiękiem z mikrofonu i dudnienie


emjot

Rekomendowane odpowiedzi

Nie występuje na wersji wcześniejszej - tam jest ok. Dolny mikrofon albo nie działa albo ustawiony bardzo cicho. Powoduje to sprzęganie i dudnienie, praktycznie nie da się rozmawiać. Górny mikrofon działa normalnie. W menu do testowania sprzętu gdy dniami wprost w domu mikrofon to słychać świst, natomiast gdy mówię, nie słychać praktycznie nic.

Redmi Note 2 Pro, wersja 32 GB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Problem z mikrofonem w Redmi Note 2 (na każdej dotychczasowej wersji ROM-u) polega na tym, że podczas nagrywana filmów w pozycji poziomej dźwięk do nagrania pobierany jest z drugiego mikrofonu (góra telefonu). Po zakończeniu nagrania mikrofon ten nadal pozostaje aktywny (a nie mikrofon dolny) i podczas rozmów telefonicznych rozmówca słyszy nas bardzo słabo. Aby ponownie aktywować mikrofon dolny należy nagrać film trzymając telefon w pozycji pionowej (wówczas dźwięk pobierany jest z dolnego mikrofonu). Po zakończeniu nagrania mikrofon ten pozostaje aktywny i podczas rozmów rozmówcy słyszą nas poprawnie.

Gdyby ktoś ogarnięty w programowaniu był w stanie ustawić aplikację do nagrań video aby pobierała dźwięk zawsze z dolnego mikrofonu to problem zostałby rozwiązany. Ewentualnie zmiana w aplikacji do rozmów telefonicznych, aby wymusić korzystanie tylko z dolnego mikrofonu.

Nie wiem czy jest to wykonalne przez naszą, polską ekipę, czy trzeba czekać na dobrą wolę chińczyków.

Edytowane przez Marian_K
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 28.12.2015o10:57, Marian_K napisał:

Problem z mikrofonem w Redmi Note 2 (na każdej dotychczasowej wersji ROM-u) polega na tym, że podczas nagrywana filmów w pozycji poziomej dźwięk do nagrania pobierany jest z drugiego mikrofonu (góra telefonu). Po zakończeniu nagrania mikrofon ten nadal pozostaje aktywny (a nie mikrofon dolny) i podczas rozmów telefonicznych rozmówca słyszy nas bardzo słabo. Aby ponownie aktywować mikrofon dolny należy nagrać film trzymając telefon w pozycji pionowej (wówczas dźwięk pobierany jest z dolnego mikrofonu). Po zakończeniu nagrania mikrofon ten pozostaje aktywny i podczas rozmów rozmówcy słyszą nas poprawnie.

Ratujesz mi życie, bo żona non stop się wścieka, że mnie nie słychać, a ja się wściekam, że jak nie włychać jak mówię przecież głośno. Sprawdziłem i faktycznie nie działał dolny mikrofon. Po zastosowaniu Twojej rady od razu poprawa! Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się sugestia naprawy błędu tutaj: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=210086&highlight=redmi%2Bnote%2B2%2Bmic%2Bproblem

Nie znam się na programowaniu, więc nie jestem w stanie ocenić czy taki wpis w kodzie jest w stanie rozwiązać problem.

Czy ktoś mógłby sprawdzić/potwierdzić skuteczność tej metody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...