Skocz do zawartości

Brak update.zip i brak możliwości wgrania Hermes 5.10.16


Banan3xL

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Od Dwóch godzin jestem szczęśliwym posiadaczem Redmi Note 2.

Telefon ściągnąłem z Aliexpress. 

Chciałem wrzucić Miui Polska zgodnie z:

Instalacja MIUI dla Xiaomi MI2, MI3, MI4, 1S/Note/Note LTE • MIUI Polska

 

Jednak, gdy wchodzę w updater mam 5 opcji:

-Download update

-Choose update package

-Settings

-Reboot to Recovery mode

-what's new

 

Wrzuciłem na telefon do głównego katalogu wersję dla: Xiaomi Redmi Note 2: MIUIPolska_hermes (5.10.16).

Gdy wybieram "choose" cofa mnie do ekranu głównego.

Gdy wybieram "download" nic się nie dzieje.

Natomiast na telefonie mam foldery jednak brak pliku update.zip.

Czy teraz powinienem wejść i tą wersję hermes'a, zmienić nazwę na "update.zip" następnie wejść w updater i dać Reboot to Recovery mode?

 

Przyznam szczerze, że się pogubiłem trochę.

Na telefonie mam zainstalowany: miui 66.77.33.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to nie działa. Mogę sobie nazywać plik jak chcę, a i tak NIGDY nie widzi mi pliku update.zip w recovery. Niezależnie czy znajduje się na SD czy w wewnętrznej. 

Lepiej ci będzie wejść w apkę aktualizację, nacisnąć trzy kropki w prawym górnym rogu i dać "zainstaluj aktualizację z pliku zip", wybierz update.zip i wtedy zaskoczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak

Gdy robię tym sposobem otrzymuję komunikat "update.zip is corrupted".

 

 

Mnie to nie działa. Mogę sobie nazywać plik jak chcę, a i tak NIGDY nie widzi mi pliku update.zip w recovery. Niezależnie czy znajduje się na SD czy w wewnętrznej. 

Lepiej ci będzie wejść w apkę aktualizację, nacisnąć trzy kropki w prawym górnym rogu i dać "zainstaluj aktualizację z pliku zip", wybierz update.zip i wtedy zaskoczy.

Nie mam takiej opcji w "updatar'ze /aktualizacji". Wyskakuje mi komunikat "zainstaluj menadżer plików" w polskiej wersji, natomiast gdy zmienię jezyk na angielski, cofa mnie do tools'ow.

Edytowane przez Banan3xL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robię tym sposobem otrzymuję komunikat "update.zip is corrupted".

 

 

Nie mam takiej opcji w "updatar'ze /aktualizacji". Wyskakuje mi komunikat "zainstaluj menadżer plików" w polskiej wersji, natomiast gdy zmienię jezyk na angielski, cofa mnie do tools'ow.

Ok aktualizuję, zmieniłem nazwę na "update" zachowując rozszerzenie *.zip" jednak nie podając go w nazwie - pomogło.

Teraz już mam MIUI Polska - wszystko śmiga. 

Teraz pytanie, wchodzę znowu w updater'a i daję "zainstaluj aktualizację z pliku .zip". Tak jakbym chciał wrzucić jeszcze raz MIUI Polska na telefon. - to mi się wydaje bez sensu. :D

Czy znowy wchodzę, w recovery i robię WIPE & RESET?

Czy już nic nie robię?

 

Ja właśnie zrobiłem jak Shadi radzi.

Od razu mniej śmieci i ilość wolnej pamięci wrosła o ponad 200 Mb

Masz telefon od Goldiego?

Ni,e zamówiłem z "Shenzen CO LTD." czy coś takiego. ;)

 

Nie mogłem zrobić jak robi Shadi, bo nie miałem możliwości wrzucenia z zip'a. Wyrzucało mnie do menu, a w polskim kazało instalować menadżera zadań. ;)

Edytowane przez Banan3xL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że plik ma mieć nazwę update.zip  albo MIUIPolska_hermes_5.10.16_v7-5.0.zip a nie updatezip czy jeszcze coś innego. Ta ostania kropeczka i rozszerzenie zip są dość ważne by nie napisać kluczowe dla rozpoznania pliku

Edytowane przez epaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że plik ma mieć naze update.zip  albo MIUIPolska_hermes_5.10.16_v7-5.0.zip a nie updatezip czy jeszcze coś innego. Ta ostania kropeczka i rozszerzenie zip są dość ważne by nie napisać kluczowe dla rozpoznania pliku

Właśnie w Windows 7 u mnie, wystarczy nazwa "update" w zachowanym formacie "*.zip" bez podawania w nazwie pliku rozszerzenia. W skrócie "update.zip" u mnie było niepoprawne, przeszło samo "update". Zapewne zależne od systemu operacyjnego komputera. ;) Może komuś ta informacja się przyda na przyszłość.

Mam teraz robić WIPE z recovery mode?

 

Czy według:

Ustawienia > Urządzenie > Kopia i kasowanie danych > Ustawienia fabryczne?

 

I następnie znowu zainstalować MIUI Polska?

Edytowane przez Banan3xL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja  zrobiłem przywróć ustawienia fabryczne.

 

Zależy jak masz ustawionego windowsa - ja mam pokazywanie rozszerzeń, plików ukrytych, szczegóły itd  więc widzę rozszerzenia

Dzięki śliczne za pomoc epaa! ;)

 

Dzięki wszystkim którzy pomogli.

Temat można zamknąć.

Pozdrawiam.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...