Skocz do zawartości

Redmi 2 problem z instalacją romu


Reynevan

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Redmi 2 od kilku dni. Telefon miał zainstalowany Chiński rom, nie czytal kart sim (czasem lapal zasieg), potrafił samoczynnie się wyłączać, często nie dało się go ponownie uruchomić, jednak z czasem się włączał. Po czym jednak telefon przestał się uruchamiać, włączał się tylko do ekranu loga mi (następował bootloop ale dało się wywołać fastboot)

Chcialem zainstalować rom za pomocą Mi Flash jednakże dostawałęm komunikat mówiący że rom nie jest odpowiedni dla danego urządzenia.

Następnie chciałem zainstalować rom zgodnie z tą instrukcją : http://en.miui.com/thread-122383-1-1.html

Jednak stanąłem na 6 kroku.

Telefon teraz działa jedynie podłączony do ładowarki lub komputera. Nie mogę wywołać ekranu fastboot.

 

Jak sprawdzić czy moje Xiaomi jest oryginalne?

Zamówiłem je przez banggood.com z chinskiego warehouse'a.

W jaki sposób mogę naprawić ten telefon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobierałem rom 813, taki jaki powinienem, jednakże nie chciał się wgrywać. Telefon się nie włącza, fastboot nie działa, wyświetlacz świeci się tylko jak jest podłączony do kompa/ładowarki(logo mi). Gdy w cmd wpisuje komende 'fastboot devices' to wykrywa telefon, jednak nie mogę otworzyć go eksploratorem plików, tak jakbym go nie widział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po moich nieudanych próbach instalacji oprogramowania zaniosłem telefon do serwisu telefonow w Gdańsku. Dzis dowiedziałem się, że telefon jest najprawdopodobniej podróbką. Kod ze zdrapki mówi inaczej, ale to raczej prawda. Telefon nie jest rozpoznawany przez oprogramoawnie xiaomi. Zamawiałem przez banggood.com z Chin. Chcę dostać sprawny model który zamawiałem, więc co mam teraz robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie "Artificial factors such as dis-assembly, misuse, drops or falls, water damage, un official firmware or software modifications or any others causes of damage are not covered." ten kawalek umowy. Czy moje próby zainstalowania nowego softu nie beda potraktowane jako nieautoryzowany serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Martwi mnie "Artificial factors such as dis-assembly, misuse, drops or falls, water damage, un official firmware or software modifications or any others causes of damage are not covered." ten kawalek umowy. Czy moje próby zainstalowania nowego softu nie beda potraktowane jako nieautoryzowany serwis?

Nie, w końcu nic nie wgrałeś. Telefon od początku się "źle" zachowuje i są z nim problemy, sklep to przyjmie. Możesz też nie pisać o próbach instalacji MIUIPolska, a po prostu powiedzieć, że dostawałeś aktualizacje OTA, telefon się sam zaktualizował (na ich systemie) i padło wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie samodzielnie zainstalowac rom wg tej instrukcji http://en.miui.com/thread-122383-1-1.html

Wczesniej zle zainstalowalem fastboota oraz nie podawalem sciezki fastboota w cmd co nie pozwalalo na zainstalowanie romu. Wiec cale te zamieszanie co do romu bylo moja wina. Telefon hula, zainstalowalem najnowsza wersje romu (global developer).

Telefon dziala dobrze od 3ch dni, jednakze czasem przy wiekszym wysilku potrafi sie samoistnie wylaczyc. Zeby ponownie go uruchomic musze wyciagnac baterie i ponownie ja wsadzic. Mialo to miejsce jak narazie 2 razy. Raz jak ogladalem film w hd a drugi raz grajac w kingdom rush. Wiecie czym moze byc to spowodowane?

 

Telefon ponownie z czasem wyłączał się coraz częściej aż w koncu system po raz kolejny sie zapadł. Telefon jedynie bootloopuje i moge wlaczyc fastboot. Jak widac proces instalacji przebiegł prawidłowo (próbowalem global developer oraz global stable) :

 

Microsoft Windows [Version 10.0.10240]
(c) 2015 Microsoft Corporation. Wszelkie prawa zastrzeżone.

C:\Users\Przemek>cd C:\adb

C:\adb>fastboot devices
14cf6405        fastboot

C:\adb>fastboot erase boot
erasing 'boot'...
OKAY [  0.059s]
finished. total time: 0.059s

C:\adb>fastboot erase recovery
erasing 'recovery'...
OKAY [  0.069s]
finished. total time: 0.069s

C:\adb>fastboot erase system
******** Did you mean to fastboot format this partition?
erasing 'system'...
OKAY [  1.577s]
finished. total time: 1.578s

C:\adb>fastboot erase userdata
******** Did you mean to fastboot format this partition?
erasing 'userdata'...
OKAY [  5.346s]
finished. total time: 5.346s

C:\adb>fastboot reboot-bootloader
rebooting into bootloader...
OKAY [  0.006s]
finished. total time: 0.006s

C:\adb>fastboot flash boot boot.img
target reported max download size of 268435456 bytes
sending 'boot' (10366 KB)...
OKAY [  0.340s]
writing 'boot'...
OKAY [  0.233s]
finished. total time: 0.573s

C:\adb>fastboot flash recovery recovery.img
target reported max download size of 268435456 bytes
sending 'recovery' (11920 KB)...
OKAY [  0.393s]
writing 'recovery'...
OKAY [  0.269s]
finished. total time: 0.662s

C:\adb>fastboot flash system system.img
target reported max download size of 268435456 bytes
erasing 'system'...
OKAY [  0.367s]
sending sparse 'system' (259863 KB)...
OKAY [  9.894s]
writing 'system'...
OKAY [ 10.478s]
sending sparse 'system' (257797 KB)...
OKAY [  9.508s]
writing 'system'...
OKAY [  8.279s]
sending sparse 'system' (101020 KB)...
OKAY [  3.713s]
writing 'system'...
OKAY [  3.361s]
finished. total time: 45.600s

C:\adb>fastboot flash userdata userdata.img
target reported max download size of 268435456 bytes
erasing 'userdata'...
OKAY [  4.147s]
sending sparse 'userdata' (258694 KB)...
OKAY [  9.257s]
writing 'userdata'...
OKAY [  6.179s]
sending sparse 'userdata' (256670 KB)...
OKAY [  9.248s]
writing 'userdata'...
OKAY [  6.182s]
sending sparse 'userdata' (96589 KB)...
OKAY [  3.497s]
writing 'userdata'...
OKAY [  2.281s]
finished. total time: 40.793s

C:\adb>fastboot reboot
rebooting...

finished. total time: 0.005s

C:\adb>

 

MiFlash nie działa. Ostatnio odłożyłem telefon na kilka dni i go nie ruszałem. Po tym czasie udało mi sie uruchomic recovery, jednakze po zrobieniu wipe telefon znowu zaczął bootloop. Dostałem propozycje refunda od banggoodow. Mam dane adresata i informacje jak oznakowac przesylke, tylko nie wiem ktory przewoznik dowiezie mi to bez przetrzymywania tego szajsu. Poczta Polska zalatwi sprawe?

 

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...