Skocz do zawartości

Problem z zasięgiem


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przedwczoraj zakupiłem telefon Xiaomi Redmi 2 Prime z 2 GB RAM i obsługą dwóch kart sim - HM 2LTE-CMCC z wgranym MIUI 5.7.31. Telefon został zakupiony w sklepie, gdzie została przyklejona plomba gwarancyjna i 1 rok gwarancji.

 

Zauważyłem, że mam problem z zasięgiem - sieć T-mobile.

Często po zablokowaniu telefonu wyskakuje w górnym pasku informacja, że "tylko połączenia alarmowe" i rozłącza sieć.

Na innych telefonach nie miałem takich problemów, dodam że przekładałem kartę do 1 i 2 gniazda i wyjmowałem kartę pamięci.

W ustawieniach wybrałem preferowany tryb sieci 4G i 3G WCDMA.

 

Po chwili znowu był komunikat z problemami z sieci lub tylko 1 kreska zasięgu.

Czy MIUI ma jakiś mechanizm ubijania procesów w tle podczas zablokowanego ekranu ?

Czy lepiej jest podnieść MIUI do nowszej wersji ?

Co może być przyczyną takiego zachowania ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zakupiłeś Redmi 2 Prime (który jest sprzedawany tylko w Indiach), tylko zwykły Redmi 2 z 2 GB RAM. Na wersję Prime nie ma ROM-u MIUI Polska i obsługuje ona 900 Mhz, a Twoja prawdopodobnie nie. Tak jak kolega mówi, najlepiej podaj nam numer urządzenia z pudełka lub z wnętrza telefonu.

Tak, mechanizm ubijania jest jak ustawisz w planie zasilania.

Najlepiej podnosić co jakiś czas do sprawdzonych wersji jak nie chce się ryzykować i narzekać na błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie zakupiłeś Redmi 2 Prime (który jest sprzedawany tylko w Indiach), tylko zwykły Redmi 2 z 2 GB RAM. Na wersję Prime nie ma ROM-u MIUI Polska i obsługuje ona 900 Mhz, a Twoja prawdopodobnie nie. Tak jak kolega mówi, najlepiej podaj nam numer urządzenia z pudełka lub z wnętrza telefonu.

Tak, mechanizm ubijania jest jak ustawisz w planie zasilania.

Najlepiej podnosić co jakiś czas do sprawdzonych wersji jak nie chce się ryzykować i narzekać na błędy.

A czasami to całe "Prime" to nie po prostu 2014811 tylko w wersji 2Gb? Bo i z takimi się spotkałem i też były podpisane jako "Prime" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wersja 2014813.
Czyli najnowszy ROM mogę ściągnąć stąd:
http://miuipolska.pl/miui-v6/#redmi2

 
Android 4.4.4
MIUI 5.8.20
Codename HM2014813
Rozmiar 414MB

 

Ściągnąłem aktualizacje po przez: Aktualizacje > (trzy kropki) > Pobierz aktualizacje MiUI Polska. Znalazło mi wersję: MIUIPolska_HM2014813_5.8.6_v5 to znaczy, że zrobiłem upgrade do wersji o której pisał kolega Nezumi, i na razie tej wersji się trzymać ?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to wersja 2014813 to nie jest to tzw. "Prime" z obsługą 900Hz więc problem z zasięgiem w twojej lokacji to niestety wina sprzętowa. Ale zaktualizować zawsze warto. Tak ostatni ROM pobierasz z tego linku :P Szukasz odpowiedniego modelu, ściągasz i instalujesz przez aplikacje "Aktualizacje" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sto procent jest to ta wersja bo tak jest na naklejce, jednak na pudełku widać, że wspiera 900Hz.

To może ustawić zasięg tylko 4G? Wtedy nie powinno się przełączać na niższe częstotliwości ?

 

Czy taka "wada" telefonu podlega reklamacji? Odbierałem telefon osobiście w punkcie sprzedaży, firma która zajmuje się importem telefonów to legalnie działająca firma, nawet swoją plombę przykleili, która jest podstawą gwarancji. i telefonów importują mnóstwo. (firma jest z Konstantynowa łódzkiego)

 

 

Co do aktualizacji to warto instalować ten 5.8.20 czy zostać na razie na 5.8.6 ?​

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jesteś na 5.8.6 to radziłbym na razie na niej zostać :P Co do reklamacji, to nie wiem jak przebiegał zakup, ani co oferował sprzedawca, ale jeżeli chodzi o ten telefon to model HM2014813 nie obsługuje pasma WCDMA 900Hz, aby mieć to pasmo trzeba mieć model HM2014811 (a przynajmniej takie modele 2Gb na Ali są prezentowane jako "prime" obsługujące 900Hz, oraz taki model posiadał Buriza). Jeżeli możesz to podeślij zdjęcie tego pudełka. Gubienie zasięgu oczywiście nie jest "chcianą" cechą więc jak najbardziej możesz się starać w tym sklepie o zwrot lub wymianę. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"2100(B1),1900(B2), 850(B5)" Niestety, jeżeli sprzedawca Cię zapewniał, że ten telefon to "Prime" z obsługą 900Hz to Cię oszukał i możesz iść po kase :D Dostałeś wersję tak jak mówiłem 813 bez 900Hz (B8), a z 850 Hz (B5) dlatego gubi Ci zasięg. W Twojej okolicy niestety musi być niewiele nadajników 1900/2100 na 3G, przez co telefon często gubi zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 sklepy: IBuyGo, Xon24/Buriza, A4U, Xiaomiforsale.com

 

Buriza oraz A4U są tutaj na forum i można do nich bez problemu napisać :) IBG oraz Buriza sprzedają z chin, XFS oraz A4U sprzedają z UE więc masz już wliczone ew. opłaty VAT :P Jeżeli zależy Ci na RedMi2 2Gb z 900Hz to musisz pisać do Burizy czy coś Ci skołuje. Jeżeli chodzi o inne telefony od Xiaomi to polecam Wszystkie flagowe telefony pokroju Mi4, Mi3, Mi Note. Jeżeli chodzi o telefony ze średniej półki to RedMi Note LTE, albo poczekać na RedMi Note 2 który zapowiada się obiecująco :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi Note 4G (LTE) posiada 1Gb więcej RAM od Redmi Note/Redmi Note 1S i jest na snapdragonie 400. Natomiast Redmi Note 2 (który wyszedł teraz niedawno) posiada lepszy ekran (401ppi), więcej pamięci wbudowanej (16Gb) i jest na procku MTK Helio X10 :)

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, aukcja jest źle opisana i ten ktoś sprzedaje 1S, a opisuje jako 4G :P

 

Co do aukcji z której kupiłeś to jest na niej błąd... Sprzedawca wpisał 900Hz w WCDMA, a ten telefon tego pasma nie posiada :)

 

"Smartphone LENOVO XIAOMI REMI 2 w eleganckim pudełku" hehe dobre :D

 

 

Telefon wysyłany jest bezpośrednio z naszego sklepu w Konstantynowie łódzkim, w ciągu 24 godzin.Telefon jest legalnie sprowadzony z  Firmy Lenovo i posiada Certyfikat Europejski i gwarancję 12 miesięczną!!!

Skąd Lenovo wytrzasnęło telefony Xiaomi na sprzedaż to Ci dopiero nowinka :D

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz a do tej poru Ty i patu innych upieraliscie sie brak wcdma 900 to drobnostka i nie ma co sie przejmowac. I ze praktycznie takich nadajnikoe nie ma.

I co w takim wypadku dalej twierdzicie ze brak wcdma 900 w PL to nie problem?

Ja uwazam inaczej co jak widac ma inne skutki nie tylko brak np szybszego neta. Ja mam 2 tele xiaomi w tym jeden bez wcdma i po trasie jest duzy problem z zasiegiem a juz o necie na tym bez wspomnianej czestotliwosci nie wspomne.. I oba maja karte z play na abonamanet z netem 4G.

I jak widwc nie tylko ja mam problem a wiele osob. Mowisz przelaczy sie na inny nadajnik np z plusa, uwierz 3g z plusa dziaka jak 2g!

Nigdy nie twierdzilem ze.kazfy bedzie mial problem, ale twierdzenie ze problemu nie ma to juz przegiecie :-/

To cofnij się do tych wypowiedzi i przeczytaj je jeszcze raz ;-; wszędzie zaznaczałem że problemu nie ma "U MNIE" na Pomorzu, gdzie mamy dość sporo nadajników 4G, a i 3G z 2100/1900 jest masa, to że ktoś mieszka w okolicach gdzie tych nadajników nie ma nie jest w żadnym stopniu moją winą ;-; przecież kupując tel bez 900Hz trzeba się zorientować jakie nadajniki są w pobliżu... Wszędzie podawałem także btsearch do wyszukiwania... Nadal twierdze, że brak 900Hz w mojej okolicy nie jest problemem :) a to, że plus ma słabe anteny i internet to już inna bajka :D Tutaj chodzi o to, że sprzedawca zaznaczył działanie telefonu w 900Hz, a takowego pasma nie ma :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą powiedział, że nigdy nie miał reklamacji/zwrotów z tytułu problemu z zasięgiem. Ustawiłem na sztywno 3G i w pracy nie ma problemu. Boję się jednak, że np. podczas jazdy w trasie nagle będzie gubił zasięg, bo rozumiem, że nadajniki 900Hz nadal są i telefon będzie je łapał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze sprzedawcą powiedział, że nigdy nie miał reklamacji/zwrotów z tytułu problemu z zasięgiem. Ustawiłem na sztywno 3G i w pracy nie ma problemu. Boję się jednak, że np. podczas jazdy w trasie nagle będzie gubił zasięg, bo rozumiem, że nadajniki 900Hz nadal są i telefon będzie je łapał?

Ten telefon nadajników 900Hz nie złapie nie ważne co ustawisz. Po prostu nie obsługuje tego pasma, a sprzedawca to cwaniak... Sprzedaje sprzęt, a nawet nie wie jaka jest jego nazwa i kto jest producentem i jeszcze nazywa się "Oficjalnym Dystrybutorem" ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak naciskać, że chcę zwrot kasy ?

Tak... Problem z zasięgiem będzie dalej występował nie ważne co ustawisz, a sprzedawca opisując ten telefon jako posiadający 900hz wprowadza w błąd co jest wystarczającym powodem, aby dostać zwrot. Najlepiej jeszcze wydrukuj sobie tą stronę z Allegro i idź z nią oraz z telefonem do sklepu i przedstaw im opis pudła oraz opis ze strony, żeby Cię nie spławili :P wyżej wypisałem Ci jakie B obsługuje ten telefon z odpowiadającymi im pasmami i jak widać brak tam B8 900hz :P

 

@hell dokładnie :P Nie ma to jak sprzedawca który sprowadza sprzęt, a nie wie jaki xD i jeszcze "bezpośrednio od Lenovo" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na pudełku na dole jest napisane, że obsługuje pasma GSM (B2/B3/B8), czyli teoretycznie telefon mogę używać w 2G ...

Tak 2G tak, ale nie mamy roku 2000, tylko 2015r i dostęp do 3G jest raczej pożądany :P na 2G wiele nie zrobisz jeżeli chodzi o internet, a jakość rozmowy też jest gorsza niż na 3G :P Po 2 telefon będzie Ci się co chwila przełączać między 2G/3G/4G co może utrudnić rozmowy i korzystanie z internetu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w opisie na aukcji nie ma błędu ?

4G: FDD-LTE 1800/2100MHz

3G: WCDMA  850/900/1900/ 2100MHz

2G: GSM 850/900/1800/1900MHz

Jedynie do czego można się przyczepić to, że w przypadku WCDMA nie łapie 900MHz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest błąd. Sprzedawca zapewnia o "3G: WCDMA 850/900/1900/2100Mhz" już pominę kwestie "Mhz", ale sprzedaje sprzęt niezgodny z opisem ponieważ telefon 900hz nie posiada, co skutkuje możliwością zwrotu towaru i odzyskania pieniędzy. 

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje bardzo za pomoc. Rozmawiałem drugi raz ze sprzedawcą, bogatszy o doświadczenie z forum, umówiłem się na zwrot gotówki lub wymianę na inny telefon. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to temat można zamknąć! Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...