Arki

Aplikacje domyślne ... jak to z nimi jest?

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Od miesiąca posiadam Mi4, jest to mój pierwszy telefon z MIUI  i pierwszy post na tym forum. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z posiadanej słuchawki jak i systemu, ale mam jedno drobne pytanie.

W opcjach MIUI można ustawić aplikacje domyślne, problem w tym, że to działa bardzo wybiórczo. Domyślnie instalowane aplikacje takie jak dialer i kontakty czy apka do sms wyglądają bardzo ładnie i idealnie komponują się z całym MIUI, ale są tak mocno okrojone z pewnych funkcji, że z ciężkim sercem musiałem wrócić do ulubionych: ExDialer, Chomp sms i QuickPic. Wszystkie te aplikacje ustawiłem w systemie jako domyślne i tu pewne rozczarowanie bo to nie działa do końca tak jak bym chciał.

Pierwsze co wymieniłem to aplikację SMS. Bardzo chciałem używać domyślnego dialera z MIUI, bo mi się podobał ale okazało się, że nie współpracuje on z innym programem do smsów, a jedynie z tym z MIUI. Po kliknięciu w ikonkę SMSa w dialerze MIUI zawsze otwierał się program SMS od MIUI, a nie Chomp SMS. Po wyłączeniu w systemie apki SMS od MIUI i po kliknięciu w ikonkę sms nie ma żadnej reakcji. Przycisk jest martwy.

Wymieniłem więc dialer i wróciłem do ulubionego ExDialera i tu kolejny problem. Gdy mam nieodebrane połączenie i tapnę na dymek z powiadomieniem to odpala mi się dialer MIUI zamiast ExDialer (mimo że ExDialer mam ustawiony jako domyślny). Pomyślałem sobie, że jak wyłączę dialer MIUI to może zmuszę system do używania innego, zastępczego ale niestety po wyłączeniu, tapnięcie w dymek z powiadomieniem nie powoduje wtedy żadnej reakcji.

Podsumowując mój dość długi wywód, chciałem tylko napisać, że fajnie byłoby, żeby aplikacje ustawione jako domyślne, były tymi domyślnymi naprawdę, bo na chwilę obecną mam wrażenie, że ta opcja działa tak, że można sobie ustawić jako domyślną, każdą apkę pod warunkiem że jest to apka z MIUI :)

pozdrawiam

Arki

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.