Jump to content

Motyw Redmi Note 12 Turbo Harry Potter - wersja spolszczona

Recommended Posts

Podsyłam wypakowany z ROM-u dla Redmi Note 12 Turbo i oczyszczony z chińszczyzny motyw Harry'ego Pottera - do zastosowania np. na ROM-ie Xiaomi.eu, gdzie usunięta jest weryfikacja motywów w Motywach.

Motyw wyraźnie nie był przygotowany do obsługi międzynarodowej, zatem po zmianie języka np. na angielski nadal będziecie mieć polskie teksty na ekranie blokady — musiałem je niestety dać "na sztywno".

RedmiNote12Turbo_HarryPotter.mtz

Screenshot_2023-04-09-20-14-33-846_com.miui.home.jpgScreenshot_2023-04-09-20-14-51-263_com.miui.aod.jpgScreenshot_2023-04-09-20-14-58-261_lockscreen.jpgScreenshot_2023-04-09-20-15-10-716_lockscreen.jpgScreenshot_2023-04-09-20-15-13-105_lockscreen.jpgScreenshot_2023-04-09-20-15-14-682_lockscreen.jpgScreenshot_2023-04-09-20-15-16-115_lockscreen.jpg

• Like 2
  • Thanks 2

• 2 months later...

Fajny motyw, ale ma 2 błędy na ekranie blokady. Nie mogę usuwać powiadomień przesuwając w bok i nie działa 2-krotne dotknięcie ekranu blokady aby uspać telefon. Czy mógłbym dostać oryginalny plik .mtz tego motywu? Nie mogę znaleźć go w internecie.

Oryginalnego pliku nie ma, bo to jest po prostu wypakowane z ROM-u. W ROM-ie nie ma tego jako MTZ, każdy komponent jest w oddzielnym pliku. Zmieniałem tylko tłumaczenia, więc obawiam się, że zmiana tego na chiński niewiele w kwestii tych bugów zmieni.

• 2 months later...

Jeśli macie ROM Global, to go najpewniej nie zastosujecie. Xiaomi z tego co słyszałem ma co prawda jakąś opcję stosowania motywów "nieoficjalnych" (bo pomimo że wypakowałem to z ROM-u to nie jest oficjalny motyw - w ROM-ie nie ma tego jako MTZ, tylko każdy komponent jest w oddzielnym pliku) w globalnej apce, ale to jest tylko tymczasowe i po jakimś czasie i tak wraca domyślny motyw. Jeśli chcecie mieć to na stałe, musicie wgrać Xiaomi.eu (albo ROM chiński, ale tam nie będziecie mieć języka polskiego).

Jeśli masz telefon ze Stanów, to wgrali na niego Globala. Jeśli wgrali Globala, to musieli zostawić odblokowany bootloader, bo Redmi Note 12 Turbo w edycji z Harrym Potterem wyszedł oficjalnie tylko na Chiny. W takim przypadku Xiaomi.eu da się wgrać w ~10 minut nie licząc ściągania paczek z TWRP i ROM-em. Mogę w tym pomóc zdalnie - szczegóły na PW. Przed przystąpieniem do tego procesu najlepiej zrobić kopię danych, bo je stracisz podczas wgrywania.

• 3 weeks later...
  • 1 month later...
W dniu 14.06.2023 o 10:43, uvzen napisał(a):

Fajny motyw, ale ma 2 błędy na ekranie blokady. Nie mogę usuwać powiadomień przesuwając w bok i nie działa 2-krotne dotknięcie ekranu blokady aby uspać telefon. Czy mógłbym dostać oryginalny plik .mtz tego motywu? Nie mogę znaleźć go w internecie.

Po kilku miesiącach wróciłem do tego motywu i nie mam błędów na ekranie blokady, które wcześniej zgłaszałem. Tak z ciekawości @Kacper Skrzypek skąd pobrałeś ROM do Redmi Note 12 Turbo Harry Potter Edition? Pobrałem ROM China do Redmi Note 12 Turbo i wypakowałem, ale nie mogę znaleźć plików motywu Harrego Pottera. Pliki tego motywu powinny być chyba w ścieżce product/etc/precust_theme/theme/.data?

10 minut temu, uvzen napisał(a):

Pobrałem ROM China do Redmi Note 12 Turbo i wypakowałem, ale nie mogę znaleźć plików motywu Harrego Pottera. Pliki tego motywu powinny być chyba w ścieżce product/etc/precust_theme/theme/.data?

Tak, tam powinny być. One są tam w różnych katalogach, nie ma jednego MTZ (są oddzielne katalogi od tapet pulpitu, ekranu blokady, wyglądu ekranu blokady itd.)