Skocz do zawartości

Jak się pozbyć Google Pay


zeno55

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym się pozbyć definitywnie i całkowicie płatności Google Pay zwane obecnie Portfel Google. Mam usunięte wszystkie profile płatności oraz całkowicie usunięta usługę z mojego konta na Google, niestety to dziadostwo nadal mi siedzi w telefonie, przy wyborze płatności NFC na liście aplikacji wyświetlają się apki bankowe i Google Pay również. Ja się tego pozbyć z telefonu? Albo chociaż jakoś wyłączyć? Szukam w telefonie na liście usług ale nie widzę nigdzie a Google Pay nadal jest widoczne w systemie jako apka płatności NFC. System MIUI 14 - bez roota

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Edit, to nie usługa a aplikacja

Goggle Pay to usługa którą można usunąć na swoim koncie Google w ustawieniach usług . Portfel to aplikacja do obsługi płatności Google Pay. Aplikacji nie mam, usługi na Google też nie mam bo jest wszystko pousuwane, jednak w telefonie gdzieś Google Pay jest zaszyte bo jest widoczne na liście ustawień domyślnych do płatności NFC. Spróbuję potraktować to z tego programu do adb mając nadzieję że nie uwali mi andka


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalować 3ctoolbox i pójdzie pokaże się okienko chcesz usunąć aplikacje systemowa .... Blenle metoda standardowa i magisk w razie eu utworzy się kopia
Tylko do tego jak sądzę wymagany root, jakbym go miał to pewnie i titanium backup by sobie poradził z usunięciem z rom-u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Google Pay jako usługa jest gdzieś właśnie zaszyte w systemie , piernik wie gdzie. Podejrzewam że z wiersza poleceń szło by tego dziada wywalić, ale nie znam się na komendach. Swoją drogą apka bardzo fajna, dużo ciekawych rzeczy można porobić - napewno przyda się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komendy komendami, bo one są stałe, kwestia aby znać nazwę pakietu który odpowiada za daną akcję. Bo czy z komendy czy np przez te abdcontrol aby cokolwiek zrobić trza właśnie znać nazwę pakietu/usługi który chcemy zamrozić/wyłączyć/odinstalować.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety wszelkie próby spełzły na niczym. Usługi goggle są razem w tzw "kupie" tzn jako wszystkie razem w jednej aplikacji na liście tych systemowych , nie mogę wywalić tego bo wtedy pewnie wszystkie inne usługi też by poszły się paść uniemożliwiając używanie telefonu









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...