Jump to content

Szybkie zużycie baterii w Xiaomi 12T.

karpik607

Recommended Posts

Witam wszystkich. Mam problem z Xiaomi 12T, zakupionym tydzień temu. Telefon nowy. Otóż w moim mniemaniu zbyt szybko bateria ulega wyczerpaniu. Wszędzie czytam, że model ten wytrzymuję do dwóch dni pracy na baterii, albo jeden dzień bardziej intensywnego użytkowania. W moim przypadku nie jest to jednak prawda. Dla przykładu. Zostawiając telefon na noc, bez podłączania do ładowania, nad ranem ubyło mi tylko 2% baterii. Następnie przy normalnym użytkowaniu, od godziny 6:30 do godziny 11, poziom baterii spadł z 86% do 52%. GPS i Bluetooth wyłączone, jasność ekranu automatyczna, odświeżanie w trybie domyślnym.Wlaczony jedynie transfer danych, ustawiony na LTE jako preferowany typ sieci. Moim zadaniem za szybko spada poziom baterii. Podejrzewam, że to wina wyświetlacza, ale skoro wszędzie piszą że spokojnie wystarcza na cały dzień no to może problem leży gdzieś indziej. Czy ktoś miał podobnie i jest w stanie mi pomóc?

• 2 weeks later...
Dnia 6.02.2023 o 18:27, Rafał93 napisał:

No to co kolega wyżej i sprawdź czy nie masz jakichś badziewnych usług powłączanych obok, bo to nawet nie musi być widoczne, a jak coś pobierałeś z neta to mogło Ci wrzucić coś.

Wyłączyłem ze dwie usługi w ustawieniach w sekcji Google takie jak dane diagnostyczne i coś tam jeszcze. Do tego skanowanie WiFi też wyłączyłem. Tryb baterii ustawiony na zrównoważony. GPS też jeśli nie używałem to wyłączałem. Nie poprawiło to jednak czasu działania na baterii. Dopiero aktualizacja do miui 14 sprawiła, że bateria przestała lecieć i przy normalnym użytkowaniu starcza na półtora dnia a przy dość intensywnym na jeden pełny dzień. Teraz nawet gdy mam włączony GPS i odświeżanie dynamiczne, to bateria trzyma. Także to chyba nakładka była po prostu prądożerna.

karpik607@ bo miui było lekkie do 2016 , pamiętam pierwszy telefon xiaomi jaki miałem mi3w tam miui było naprawdę dobre jak na tamte czasy , fajne motywy i inne niż inne nakładki a teraz to ten cały android i nakładki o u... potłuc

Wysłane z mojego 2201122G przy użyciu Tapatalka

Zawsze można debloatować urządzenie i pozbyć się niepotrzebnych aplikacji. Spis można zdobyć na grupie 12t/pro na telegramie. Choć nie wiem jak na Xiaomi.eu to będzie potem działać. Czy nie wywali czegoś. Ja po następnej aktualizacji będę się w to bawić to powiem co i jak poszło

Wysłane z mojego 22081212UG przy użyciu Tapatalka

Zawsze można debloatować urządzenie i pozbyć się niepotrzebnych aplikacji. Spis można zdobyć na grupie 12t/pro na telegramie. Choć nie wiem jak na Xiaomi.eu to będzie potem działać. Czy nie wywali czegoś. Ja po następnej aktualizacji będę się w to bawić to powiem co i jak poszło

Wysłane z mojego 22081212UG przy użyciu Tapatalka

• 4 months later...

Cześć,kupiłem 2 tygodnie temu Xiaomi 12 T.Wszystko super oprócz baterii. Czy jest to normalne, że po pełnym naładowaniu baterii, bateria podczas przeglądania internetu przez około 2 godziny spadła do 75 % ? Połączenie po wifi 5 Ghz , najbardziej widzę jak ekran pożera baterię, ustawiony jest tryb oszczędzania energii i automatyczna jasność 

Edited by marekos

może być ... np chrome dość mocno potrafi pojechać po baterii 🙃 a debloata polecam - nie ma problemów z działaniem sprzętu - do tego są niższe temperatury mniejsze obciążenia procesora trochę więcej ramu do dyspozycji no i bateria trzyma zdecydowanie lepiej ... co do baterii upewnij się też że autostart mają tylko te aplikacje z których korzystasz i które tam sobie mają działać w tle - ustaw też gdzie się da tryb pracy aplikacji na oszczędzanie Miui - jeśli spowoduje to np że będzie problem z powiadomieniami wtedy wyłącz - ale to w praktyce sobie popatrzysz ... co zostawić przy debloacie to daj znać i podeśle screnshoota 🙃

To podeślij proszę jak zrobić tego debloata ;)

A mam jeszcze pytanie bo nie wiem co zrobić, aby było najlepiej dla baterii ?

Mam używać cały czas dołączoną ładowarkę co ładuje w 25 min czy lepiej używać zwykłą ale dłużej ładować ? Przy ilu % najlepiej ładować oraz do ilu % ?

Edited by marekos

44 minuty temu, marekos napisał(a):

To podeślij proszę jak zrobić tego debloata ;)

A mam jeszcze pytanie bo nie wiem co zrobić, aby było najlepiej dla baterii ?

Mam używać cały czas dołączoną ładowarkę co ładuje w 25 min czy lepiej używać zwykłą ale dłużej ładować ? Przy ilu % najlepiej ładować oraz do ilu % ?

w zasadzie przy bateriach litowo-polimerowych to można doładowywać jak pasuje - gdzieś czytałem że nie wskazane jest wyładowywanie do zera - czyli jak mamy możliwość to podpinamy i tyle 🙃 niższa moc ładowania to niższe temperatury - więc teoretycznie to lepsze ale też nie jestem pewny czy w polimerowych ma to duże znaczenie ... kiedyś tak było ale technologia idzie do przodu ... trzeba by w necie jakiegoś Infa poszukać w temacie ... przy okazji zerkne i dam znać co znajdę ... a co do debloata to zasada jest taka - pobierasz plik wykonywalny na kompa - ja korzystałem z wersji 0.5.1 nazywa się to universal android debloater - zanim podepniesz fona do komputera musisz aktywować opcje programistyczne i tam włączyć debugowanie USB - wtedy podłączasz - uruchamiasz tego debloatera jako administrator i telefon powinien być wykryty - będzie taka lista usług i tam trzeba poklikać po nich i poczytać opisy co jest do czego - lista reccomended to te które można w miarę bezpiecznie wywalać - choć nie polecam wszystkich bo część się przydaje np kompas kalkulator smsy czy usługi Googla - u mnie to co zostało po czyszczeniu listy masz w załączeniu - wywalamy usługę po prawej (uninstall) potem oczywiście w razie czego możemy zrobić przywrócenie (restore)

ps. tak jak pisałem - warto się zapoznać z opisami usług - tam jedna jest np od android auto - ja ja wywaliłem bo nie korzystam ale w innej sytuacji warto zostawić ... ogólnie jak czegoś nie jesteś pewny to zostaw na wszelki wypadek ... tam w opisie często od razu widać że to śmieć i można śmiało wywalać - ja póki co nie widzę żadnych negatywnych skutków po wywaleniu - a jak wspomniałem powyżej to co załączyłem to tylko te zostawiłem z listy recommended - jak chcesz zobaczyć inne usługi to wrzuć sobie listę all - no ale tam nie polecam się w tym grzebać 🙃

miui.jpg.fb4cf4c551eb42a8fd1fc03d44668849.jpg

Edited by Master

31 minut temu, Master napisał(a):

w zasadzie przy bateriach litowo-polimerowych to można doładowywać jak pasuje - gdzieś czytałem że nie wskazane jest wyładowywanie do zera - czyli jak mamy możliwość to podpinamy i tyle 🙃 niższa moc ładowania to niższe temperatury - więc teoretycznie to lepsze ale też nie jestem pewny czy w polimerowych ma to duże znaczenie ... kiedyś tak było ale technologia idzie do przodu ... trzeba by w necie jakiegoś Infa poszukać w temacie ... przy okazji zerkne i dam znać co znajdę ... a co do debloata to zasada jest taka - pobierasz plik wykonywalny na kompa - ja korzystałem z wersji 0.5.1 nazywa się to universal android debloater - zanim podepniesz fona do komputera musisz aktywować opcje programistyczne i tam włączyć debugowanie USB - wtedy podłączasz - uruchamiasz tego debloatera jako administrator i telefon powinien być wykryty - będzie taka lista usług i tam trzeba poklikać po nich i poczytać opisy co jest do czego - lista reccomended to te które można w miarę bezpiecznie wywalać - choć nie polecam wszystkich bo część się przydaje np kompas kalkulator smsy czy usługi Googla - u mnie to co zostało po czyszczeniu listy masz w załączeniu - wywalamy usługę po prawej (uninstall) potem oczywiście w razie czego możemy zrobić przywrócenie (restore)

ps. tak jak pisałem - warto się zapoznać z opisami usług - tam jedna jest np od android auto - ja ja wywaliłem bo nie korzystam ale w innej sytuacji warto zostawić ... ogólnie jak czegoś nie jesteś pewny to zostaw na wszelki wypadek ... tam w opisie często od razu widać że to śmieć i można śmiało wywalać - ja póki co nie widzę żadnych negatywnych skutków po wywaleniu - a jak wspomniałem powyżej to co załączyłem to tylko te zostawiłem z listy recommended - jak chcesz zobaczyć inne usługi to wrzuć sobie listę all - no ale tam nie polecam się w tym grzebać 🙃

miui.jpg.fb4cf4c551eb42a8fd1fc03d44668849.jpg

Dzięki :) Na moim Xiaomi 12 T poziom o 1 % na baterii spada co jakieś 3~5 minut podczas korzystania z google chrome. Naladowalem do 90 % i po kilku minutach mam 88 % Włączyłem oszczędzanie energii. Jasność na 50 % GPS wylaczony. Przesiadłem się z Samsunga Galaxy Ace 2 :D hehe

Edited by marekos

Godzinę temu, marekos napisał(a):

Dzięki :) Na moim Xiaomi 12 T poziom o 1 % na baterii spada co jakieś 3~5 minut podczas korzystania z google chrome. Naladowalem do 90 % i po kilku minutach mam 88 % Włączyłem oszczędzanie energii. Jasność na 50 % GPS wylaczony. Przesiadłem się z Samsunga Galaxy Ace 2 :D hehe

spoko - pobaw się tym debloaterem - i posprawdzaj czy za dużo apek nie ma aktywnego autostartu - ustaw też wszystko na oszczędzanie - na pewno zauważysz po tym wszystkim zmiany na plus ... no a z chromem dużo nie poradzisz ... on tak ma po prostu - ja się do tego przyzwyczaiłem i jakoś nie chce się przesiadać na inną przeglądarkę 🙃