Skocz do zawartości

Xiaomi Tv Stick 4K - płynność w filmach


zieloczek100

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Posiadam TV Hisense A8G 55", podłączyłem do niego Xiaomi Tv Stick 4K.

TV wykrywa dolby atmos i dolby vision (znaczek prawy górny róg).

Mam kilka problemów, filmy na disney i netflix są znacznie ciemniejsze na sticku niż na preinstalowanych aplikacjach w TV. 

Filmy nie działają tak płynnie jak te same uruchomione na preinstalowanych aplikacjach w TV.

Dodatkowo gdy porównuję mi sticka do Canal+ BOX to np w smarttube jakość jest identyczna w sticku i canal+, ale filmy w HBO są jaśniejsze w canal+ box (jest to dziwne...) niż w sticku, dodam, że Canal+ box nie obsługuje dolby vision.

Jasność w filmach to jedno, znacznie większym problemem dla mnie jest odtwarzanie filmów na sticku jakby w niższej liczbie klatek niż na canal+box czy aplikacjach w TV Hisense.

Gdy w ustawieniach sticka zmienię ustawienia dolby z sink na source to na kilka minut jest lepiej (płynność jest identyczna jak w canal+ box), ale potem pojawia się opóźnieniem dźwięku i obrazu (z czasem jest to nawet kilka sekund). Ponowne włącznie sticka przywraca mniejszą liczbę klatek w sticku.

 

Spotkaliście się z takim problemem?

Jak go rozwiązać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to jest tak jak nie masz oryginalnego TV z Androidem - miałem Xiaomi 43 cale, ale chciałem większy a w tym momencie nie było takich modeli tej firmy. Wiec kupiłem LG 50 cali z systemem WebOs mimo kilku aktualizacji jest tragiczny. Wiec zdecydowałem się kupić Chromecast 4K z androidem. I tak za Chromecast zapłaciłem 320 zł, żeby podlączyć zewnętrzny dysk SSD zeby oglądać swoje filmy-musialem kupić specjalny hub - CH 4 toleruje tylko 4 takie modele od 220 do 400 zł z innymi nie współdziała. Teraz żeby widzial dyski w NTFS musiałem kupić w sklepie Google specjalny program za 39,99 oraz total Commander chyba za 20 zł. Owszem moglem ściagną pirata ale zawsze nie wiesz co w tym siedzi.....  No i w sumie wyszlo mi na to żeby miec Androida na TV LG wydałem 600 zł aha zapomniałem plus zasilacz za prawie 100 zł dużo mocniejszy od tego od Chromekasta 4K, bo tamten tego huba i dysków nie uciągnie, bo ma chyba 25 W a musi być minimum 60 W ja kupiłem 75 W na zapas. Czyli w sumie 700 zł. I wszystko działało super aż do ostatniej dużej aktualizacji do Androida 11. Zamiast naprawić spiep...li. Teraz jest tak ze kilka razy dziennie włączam film z dysku albo normalnie jakiś serwis streamingowy np. Disney + i włącza się niby kółeczko i  kreci się z 15 minut, dopóki nie wyciągnę wtyczki zasilania z Chromecasta 4 i system się zresetuje. Znów czekanie aż się włączy, zaloguje i teraz wszystko śmiga super. Ale kilka razy dziennie grzebanie za telewizorem jest wkurzające bo na pewno ta aktualizacja coś popsuła. Może nie pomogłem, ale nie ma jak telewizor z Androidem i faktycznie Xiaomi - tamten był super i teraz w sumie żałuje, że go sprzedałem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku nie zakładałem problemu z doborem urządzenia gdy kupowałem TV Hisense.

Stwierdziłem, nie ma HBO - ok, mam boxa, podłączę i będzie ok. Okazało się, że Canal+ box nie wspiera dolby vision, więc kupiłem Misticka. Ten niby wspiera, ale obraz jest ciemniejszy niż w aplikacjach na TV Hisense mimo, że wykrywa Dolby.

Próbując różnych ustawień doszedłem do wniosku, że gdy stick działa z ustawieniem dolby vision to TV nie daje sobie rady z takim sygnałem i stąd ten spadek wydajności..., a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...