Jump to content

Czy Xiaomi planuje nowego MiPada?

kyniokynio

Recommended Posts

Witam,

czy po niezłej pierwszej wersji tabletu od Xiaomi firma planuję kontynuować tę serię urządzeń?

Wydać coś np z ekranem 9,7''?

Czy ktoś coś słyszał cokolwiek wie?

Pytam ponieważ kupiłem onde v919 dual os i pomimo wielu pozytywnych ocen jakie przeczytałem jestem nieco rozczarowany ... przede wszystkim OS a raczej OSami. Niby fajne rozwiązanie ale windows na tablecie nie zastąpi laptopa a jak się już przekonałem że jeżeli Android to tylko w wersji MIUI. 

Tableta używam multimedialnie dlatego obecna wersja 7,9" to trochę mało do np komfortowego oglądnia filmów.

Teraz pozostanie pytanie czy na razie próbować funkcjonować z tym co mam i czekać na Xiaomi czy rozglądać się za czymś innym ... ?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje

Pozdrawiam

K

Nie sądzę, Acid miałby już jakieś info i w dodatku rynek tabletów ma się coraz gorzej, więc nie sądzę, aby Xiaomi wypuszczało kolejnego, tym bardziej, że nie ma jakichś nowych SoC, a ta Tegra trzyma poziom.

Niby jest plotka że ma być nowy mipad. Ostatnio nawet piszą o tym że będzie miał Windowsa 10. Dla mnie ciężko w to uwierzyć, mipad akurat dla xiaomi jest niewypałem. Bardzo słabo się sprzedaje, chociaż jest bardzo dobry. Jednak jak napisał @numb rynek tabletow przeżywa kryzys.

Cena MiPada jest mocno taka se.

Przymierzałem się i IPad jest minimalnie droższy.

Przy możliwościach serwisu i dalszej odsprzedaży Xiaomi poległo.

Cena MIPada jak na tą specyfikację wygląda bardzo dobrze a samo urządzenie nie ma wybuchającej baterii jak to ma miejsce w nVidia Shield. Gdyby urządzenie miało wbudowany modem LTE to bez wahania zmieniłbym na niego mojego Galaxy Note 10.1 2014 SMiP605 ponieważ tak duży dziesięciocalowiec jest mimo wszystko dla mnie zbyt duży. Godnymim konkurentami dla MiPada są: Nexus 9, Nokia N1 oraz Galaxy Tab S 8.4 - lepszych tabletów od tej czwórki nie ma na rynki i nie zanosi się, aby szybko miała powstać. Oczywiście problemem jest brak serwisu Xiaomi w PL ale przede wszystkim cena - z doświadczenia wiem że ludzie szukają raczej tanich tabletów za ok 300 zł, maksymalnie 500-600zł a najpopularniejszym na dzisiaj jest LG G PAd 8.0 LTE z leciwym już Snapdragonem 400, 1GB operacyjnej oraz 1280x800 pikseli.

Czy Xiaomi wyda następcę - kontynuatora? Nie wiemy, nie ma pogłosek ani plotek. Tak jek napisałem - wbudowany modem LTE jak dla mnie przesądziłby o wszystkim.

BTW- czy cena 940 zł za tablet w wersji 16 GB wraz z etui zamykanym typu flip cover i ze szkłem ekran to dobra kwota?

Edited by Igorius

Z NVIDIA shield wyszły dobre jaja. Cena mipad nie jest taką zła

Ja nie wierze że wypuszcza nowego tablet bo rynek tabletow przeżywa kryzys. Sprzedaż cały czas spada. Nawet u xiaomi mipad jest najgorzej sprzedającym się produktem. Łatwo jest wyliczyć zyski i koszty dla firmy.

Ciekawe gdzie go kupiłeś, bo ja poniżej 800zł nie mogę nigdzie znaleźć.

Jakiś czas temu goldway sprzedawał po 180 dolarów. Jak ktoś patrzy tylko na oferty xfs czy ibgu to niech się nie dziwi że jest drogo.
  • Like 2

Nie można porównywać iOS z Androidem - to zupełnie inne systemy z różną funkcjonalnością oraz możliwościami personalizacjami. W tym drugim zastosowaniu Apple względem Google (mówiąc umownie) leży i kwiczy ;)

tu parę przykładów, dotyczy to samo tabletów z logo iOS i Androida -

Ostatnio widzialem filmik na ktorym fanom appla pokazywano iphona 6 z androidem i mowiono im ze to najnowsza wersja ios, pytali sie jak im sie podoba i co jest lepsze. Wszyscy odpowiadali ze super jest ta nowa wersja ios i jest pod kazdym wzgledem lepsza od androida, szczegolnie wyglad jest lepszy.

Edited by tosshi2
  • Like 6

• 2 weeks later...

Ostatnio widzialem filmik na ktorym fanom appla pokazywano iphona 6 z androidem i mowiono im ze to najnowsza wersja ios, pytali sie jak im sie podoba i co jest lepsze. Wszyscy odpowiadali ze super jest ta nowa wersja ios i jest pod kazdym wzgledem lepsza od androida, szczegolnie wyglad jest lepszy.

Jeszcze mówili że jest oczywiście szybszy od androida

• mrosi locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...