Skocz do zawartości

Mi11 12.5.16 problem z dzwonkami mp3 oraz harmonogramem Audio Profile


michalpl7

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam spory problem z konfiguracją Mi11, która działała mi przez ponad rok czasu włącznie z aktualizacjami do 12.5.16 ( na tym pozostałem, bo właśnie bałem się że mi się to narzędzie rozjedzie a jest mi potrzebne ).

W skrócie: Co mogę zrobić aby aplikacja do zmiany profili była w stanie przełączać się między 2 dzwonkami na noc np. o 22:00 i rano o 7:00 drugi dzwonek ( BEZ ROOT'owania telefonu )? 

 

Mam aplikację Audio Profile, która pozwala ustawić harmonogram zmian dzwonka oraz jego głośności w zależności od dnia/pory.

Potrzebowałem takiej aplikacji, ponieważ nie byłem w stanie 1 dzwonkiem obsłużyć głośności na dzień / noc - było albo za cicho albo za głośno.

Dlatego stworzyłem 2 pliki: sb5.mp3 oraz sb5.silent.mp3 i umieściłem je w PAMIĘĆ URZĄDZENIA/MIUI/.ringtones ( specjalnie tutaj bo w innym miejscu to nie chciało działać )

Stworzyłem 2 profile DZIEN i NOC wybrałem dzwonki i ustawiłem o jakiej porze profile mają się uruchamiać. Wszystko działało super, ale chciałem zmodyfikować ten cichy dzwonek i po próbie podmiany mp3 najpierw zmieniał się sam opis dzwonka w ustawieniach ale nie grał, chyba że ręcznie bym go wybrał z USTAWIEŃ/DZWIĘK i DOTYK. Wywaliłem te dzwonki i chciałem je jeszcze raz dodać teraz jak próbuję je dodać z ustawień to mimo, że je wybieram w USTAWIENIA/DZWIĘK i DOTYK/DZWONEK/WSZYSTKIE DZWONKI/Wybierz dzwonek lokalny w ogóle nie pojawiają się na liście do wyboru. Restartowałem telefon nic to nie pomaga.

Aplikacja Audio Profile posiada uprawnienia do:

MULTIMEDIA > Dostosowanie głośności multimediów

USTAWIENIA > Modyfikacja ustawień systemowych

Znalazłem, że te dzwonki są kopiowane do PAMIĘĆ URZĄDZENIA/ANDROID/DATA/COM.ANDROID.THEMEMANAGER/FILES/MIUI/.ringtone

ale nie mogę z nimi tam kompletnie nic zrobić, nawet nie mogę ich skopiować z tego miejsca.

Ogromna prośba o pomoc, co mogę zrobić aby jakoś ten temat ogarnąć:

  • móc dodać własne mp3
  • ustawić harmonogram, który pozwoli mi zmieniać nie tylko głośność dzwonka w zależności od godziny ale także sam dzwonek.

----------- EDIT 14:25 --------------------------------------------------------------------------

Udało mi się te dzwonki zaimportować z folderu PAMIĘĆ URZĄDZENIA/DOWNLOAD i widzę, że się skopiowały do folderu PAMIĘĆ URZĄDZENIA/ANDROID/DATA/COM.ANDROID.THEMEMANAGER/FILES/MIUI/.ringtone

Harmonogram i zmiana profili w Audio Profile także działają, ale tylko do pierwszego restartu 😕. Podejrzewam, że to ma jakiś związek z tym niedostępnym folderem w ANDROID/DATA. Ehhh a było tak pięknie prawie nie miałem kłopotów z MIUI.

----------- EDIT 22:27 --------------------------------------------------------------------------

Odkryłem, że jeśli w aplikacji Audio Profile jako źródło wyboru dzwonka ustawię Motywy to wszystko działa, niestety tak jak wyżej tylko do pierwszego restartu urządzenia.

Pozdrawiam i dziękuję,

Edytowane przez michalpl7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...