Skocz do zawartości

Bezprzewodowa kamera imilab EC4 i połączenie jej z HUBem


nightmoon90

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie dotyczące połączenia kamer z zestawu imilab EC4 z hubem.

Docelowo byłem przekonany, że jak posępne HUB przewodem RJ45 z moim modemem WIFI to będę mógł bez problemu podłączyć kamery bo kupiłem zestaw najbardziej rozbudowany czyli 4 kamery bo tyle hum obsługuje.

I teraz sprawa najważniejsza bo kamery chce wykorzystać na firmie i sklepie.

Hub stoi na sklepie i jak już wspomniałem jest podpięty po kablu z routerem wifi zaraz za ścianą jest parking i wejście do firmy dlatego kamera nr. 1 jest ustawiona na parkingu z solarem, druga przy wejściu do sklepu również z solarem i wszystko działa perfekt ale mam też za firmą wejście/wyjście do kotłowni tylko dla personelu i z boku firmy na przyjęcie towaru i byłem pewny, że jak dam wzmacniacz sygnału również wifi od Xiaomi to będę mógł się podłączyć do wifi poprzez ten wzmacniacz kamerami EC4 bo zasięg z niego jest idealny dla obu natomiast nie widzą głównego routera oraz huba bo są totalnie z drugiej strony firmy i jest poprowadzony kabel do wzmacniacza i podpięty wzmacniacz.

No i teraz najważniejsze pytanie czy skoro hub jest podłączony do routera wifi i wszystkie kamery łączą się przy użyciu właśnie wifi to dlaczego nie mogę podłączyć tych z tyłu firmy do huba?

Te kamery łączą się z hubem czy z routerem lub innym punktem dostępu?

Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat co jest trochę słabe aby tak było bo za komplet wydałem na prawdę bardzo duże pieniądze a teraz 2 najważniejsze kamery czyli drzwi od zaplecza i przyjęcia towaru nie mogę kamer połączyć z wifi?

Jak to w końcu z nimi jest one się łączą w końcu fizycznie z hubem czy routerem?

Gdyby ktoś był mi w stanie udzielić takich informacji i pomóc był bym na prawdę bardzo wdzięczny bo samo centrum pomocy Xiaomi mam wrażenie, że nie wie do końca co robi bo w sumie za przeproszeniem jak wyniknie jakiś problem z czymkolwiek co od tej firmy miałem to nie potrafią pomóc w rozwiązaniu problemu.

Tak samo kupując całość i wydając na wszystko niespełna 3tyś zł kierowałem się tym, że będzie możliwość ciągłej rejestracji wideo jak w innych produktach od nich a tu niestety wyszedł jeden olbrzymi klops bo nie posiadają takiej funkcji i to jest chore bo np. na parkingu ostatnio ktoś autem wjechał mi w świeżo postawione ogrodzenie kamera nie wyłapała sylwetki osoby i nie rozpoczęła monitorowania, wg. mnie powinna rozpocząć monitorowanie bo zobaczyła ruch obiektu jakim było chociażby auto i szczerze im dłużej użytkuje ten sprzęt tym bardziej chcę się tego sprzętu pozbyć.

Powracając jednak do głównego problemu jeśli ktoś wie czy istnieje połączenia kamer poprzez wzmacniacz bo nawet w instrukcji tego nie mam to proszę o odpowiedź albo napisanie, że nie można łączyć się wyłącznie z hubem nie z siecią do huba to jeszcze dziś je zdemontuje i wystawie na sprzedaż bo ten monitoring cały mija się na dobrą sprawę z przeznaczeniem.

Pozdrawiam serdecznie :)

 

Wysłane z mojego 2107113SG przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...