Jump to content

Poszukuję nietypowej kamery

SinusPL

Recommended Posts

Witam,

Poszukuję kamery do mobilnej pracy. Moje wymagania są, jak mi się wydaje, dość nietypowe i w związku z tym proszę Państwa o wskazanie modelu spełniającego moje oczekiwania. Szukam już bezskutecznie od jakiegoś czasu podobnego sprzętu i nie mogę znaleźć spełniającego moje potrzeby.

- zasilanie po USB (praca tylko i wyłącznie w terenie; powerbank lub gniazdo USB w aucie)

- połączenie z AP w trybie client

- możliwość podglądu obrazu przez przeglądarkę (nie apkę, nie rtsp, tylko www!)

- podgląd w minimum 720p (lub ew. wyżej)

Jest mi bez różnicy czy będzie to kamera sportowa, kopułka, głowica czy cokolwiek innego. Chodzi o to aby korzystać z niej w terenie, łączyć się z AP jako klient i podglądać obraz w minimum 720p po sieci lokalnej za pomocą przeglądarki. Praca raczej tylko w dzień, diody IR nie są konieczne ale też nie będą przeszkadzać. Praca pod dachem - może to być kamera wewnętrzna lub zewnętrzna (bez różnicy). Widok statyczny, nie ma potrzeby nią "ruszać" zdalnie lecz w razie czego taka możliwość nie będzie przeszkadzać ;-)

Bardzo proszę o jakieś sugestie,

Dziękuję,

Pozdrawiam!

Edited by SinusPL

• 1 year later...

Cześć, również poszukuje takiej kamery. Zależy mi aby łączyła się z ap jako station (klient) i podgląd przez www abym mógł na stronie umieścic znacznik img i wyświetlić z niej obraz a nie bawić się z rtsp. Na ten moment kupiłem AW200 i nie spełnia tych wyagań. Czy znalazłeś jakąś kamerę, która spełnia nasze wymagania? 

Dzięki za pomysł, nie sprawdzałem na razie jedyna opcja, którą widzę, to esp32 z modułem cam i napisać najprostsze wysyłanie przez socket strony HTML ze znacznikiem nawet img w którym jest adres esp. Co nie zmienia faktu, że na HD nie ma co liczyć przy takim rozwiązaniu więc nadal szukam jakiejś kamery IP, która będzie przesyłała po www więc chętnie sprawdzę twoją propozycje :). Dzięki za zainteresowanie tematem.