Skocz do zawartości

Bateria na mniej niż dzień, ładowanie 5 godzin


pattirycja

Rekomendowane odpowiedzi

A zatem-problem mam z baterią. Jeśli trzymałaby jeden dzień (czyli te 12 godzin, bez nocy) to byłabym naprawdę szczęśliwa. Przy dosyć dużym obciążeniu może trzymać 5 godzin, to jest ewentualnie zrozumiałe, ale kiedy praktycznie go nie dotykam, to godzina zabawy i komunikat o 9% baterii. Też występuje coś w stylu-mam 40%, będzie w sam raz-po czym 30 minut aktywności i 9%. A około 18-19 jakby dostawał sygnał-teraz masz się rozładować!

Statystyki są bardzo dobre. Wakelock Detector nie pokazuje nic niepokojącego. Oprócz tego używam Greenify.

Ostatnio też o wiele wydłużył się czas ładowania, przy korzystaniu i ładowaniu procent stoi w miejscu albo spada. MIUI pokazuje, że potrzebuje 5 godzin na naładowanie.

Wymieniać od razu baterię?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio też o wiele wydłużył się czas ładowania, przy korzystaniu i ładowaniu procent stoi w miejscu albo spada. MIUI pokazuje, że potrzebuje 5 godzin na naładowanie.

Wymieniać od razu baterię?

  • Zmień kabel łączacy ładowarkę z fonkiem
  • Zmień ładowarkę

Marvinka miała kilka razy (przy kilku urządzeniach znaczy się) podobny problem. Po podmianie sprzętu ładujacego - jak ręką odjął.

 

Co do szybko spadającego obciążenia, zerknij czy ci się nie objawia ten proces MDSND czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ładowania bardzo się zdziwiłem jak różne mogą być kable.

Sprawdziłem apką "Ampere". Jeden kabel od razu poszedł na śmieci, inne schowałem do szuflady na najczarnirjszą godzinę.

 

Marvinka popiera kolegę. To, że kable są często zdupne, to jedno, zdarza się. Ale to, że takie kable dołączane są do mainstreamowych, flagowych smartfonów za 2 kafle i więcej, reklamowanych jako "best ever" i największy przełom od czasu wynalezienia papieru toaletowego, to jest po prostu skandal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ,trefny telefon moze rozpaprać samopoczucie, trefne samopoczucie może rozpaprać człowieka, trefny człowiek może rozparać innych ludzi  :-|

 

ale zanim zaczniesz rozpaprywać ludzi! Pamiętaj!  Może to tylko bateria  :eek:

 

Marvinka się zadumała, po czym odłożyła na bok olbrzymich rozmiarów tasak, a wraz z nim pomysł odwiedzenia sąsiada, który o godzinie 22 wciąż remontuje mieszkanie. Faktycznie, może to tylko bateria... Pomyślała w zadumie. :mrgreen:

Oryginalna ładowarka ehh

 

Oryginalni ludzie też mają wady. :cool:

Edytowane przez Marvinka
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A spróbuj tak, wyłącz telefon, wyciągnij baterie i tak 5 minut ja zostaw poza telefonem potem poładuj wyłączony telefon.

Ściągnij Gsam Battery Monitor i podaj ile mA podaje później podczas ładowania (liczba ujemna). Przy 100% powinno być ponad 4.2 V

Edytowane przez Addamas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pare dni temu odebrałem od kuriera swojego Redmi Note LTE i chyba jest coś nie tak z baterią/telefonem. O godzinie 8 odłączyłem telefon od ładowarki, poziom bateri 100%. O 16 poziom bateri wynosił już 45%  :-| Telefon leżał te 8h nieużywany. Po restarcie telefonu bateria spadła o kolejne 10%. W procesach pokazuje iż apka Mediasaver i Media zjadają prawie 100% baterii :mad:   Jakieś rady? Ponowne wgranie systemu na nowo? 

 

kR7smGi.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sorki za post pod postem ale problem niestety powrócił. Po wgraniu najnowszej aktualizacji (miui 7) telefon działał cacy przez pare dni. Niestety wczoraj znowu pojawiła się apka Mediaserver oraz Media która niemiłosiernie zjada mi baterię  :mad: Tym razem myślę że nie obędzie się bez wgrania romu przez miflasha  :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...