Jump to content

MiBox s 4K - spadki prędkości ..

rajtkezjusz
 Share

Recommended Posts

Cześć. 

Taka zagadka

Swego czasu miałem net 150 Mbps na modemorouterze Fritz (model nie pamiętam )  i poprzez wifi 5GHz szło te 150 Mbps. Poradzono mi abym dla stabilizacji sieci zakupił kartę sieciową ,więc kupiłem TP link UE300 ( 1 Gbit) , podłączyłem i czy wifi czy kabel idzie 150 Mbps. Po pewnym czasie Fritz robił jakieś dziwne spadki i operator kablówki po zgłoszeniu tematu sprawdził u siebie , że faktycznie na moim łączu coś było i wymienił Fritza na Arris TG2482 B . Po wifi szło 150 Mbps, ale po podłączeniu jak poprzednio TPlink tylko ..60 Mbps :( . W routerze gdy wszedłem do ustawień były porty i ustawione na full ,wyłączyłem wszystkie oprócz tego gdzie była podpięta ta karta TP - zero zmian . No cóż ,dalej jechałem na wi fi skoro dawało te 150 . Dostałem ofertę przejścia za tę samą cenę na 300Mbps ,nie dopłacam więc dlaczego nie :) . Po podniesieniu prędkości dalej przez kabel idzie 60 :( łudziłem się , że po podniesieniu podejdzie na 100 % więcej ,ale coś usilnie blokuje mimo zwiększonej dostarczanej prędkości na 60 Mbps . Po wifi 5GHz  zamiast 300 idzie ok 200 Mbps. Wezwałem serwisanta, on podpiął się swoim laptopem i tester-ten sam co mój pokazywał 300 , jego telefon -samsung też 300 ( mój fon MiA1 osiąga stojąc koło niego max 212 Mbps - czyli Xiaomi coś słabawo :( ) . aby wykluczyć kartę TPlink od podłączył ją pod swojego laptopa i dawała 300 . Reasumując wywód: Fritz-TPlink-Mibox dawało 150 przy 150 od operatora . Arris-TPlink-Mibox 60 przy 150 jak i przy 300 . Po wifi przy 150 dawało 150 ,przy 300 daje 200 :(  W poniedziałek będzie monter z Fritzem celem sprawdzenia skoro już zapłaciłem za jego poprzednią wizytę . Nie wiem gdzie szukać przyczyn -jakby Arris nie rozumiał się docelowo  (poprzez TPlink) z Miboxem , jak i poprzez wifii obcinając z 300 na 200 .Jestem w kropce .

Edited by rajtkezjusz
literówka