Jump to content

Różne wersje M365 Pro 2?


p77
 Share

Recommended Posts

cześć, 

mam pewną zagwostkę ze swoją hulajnogą M365 Pro 2. W sierpniu kupiłem ją w polskim sklepie, pojeździłem ok. 2 tygodni po czym pojawił się błąd 24 i hulajnoga poszła do naprawy gwarancyjnej. Naprawa trwała kolejne 3 tygodnie po czy otrzymałem zupełnie nowy egzemplarz. Ucieszony, że to koniec problemów zabrałem się za składanie nowej hulajnogi. Okazało się, że nowa sztuka nieznacznie różni się od starszej - tj. inne kolory przewodów do silnika oraz inny rodzaj składanego zawiasu. Stary egzemplarz miał blokadę zawiasu dodatkowym podnoszonym trzpieniem, nowy egzemplarz ma obracany pierścień. Stary egzemplarz pochodził z września 2020, nowy ze stycznia 2021. Ale to tylko drobiazgi. Różnice pokazały się dopiero gdy wsiadłem na hulajnogę. 

Okazało się, że nowa hulajnoga ma dużo słabsze przyspieszenie i procenty w baterii znikają zdecydowanie szybciej. No to ok, zacząłem od wykonania aktualizacji oprogramowania. Na początku nie chciałem tego robić bo zależało mi na tempomacie. Po aktualizacji mi-home pokazuje mi najnowszą dostępną wersję 1.1.0_224_132_128 (niestety nie wiem jaką wersję miała stara hulajnoga). Przyspieszenie nadal jest słabsze niż w pierwszym egzemplarzu. Dodatkowo coś co mnie najbardziej zdziwiło to, że nadal mam aktywny tempomat pomimo stokowego oprogramowania. W starym egzemplarzu zaraz po wykonaniu aktualizacji w mi-home funkcja tempomatu zniknęła.

Zasięg - stary egzemplarz (przebieg 300km): droga do pracy i z powrotem 2x15km po ścieżkach rowerowych (asfalt), płasko, temp. rano 12-14 stopni, przy powrocie 20 stopni - manetka non stop na max., tryb S -> wykorzystywałem ok. 80% baterii.

Zasięg nowy egzemplarz (przebieg 80km): ta sama droga, temperatura ok. 13-15 stopni, ta sama waga użytkownika, po 15km wykorzystałem 65% baterii. Nie ma najmniejszych szans aby zrobić ponownie tą samą trasę co na starym egzemplarzu. 

Przyspieszenie w nowym egzemplarzu jest słabsze ale najgorsze jest to, że przy niskim poziomie akumulatora przyspieszenie jest wprost tragiczne. W starym egzemplarzu nawet przy 3% miałem nadal akceptowalny poziom przyspieszenia. 

Prędkość maksymalna w starym egzemplarzu to było równe 25km/h, hulajnoga zwalniała tylko pod górkę. W nowym egzemplarzu standardowo mam 23/24km/h a 25 osiągam z wiatrem lub z górki.

Przeczesałem to forum jak i mnóstwo innych stron i wygląda na to, że niektórzy bez większego problemu osiągają zasięg 30-33km a dla innych jest trudno osiągalne 20-25km. Widzę to po swoim przypadku. Ta sama waga użytkownika, te same drogi, bardzo zbliżone temperatury a różnica w zasięgu jest ogromna. Wygląda to tak jakby występowały dwie (a może i więcej) różnych odmian tego samego modelu M365 Pro 2. 

Teraz dochodzę do sedna czyli pytań:

- być może ktoś z Was spotkał się z takim przypadkiem, gdzie przy najnowszej aktualizacji w mi-home nadal działa tempomat?

- jakiś pomysł co można zmienić lub zmodyfikować aby choć trochę poprawić zasięg lub osiągi? Teoretycznie jedno wyklucza drugie ale sam na własnej skórze widziałem, że to działało.

- być może to jakaś wada hulajki?

Poniżej kilka screenów:

image.thumb.png.eeee106512d15f717277f17b91d29f86.pngimage.thumb.png.48395c0714cf6f34d803471d54be7bf9.pngimage.thumb.png.eca4a5249dc8e92cbe2fd31882142714.pngimage.png.b6a9d320c104725f29f34e8898469454.png

 

Będę wdzięczny za wszelkie pomysły i sugestie. 

P.

 

 

 

 

image.png

Link to comment
Share on other sites

Odpowiadając na Twoje pytania:

1. tak to normalne, najnowsza wersja oficjalnego softu przywraca tempomat

2. jedyne co możesz zrobić to zrobić sobie customowy soft, którym odblokujesz co się da  i próbować wycisnąć jak najwięcej z pojazdu. 

3. Być może, ale nie dowiesz się, póki nie sprawdzisz na modzie bez blokad

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ewidentnie nie masz tej opcji, ona jest na samej górze. Aplikację masz z oficjalnego sklepu? Urządzenie z którego korzystasz razem z aplikacją jest na androidzie czy na iOs? Jeśli na androidzie i apka ze sklepu play to pozostaje pytanie: jaką masz hulajnogę dokładnie (wersja) i jaki masz wybrany region w aplikacji. Ściągnij aplikację M365Tools i pokaż screen z zakładki basic, tam będzie wersja softu dla BMS, DRV/ESC i BLE. To nam coś powie więcej. I od razu będąc w aplikacji M365Tools - z jej poziomu możesz włączyć tempomat. Spróbuj, może to ewentualnie Ci wystarczy i po sprawie, aby nie brnąć dalej, bo pewnie trzeba będzie wgrać inny soft dla BMS tak obbstawiam

Link to comment
Share on other sites

Aplikacja Mi Home oficjalna, prosto ze sklepu. Android 11. Emui 12.5 Enhanced. Po wyjęciu z kartonu miała już taki fw, nie jeszcze nie aktualizowałem. Rzeczywiście w Tools jest opcja. Raczej nie będę z niej korzystał ale zastanawiam się nad wersją, która według aplikacji jest najnowsza. Screenshot_2021-11-24-22-54-30-427_app.peretti.m365tools~2.jpg

Wysłane z mojego M2007J3SY przy użyciu Tapatalka

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...