Skocz do zawartości

Problemy z połączeniami voice i odtwarzaniem filmów


wat01

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

od kilku dni mam problemy, uniemożliwiające odbywanie rozmów głosowych przez moje Mi9T.

Przekładałem kartę sim do innego telefonu i działa na nim w pełnym zakresie, z kolei inna karta włożona do Mi9T nie powoduje ustąpienia problemu.

Problem dotyczy więc na pewno samego telefonu a nie karty.

Polega on na tym, że nie mogę nawiązać w ogóle zwykłego połączenia voice. Rozmowy wychodzące są kończone w kilka sekund po wybraniu numeru, najczęściej na telefonie odbiorcy nie zdąża się nawet pojawić informacja o połączeniu przychodzącym.
Z kolei, kiedy ktoś dzwoni do mnie, po 2-3 sekundach połączenie jest automatycznie rozłączane, zanim zdążę odebrać.

Kiedy próbuję rozmawiać na voice/video przez Whatsapp albo obejrzeć jakiś film np. na Youtube, to w regularnych odstępach czasu (co ok 4 sekundy) zanika całkiem dźwięk. Obraz leci w miarę płynnie, a dźwięk co chwila zanika i wraca.

Co dziwniejsze, problem występuje zarówno przy korzystaniu z wifi jak i z danych mobilnych.

Jednocześnie nie mam żadnych problemów z wysyłaniem smsów czy przeglądanie internetu (i przez wifi i przez dane mobilne).

Próbowałem zrobić test łącza za pomocą Nperf, ale jak wyłączam wifi, to program w ogóle nie może się podłączyć do serwera. Kiedy włączam na chwilę wifi, żeby przejść dalej, wyłączam je i próbuję zrobić test na danych mobilnych, wywala mi komunikat "dostęp do internetu został przerwany, sprawdź łącze".

Na telefonie w tym czasie cały czas mam zasięg LTE (Plus) a internet w przeglądarce działa.

Robiłem już zarówno restarty telefonu jaki pełne przywrócenie do ustawień fabrycznych i nie przyniosło to skutku.

Problemy zaczęły się kiedy byłem za granicą (UE, Kanary) ale wtedy myślałem, że to problem z roamingiem, natomiast po powrocie do Polski (4 dni) nie ustąpiły.

Dodatkowo zauważyłem, że telefon dłużej niż wcześniej wykrywa kartę sim i zaczął się przywieszać np. przy odblokowywaniu. Te ostatnie objawy mogą też jednak być związane z ostatnią aktualizacją MIUI, która chyba specjalnie Xiaomi dla tego modelu nie wyszła..

Zainstalowałem dodatkowo apkę CPU Monitor, która daje takie odczyty jak w załącznikach (co 2-3 sekundy na zmianę zużycie 100% i około 30% i w kółko..).
Żegnać się z telefonem czy macie jakiś pomysł?

Z góry dzięki za wszelkie rady!




 

 

1633527376494.jpg

1633527376499.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...