Skocz do zawartości

Szybki drenaż baterii


Sharimsejn

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z ładowaniem. Czasem pobieram sobie coś torrentem i jednocześnie gram w gierkę albo oglądam film/serial ale nie powodowało to rażącego drenażu baterii. Mało tego, podpięty pod ładowarkę dosyć szybko łapałem 100% z 70-80%. Teraz od paru dni w tym dzisiaj miałem tak, że 12% do pełna ładowałem prawie godzinę robiąc to samo, a po wyłączeniu ściągania itp. przy 100% obecnie spadło mi 7% w 30 min przy zwykłym przeglądaniu internetu. Telefon ma około 5 miesięcy. Nigdy nie był wystawiony na nadmierny chłód lub ciepło. Nie siedzę jakoś nagminnie na telefonie. W pracy w zasadzie nie korzystam by nie uszkodzić, tyle co na przerwie. Ekran jakiś czas miał 120Hz ale głównie to siedzę na 60Hz.

Zastanawiam się czy może to mieć związek z aktualizacją 12.0.8.0(RJGEUXM), na którą wszyscy narzekali i narzekają. Szkoda mi trochę robić reset i się bawić ponownie.

Co może być przyczyną? Około 8 min minęło i kolejny procent uciekł. Chore trochę. X3 zebrał dobre opinie i z Redmi Note 4 byłem zadowolony. Tutaj do aktualizacji było naprawdę spoko. Po niej i po tym co pisałem o drenażu mam powoli dosyć tego telefonu. Rozumiem jakbym niewiadomo ile siedział na nim. Ale tak nie jest. Około 3 godziny pod wieczór i coś tam dłużej w weekend. Słabo jak na 5 miesięcy użytkowania. 

Ktoś będzie w stanie coś doradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek? Jest sens z tym uderzać do oficjalnego serwisu Xiaomi w Pl? Czy raczej napiszą mi coś na zbycie? 

Regularnie śledzę reddita i inne zagraniczne fora. Coraz więcej osób narzeka na skopane aktualizacje MIUI. Zero poprawek czy obietnic przyjrzenia się temu. Pięciomiesięczny telefon ma kondycję akumulatora taką jakby miał z rok co najmniej. 

Edytowane przez Sharimsejn
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wcześniej nie było problemu, to wątpię, żeby serwis coś ci tu doradził. Ja odblokowałbym bootloader, wgrałbym starszą wersję i sprawdził, czy problem tam istnieje. Niestety MIUI 12 i Android 11 współgrają tak sobie. Lepiej jest na 12.5, no ale nie wiadomo, kiedy Poco X3 NFC go dostanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś czytałem niedawno, że reset nie cofa wersji MIUI i trzeba uważać z bootem, rootem itp. bo można zrobić cegłę z telefonu tylko. O serwisie wspomniałem bo mogą wymienić akumulator jeśli opiszę dokładnie i sami zaaobserwują, a może nawet cofnąć miui na moją prośbę bez utraty gwarancji. Piszę o CCS, które jest oficjalnym serwisem Xiaomi.

Edytowane przez Sharimsejn
Zmiana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reset do ustawień fabrycznych nie cofnie Ci wersji, oczywiście. Mówię specjalnie o odblokowaniu bootloadera i wgraniu starszej wersji przez MiFlash, bo w inny sposób nie jesteś w stanie tego wykonać. Nie tracisz przy tym gwarancji.

Spróbować napisać do serwisu możesz, może zrobią, choć raczej sądzę, że to kwestia softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...