Skocz do zawartości

Zbyt mocno dokręcona śruba imbusowa kierownicy


grzegorzTST

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy. To mój pierwszy post i pierwszy problem z hulajnogą Pro 2. Po przejechaniu około 60km pojawiły się luzy na kierownicy, więc postanowiłem dokręcić śrubę imbusową i zapiąć mocowanie. Wszystko było ok, kierownica nie skrzypi, a już mam ponad 250km przejechane. Niestety nie mogę teraz złożyć kierownicy. W którą stronę odkręca się śrubę? Czy można inaczej to zdemontować i ewentualnie wymienić tą śrubkę?

20210715_182634.jpg

Edytowane przez grzegorzTST
Dodanie zdjęcia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta śruba (3) ma normalny prawy gwint. Budowa tego systemu jest taka: śruba oczkowa (4) - nakrętka kontrująca (1) - tulejka przedłużająca (2) - Twoja śrubka (3)

Aby odkręcić tę śrubkę (3), jeśli jest z tym problem, należy poluzować zakontrowaną nakrętkę (1) w środku mechanizmu składania, po czym odkręcić nie śrubkę (3) a tulejkę (2) (trzymając śrubkę (3) aby się nie kręciła). Oczywiście do tego trzeba użyć kluczy płaskich. Bez poluzowania odkręcenie może być niemożliwe. 

319770091_Adnotacja2021-07-15184905.thumb.jpg.cfc8ad6ba3ef745c03f69b4d5fb7dd45.jpg

 

1822782418_Adnotacja2021-07-15184818.thumb.jpg.a78f959da9a80beb00eff64c019358c3.jpg

 

 

Edytowane przez Battery_Saver
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie proponuję Ci na siłę próbować odkręcać złożonego zaczepu, nawet jakbyś miał klucze imbusowe z kulką wysokiej klasy jak Wiha czy Wera. Dlaczego? Po prostu, to jest chińska śruba klasy 6.8 lub max 8.8 więc jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że zmielisz wpust i już jej nie odkręcisz a na pewno będzie do wymiany. Musisz złożyć zawias i odkręcić śrubę tak jak napisałem wyżej. Innej rozsądnej porady nie ma.

Aby rozłożyć zawias jak jest bardzo ciężko, musisz użyć większej dźwigni. Weź jakąś rurkę, załóż na element do otwierania i wtedy trzymając rurkę na końcu bez problemu otworzysz. Oczywiście rurka musi mieć minimum z pół metra. Im więcej tym lepiej.

Edytowane przez Battery_Saver
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Battery_Saver napisał:

Aby rozłożyć zawias jak jest bardzo ciężko, musisz użyć większej dźwigni. Weź jakąś rurkę, załóż na element do otwierania i wtedy trzymając rurkę na końcu bez problemu otworzysz. Oczywiście rurka musi mieć minimum z pół metra. Im więcej tym lepiej.

Dzięki wielkie za pomoc. Udało się i od razu wymieniłem śrubę na mocniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dnia 15.07.2021 o 19:13, Battery_Saver napisał:

Nie proponuję Ci na siłę próbować odkręcać złożonego zaczepu, nawet jakbyś miał klucze imbusowe z kulką wysokiej klasy jak Wiha czy Wera. Dlaczego? Po prostu, to jest chińska śruba klasy 6.8 lub max 8.8 więc jest prawdopodobieństwo graniczące z pewnością, że zmielisz wpust i już jej nie odkręcisz a na pewno będzie do wymiany. Musisz złożyć zawias i odkręcić śrubę tak jak napisałem wyżej. Innej rozsądnej porady nie ma.

Aby rozłożyć zawias jak jest bardzo ciężko, musisz użyć większej dźwigni. Weź jakąś rurkę, załóż na element do otwierania i wtedy trzymając rurkę na końcu bez problemu otworzysz. Oczywiście rurka musi mieć minimum z pół metra. Im więcej tym lepiej.

U mnie podobny problem. Skasowałem luz postawiłem kierownice lecz nie mogę jej złożyć. Zawias normalnie otwieram ale kierownica nie chce się złożyć. Jakiś pomysł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 14:15, Wojciech1981 napisał:

U mnie podobny problem. Skasowałem luz postawiłem kierownice lecz nie mogę jej złożyć. Zawias normalnie otwieram ale kierownica nie chce się złożyć. Jakiś pomysł? 

Za mocno dokręciłeś śruby kontrujące, spróbuj odchylać zaczep i jednocześnie zaczep z tyłu delikatnie podważyć. Dwie ręce do tego niestety wymagane. Uważaj na głowę gdy się złoży sztyca (kierownica). Mnie się kiedyś udało i oczywiście zaraz poluzowałem coby znowu nie zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...