Jump to content

Kamera IMILAB Home Security


Recommended Posts

Witam. 

Posiadam kamerę jak w tytule o modelu CMSXJ16A. Od jakiegoś czasu po połączeniu przez sieć komórkową nie działa, to jest wyświetla się komunikat "Device offline ". Przez WiFi działa bez problemu, ale tylko tej sieci do której podłączona jest kamera.  Moje ustawienia oraz wersja oprogramowania jak na zdjęciach. Dodaję że nie zmieniałem ustawień a z tego co kojarzę to po ostatniej aktualizacji kamera przestała działać przez sieć komórkową. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu?  Proszę o pomoc,  nie znalazłem żadnych informacji w tym temacie.  Dodam jeszcze że przed ostatnią aktualizacja pomogła jakos w grudniu zmiana punktów dostępowych (sieć Orange) po czym była kolejna aktualizacja i działało na ustawienia sieci a teraz nie działa na żadnych ustawienia (telefon na Android 11).

Screenshot_20210303-103112_Mi Home.jpg

Screenshot_20210303-103222_Mi Home.jpg

Screenshot_20210303-103240_Mi Home.jpg

Link to post
Share on other sites

Witam.Podpinam się do tematu.Mam identyczną kamerkę.Ja mam taki problem,że kamera się włącza,dioda miga na pomarańczowo,mój telefon Redmi 9a wykrywa sygnał Wi-FI kamery(jest nazwa sieci kamery w zakładce -dostępne sieci).Następnie kamera prosi o skan kodu QR ze spodu kamery,skanuje ale na tym koniec.Nie generuje własnego QR i w aplikacji Mi Home jest komunikat,że "nie można znaleźdź routera do nawiązania połączenia".Zaznaczam,że mój telefon może generować kody QR.

Kolego ryshard23,może opiszesz,jak się po kolei łaczyłeś z kamerką po raz pierwszy.

Dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

kamera prosi o kod qr z nazwa/haslem twojej sieci wifi do ktorej ma sie podlaczyc. kod wygenerujesz w mi home wybierajac kamere z listy lub dostepnych urzadzen po automatycznym skanowaniu. router musi byc 2.4 ghz oraz zabezpieczony haslem (urzadzenia mijia nie podlacza sie do sieci bez hasla).

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

marion26a łączysz się zgodnie z instrukcją.  Ten kod QR który wyświetla się na telefonie w aplikacji MI Home zbliżasz do kamerki tak aby się zeskanował. Czasami trochę trzeba się nagimnastykować.

W kwestii mojego problemu dla którego został założony temat nikt nie ma wiedzy? 

  • Like 1
Link to post
Share on other sites

O ile dobrze zrozumiałem,to kod QR,który ma się wyświetlić na telefonie,to kod mojej sieci WI-FI?Bo jak skanuję kod ze spodu kamery,to nic się nie dzieje...A gdzieś czytałem,że ma się po skanie tego kodu p[rzejść na stronę owej kamery...Przepraszam,że tak łopatologiczne piszę,ale jestem słaby w te klocki...

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

w mi home wybierasz kamerke, potem router do ktorego ma sie podlaczyc, wpisujesz haslo dla tego routera i na ekranie telefonu pokaze ci sie sie kod qr w ktorym zakodowane sa te dane (nazwa/haslo twojej sieci wifi). ten kod wyswietlony na ekranie telefonu pokazujesz kamerce.

3-How-to-Connect-and-Install-MI-Security

Edited by rezmus
Link to post
Share on other sites

Tak właśnie robię...Może kamera uszkodzona?Bo mam też sieć,którą wygenerowała kamera.Dzięki za odp.

Właśnie kolega pobrał Mi Home na ajfona i jemu kamera zadziałała...Czyli sprawna...

Edited by marion26a
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...