Skocz do zawartości

Czy w MIUI Polska kernel jest ten sam co w stocku?


mathey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem, czy dział jest odpowiedni ale z uwagi, iż jest ogólny to takim mi się wydał. Pytanie może najbardziej do developerów samego MIUI Polska - potrzebuję zmienić sobie kilka flag w kernelu, a jak wiadomo jedyna droga do tego to skompilowanie go od nowa. W sieci są dostępne źródła kernela ze stocka do lmi. Czy MIUI Polska używa tego samego kernela? I czy w ogóle ktoś ten temat przerabiał w nowszych telefonach i może potwierdzić, że nie ma później problemów z działaniem telefonu po wgraniu innego kernela, zakładając, że wszystko wgra się poprawnie i nie namiesza nic w samym kernelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kernel jest ten sam co w China. Niemniej Xiaomi nie aktualizuje źródeł na bieżąco, więc jest możliwe, że na chińskiej becie kernel, który jest na githubie, się po prostu nie odpali.
My nie mieszamy w kernelu nic, nie kompilujemy go od zera, jest robiona chyba tylko drobną modyfikacja aby mógł odpalić nasz ROM.

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie widzę, że w najnowszym romie jest kernel 4.19.113 a na gicie jest sporo wcześniejsza wersja :/

A ten kernel na gicie to w ogóle jest z china czy z globala? Czy może jednak wszystkie wersje oficjalnych softów mają ten sam kernel?

Ja potrzebuję, żeby kernel miał w konfigu:

CONFIG_BLK_DEV_DM_BUILTIN=y
CONFIG_BLK_DEV_DM=y
CONFIG_DM_CRYPT=y

Jestem teraz na stabilnym MIUI 12 i niestety ostatnia flaga jest nie ustawiona.

Czy jest szansa, że na weekly będzie to czego potrzebuję, czy kernel jest tam identyczny co w stable?

Wiem, że np. LineageOS powinien to wszystko mieć ale chciałbym zostać na ROM'ie ze wszystkimi funkcjami producenta.

Edytowane przez mathey
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...